Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada universite basvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lasjinir

Mesaj gönderen lasjinir » Cmt Haz 20, 2009 12:07 pm

Arkadaslar yeni uyeyim siteyi yeni buldum. Faydali bilgiler var. Benim sormak istedigim universite basvurusunda izlememiz gerek sira yani ilk once okulla bas vuracagiz yoksa vize mi alacagiz... Ve son bir rica bu adimlarda yapmamiz gerekenleri bana detayli anlatirsaniz cok iyi olur...

cyorur

Mesaj gönderen cyorur » Cmt Haz 20, 2009 12:28 pm

ilk once okumak istediginiz okula basvurmaniz lazim.bu okuldan kabul kagidi alacaksiniz.bu kabul kagidi ile de vize islemlerini baslatmaniz lazim.zaten okula basvuru icin gerekli olan evraklar, vs. okulun internet sitesinde yazmakta.yanliz sunu aklinizdan cikarmayin.almanya dan vize almaniz icin size ya bir garantor gerekiyor yada 7000 euro luk almanya icinde bir bankada (genellikle Deutsche Bank oluyor) bir hesap gerekiyor.okuldan kabul gelmeden once bu para islemlerini de halledin ki biran once vize islemlerine baslayin.kabul geldigi anda garantorunuz veya bankaya yatirmaniz gereken para hazir olsun.cunku yukarida belirttigim para ile ilgili konu vize isleminde size gerekli olacaktir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 20, 2009 8:17 pm

ikiniz de siteye hos geldiniz.. basligi acan arkadasa tavsiyem ilk izleyecegin yol, siteyi soyle otur bi gun 5-6 saat bi incele.. kafandaki sorularin % 99 una cozum bulmus olursun.. kalan % 1 icin baslik acarsan biz burdayiz..

sadi

Mesaj gönderen sadi » Pzr Haz 21, 2009 11:15 am

merhaba gecende beglabing nerede yapiliyor diye sormustum onu ogrendim rahat ve hizli olarak dortmund ASTA da yapabilirsin bu ogrendigim bildi duseldorf konsolosluguna gider iseniz orada bir tane yapiyoruz diyebilirler bana oyle dediler. bu bilgiyi verdikten sonra

turkiyede 4 yillik universite bitirenler ve bu kisi askerligini yapmamis ise burada tekrar bachelordan baslayabiliyormu ?

ben askerligimi yaptim ancak osnabruck unisine basvuru yapicam lebenslaufunda askerliginizi kanitlayin diyor turkiyeden birdaha evrak isiyle ugrasmak istemiyorum.

ondan dolayi eger 4 yillik uni mezunlari askerligini yapmasalar bile tekrarden uni ye basvuruyorlarsa askerlik bilgimi hic yazmiycam. evrak islerinden bunaldim cunku

tesekkur ederim

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzr Haz 21, 2009 2:49 pm

eger belgede askerliginizi kanitlayin diyorsa ve sende askerligini yapmissan sadece turk konsolosluguna gidip o belgeyi temin edebilirsin.yani en azindan riske atmamis olursun isini,ki fazlada surecegini tahmin etmiyorum.ama her halukarda konsoloslukla bir gorus derim.

lasjinir

Mesaj gönderen lasjinir » Pzr Haz 21, 2009 2:49 pm

siteyi vaktim oldukca inceliyorum.. Tavsiyesi icin Physiker tesekkur ederim... Yararli bilgiler buldum biraz erken acilmis bir topic di :)

sadi

Mesaj gönderen sadi » Pzr Haz 21, 2009 2:57 pm

[quote]romeo-87 tarafindan yazilan metin:
eger belgede askerliginizi kanitlayin diyorsa ve sende askerligini yapmissan sadece turk konsolosluguna gidip o belgeyi temin edebilirsin.yani en azindan riske atmamis olursun isini,ki fazlada surecegini tahmin etmiyorum.ama her halukarda konsoloslukla bir gorus derim.[/quote]

konsolosluktan gecende birisini arattim o tam emin deil di gecen sene orda calisan birisi siz eminmisiniz veriildigine konsolosluktan

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzr Haz 21, 2009 3:05 pm

yani normalde avrupada yasayan biri,nufus kagidi yeniletmek iste askerligini uzatmak gibi islemleri mecburen konsolosluktan yapiyor,askerlik yapti belgesininde orda verilmesi lazim ikincisi,yani o kisi nasil emin degilmis,yani askerlik yapti belgesi veriyoruz yada vermiyoruz iki cevaptan bir tanesi.bir kendin git bence,orda egitim ataseliginden bir fikir alabilirsin,yani en azindan boyle bir kagit veremiyorlarsa ne yapabilecegin hakkinda sana yararli bilgiler verebilir.tabi gidince once orda benim askerligimi yaptigim belgeyi amak icin geldim diyerek oyle islem yap.olmazsa ordan direk ataselige git.

md

Mesaj gönderen md » Pzt Haz 22, 2009 7:48 pm

selam bende siteye yeni uye oldum. kibrista okuyodum kaydimi dondurdum almanyada uni ye basvuru yapmak istiyorum uni den cevap ne zamana kadar gelir bi bilgisi olan var. simdi den tsk...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 22, 2009 7:54 pm

15 temmuz a kadar basvuru yapmis olman lazim.. kabul belgeleri normalde 2-6 hafta arasi geliyor uni lerden..