Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Universite ve Bloke Hesap Alternatifi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Şub 04, 2015 9:58 pm

Merhaba arkadaslar,

Ben lise son sinif ogrencisiyim ve Turkiye\'de YGS-LYS sinavlarina girip Bilgisayar Muhendisligi bolumunu kazandiktan sonra Almanya\'ya universite egitimi icin gitmeyi planliyordum. Her sey tam istedigim gibi giderken "Bloke Hesap" denen engel cikti karsima. Ayrica aklimda ki sorulari buraya yazip siz degerli buyuklerimin tecrube bilgilerinden yararlanmak istiyorum.

1- Bloke Hesaplarin baska alternatifi var midir? (Bloke Hesap acmadan, kefil bulma vs..vs..)

2- Almanya\'da yakin akrabalarim bulunmakta. Bloke Hesap yerine onlar bana bakacaklarini soylerse eger Bloke Hesaba gerek kalir mi?

3- Su an Almanca dil seviyem 0(sifir). Her hangi bir universiteden kabul aldiktan sonra, orada bir dil kursuna gittikten sonra universiteye baslamayi dusunuyorum.

#Almanya\'da okumak istememin en buyuk nedenleri arasinda universitelerin bedava olmasi, egitim kalitesinin iyi olmasi ve hayata atilma konusunda mukemmel bir deneyim, tecrube kazandiracak olmasi ilk siralarda geliyor.

4- Gerekli belgeler konusunda yardima ihtiyacim olacak elbette ama maddi durumumuz pek elverisli degil. Belgelerde yardim aldiktan sonra, orada hem calisip hem okuyarak o kisiye istedigi ucreti tahsis edebilecegim birilerini bulabilir miyim?

Tesekkurler...

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Çrş Şub 04, 2015 10:33 pm

1) Bloke hesabin alternatifi Garantor\'dur;

http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... rowstart=0

2) Ilk soruda cevabini verdim.

3) Sifir Almanca ile kabul veren universiteleri bulman lazim, bu konuda net bilgim yok. Fakat vize basvurusunda Almanca bilgin ne kadar iyi olursa sansin artar, basvurudan once en kotu A1 sertifikasi sahibi olman avantaj.

4) Maddi durumun cok elverisli degilse uzuerek soyluyorum ki burasi oyle Turkiye\'den gorundugu gibi cok kolay paranin kazanildigi, ruyalar ulkesi degil. Bunu senin sevkini kirmak icin soylemiyorum, senin gibi dusunup geldim ve cok aci tecrubeler yasadim. Dil kursuna gidemedim, bu yuzden sinavi 19 ayda zor gectim. Halen de onun getirdigi zorluklarla bogusuyorum.

Bu site, danismanlik hizmeti veriyor ve makul bir miktara (375 €). Bence yeni gelecek bir kisi dil kursu en az 2800 € (sifir Almanca ile), 1500 € esya, depozito, kira..vs. gibi rakamlari kafadan ayirip gelmeli ancak bu benim yasadigim tecrubeler. Danismanlik icin sitenin yoneticileri ile irtibata gecebilirsin. Onlar sana daha detayli bilgileri verecektir. Basarilar.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Şub 04, 2015 11:41 pm

Peki, universite egitimi bedava olan bildiginiz baska ulkeler var mi?

Mert1122

Mesaj gönderen Mert1122 » Prş Şub 05, 2015 12:45 am

Seninde benim gibi durumun orta halli galiba bende uniyi baska ulkede okumak istiyorum ama butceme gore en iyi ve en iyi egitim almanya butcenin cok uygun olup egtimleri benim icin biraz alman yanin gerisinde olan ulkeler var cek cm vb ama ben sana soyleyim almanya muhendislik ve tip olarak 1 numara :)

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Prş Şub 05, 2015 2:00 am

[quote]Mert1122 tarafindan yazilan metin:

Seninde benim gibi durumun orta halli galiba bende uniyi baska ulkede okumak istiyorum ama butceme gore en iyi ve en iyi egitim almanya butcenin cok uygun olup egtimleri benim icin biraz alman yanin gerisinde olan ulkeler var cek cm vb ama ben sana soyleyim almanya muhendislik ve tip olarak 1 numara :)[/quote]
Evet Almanya egitim konusunda cok iyi... Maddi durum sikinti, bankaya o kadar para yatiramam. Ve sanirim hemen her ulke sizden bankaya bu parayi yatirmanizi istiyor. Bu parayi istemeyen bir universite var midir acaba?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Şub 05, 2015 3:32 am

Universite harci olmasa bile yasam masrafi var.Istedigin ulkeye git farketmez yine ayni durum olacaktir.

Sana onerim TL\'nin deger olarak yakin oldugu para birimi olan ve ayni zamanda yasam masraflarininda az oldugu bir ulke sec.Zor zamanlarinda az olsa bile ailen yardimci olur.Cunku yanlis anlama ama bu mantik sadece devlet memurlarinda olur.Herhalde memur cocugusun.Inci sozlukte bir jargon var "Liseli" sana tam uyuyor.Sakin yanlis anlama liseli kavraminin yasla ilgisi yok.Hayat tarzidir liseli olmak.Ayrica parayi universite istemiyor Almanya devleti istiyor.Sen o parayi yatirmasan bile yil icinde 8bin euro olmasa bile 0 almancayla senden 6bin euro cikacaktir.Bi de 0 almanca oldugu icin calisma izni alman cok dusuk bir ihtimal.Sana tavsiyem master icin yurtdisini dusunmen.Dil kursu ve lisans senin 5 yilina malolacak.
RASTAFARI