Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

baska bolume transfer..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
e_cemmm21

baska bolume transfer..

Mesaj gönderen e_cemmm21 » Pzr Şub 08, 2015 9:55 pm

slm arkadaslar...herkesin dusundugu ama tam kesin olmayan bisey sormak istiyorum:)
simde tipa yada dis hekimlgine direk gecis yapamicam bliyorm onu artik :)) ama universite kayitlarinda baska bolumden transfer gibi kayit yerleride var.. yani tipa yakin bi bolum okurken bikac semestr sonra tipa giris yapilinablrmi

Elifnur

baska bolume transfer..

Mesaj gönderen Elifnur » Pzr Şub 08, 2015 10:19 pm

Ayni soruyu ben de soracaktim. Eczaciliktan yapilabiliyor diye biliyorum, bunun disinda dis hekimligi, biyoloji, molekuler biyoloji gibi bolumlerden de yapilabiliyor mu? Mesela birkac uni.de bulunan molekular medizin (3 senelik) programinin mufredatinda tip fakultesindeki teorik dersler var hep ve bunun yaninda molekuler biyoloji ve doga bilimleri dersleri. Neredeyse yarisi ortak dersler. Ve sanirim kabul almak daha kolaydir baslangicta. Gecis yapilabiliyor mu veya 3 senelik molekular medizin egitiminden sonra alinan dersleri saydirarak tip fakultesine devam etmek mumkun mu acaba?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

baska bolume transfer..

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 09, 2015 5:35 pm

Bu konuyla ilgili bayagi ayrintili bir yazi bir ay icerisinde eklenecek siteye. Ilk asamada sunu soyleyim, Almanya da 3. donemi bitirdikten sonra uni veya bolumu degistiremiyorsunuz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com