Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

master icin ortalama

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
carpe_diem

master icin ortalama

Mesaj gönderen carpe_diem » Çrş Haz 17, 2009 10:37 am

selamlar,

ben istanbul teknik univ , gemi insaat muh ogrencisiyim. yine schiffbau uzerine master yapmak istiyorum.
ama ortalama konusunda ne kadar hassaslar bilmiyorum, burda okuyan yada haberi olan birisi paylasirsa sevinirim

hamburg teknik, bremen, kiel ve berlin teknik univlerinde vardi bizim bolum.
ilk tercihim hamburg olcak, ortalamam 2,6 - 2,7 olicak gibi duruyor. gerekli evraklardan ziyade merak ettigim ortalama konusunu israrla mail ile univ.e sordum. o konuda kesin net birseyin simdiden soylemenin zor oldugunu soylediler. ama yinede basvur dediler.
bizim fakultelerden hocalara sordugumda referans alir gidersin, rahat ol dediler ama, bu ortalama yetmez gibi geliyor bana. sizin dusunceniz nedir,

ikinci konu, goetheden c2 aldigimizda tekrar sinava girmek zorunlumu. goethe ZOP vermiyoruz dedi. artik olmuyor dedi. ama C2 ile ZOP denk dedi. almanya icin C2 yeterli olurmu..

ucuncu konu =) , burs meselesi, bu konuda DAAD - TEV veriyor heralde burs, ama herkese vermiyor, daha cok aradiklari kriterler nelerdir ? mulakata giren birisi varsa paylasirsa sevinirim.
Bu konularda daha once yazi yazildimi forumda bilmiyorum, yeniyim.

bu uzun sorular icin ozur,
simdiden tesekkur =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

master icin ortalama

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 17, 2009 5:12 pm

ilk sorunun cevabini vermis zaten yetkili kisiler.. c2 belgesi yeterli olur..