Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Okulu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mert1122

Dil Okulu

Mesaj gönderen Mert1122 » Çrş Şub 04, 2015 1:08 am

Merhaba ben lise 3 ogrencisiyim ve universiteyi almanyada okumak istiyorum bu formdaki cocugu konuyu okudum ama benim bir kac sorum var dil okullari ucreti ne olarak degisiyor ve eger universiteye kayit oldugun zaman dil okuluna gidersen 1 sene gecmi basliyorsun tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil Okulu

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 04, 2015 3:57 pm

Sehirden sehire kurstan kursa gore degisir, aylik 200-1300 euro arasi. Ana dilin almanca degilse haliyle 1 sene hazirlik okuyup, dsh yi gecip sonra universiteye basliyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mert1122

Dil Okulu

Mesaj gönderen Mert1122 » Çrş Şub 04, 2015 4:55 pm

peki kurs ucreti yazildigimiz zaman hemen verilmek zorundami ben stuttgart universitesini istiyorum bilgisayar muhendisligi bloke hesap isini babamla konustum istenilen parayi yatiracak ama aylik 500 euro vermek zor olur orda calisma imkanim olacakmi ? olursa yani calisma ucretleri nasil ? Not : Almancam yok belki bu hafta kursa yazilirim.

RWTH Aachen

Dil Okulu

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Çrş Şub 04, 2015 9:55 pm

Mert, sana benden bir tavsiye. Kurs parani hazirlayip oyle gel. Onu gerekirse yemenden icmenden bile ustun tut, yoksa husrana ugrarsin. Dil kursu suresince calisma imkanin cok degisken, eyalete, memurlara, belediyelere gore degisiyor. Ona umut baglama derim ben.

Mert1122

Dil Okulu

Mesaj gönderen Mert1122 » Çrş Şub 04, 2015 10:36 pm

Abi vallaha cok zor bir durum olacak gibi cunku dershane parami ben karsilicam staj ve yazin calisacagim paranin hepsi ona gidecek :/ babamda zaten 8600 euro filan yatiracak yani ondanda cok bisey isteyemem ama allah buyuk bakacaz artik burda kursa baslicam bu hafta bana Dortmund Teknik Universitesi cazip geldi yani a1 derecesinde almanca cok rahat helederim 2. secenek olarakta Wurzburg Universitesi oda a2 istiyor bence gayet makul bu universiteler hakkinda ne dusunuyorsunuz sizin yorumunuz mumkunse ve calisma imkanlari varmi ? bu universitelerde bilgisayar muhendisligi okumak istiyorum oyle bir sansim varsa :)

Karthus

Dil Okulu

Mesaj gönderen Karthus » Prş Şub 05, 2015 4:38 pm

RASTAFARI