Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bitirme Ortalamasi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Maelstrom

Bitirme Ortalamasi

Mesaj gönderen Maelstrom » Cum Şub 20, 2015 2:45 pm

Arkadaslar merhaba,
Bilgili olan arkadaslara bir sorum olacak. Su anda TU-Braunschweig da Computational Sciences in Engineering de master yapiyorum. Lisansi bitirdigim universitede bizim turk not sistemine gore 2.0 ortalama yapamazsaniz diploma alip mezun olamiyordunuz butun derslerinizi gecseniz bile. Almanyada da boyle bir kural var midir? Yoksa ortalamaniz ne olursa olsun butun dersleri gectiyseniz bolumu bitirmeye hak kazaniyormusunuz? Almanca kalvyeden yaziyorum o yuzden Turkce karakterler cikmiyor kusura bakmayin. Bilgili arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

pardon

Bitirme Ortalamasi

Mesaj gönderen pardon » Cum Şub 20, 2015 4:03 pm

Gectigin takdirde not ortalamasinin bir onemi yok.

baneful

Bitirme Ortalamasi

Mesaj gönderen baneful » Cum Şub 20, 2015 8:42 pm

Merhaba suan braunschweigda sprachzentrumda dil egitimi goruyorum.Yazin sonu dsh sinavin var basarili olursam makina muhendisligine baslicam.Okul cok zormu??Biraz aciklayabilirsen cok sevinirim suan bunu hamburger strsden yaziyorun:)

Maelstrom

Bitirme Ortalamasi

Mesaj gönderen Maelstrom » Cmt Şub 21, 2015 8:21 am

Bende su an Eichtalstr. den yaziyorum :D Ozel mesajla kafandaki sorulari sorarsan yardimci olabilirim sana.