Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Merhabalar, degerli agbeylerim yardimci olursaniz sevinirim..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bestof2na

Mesaj gönderen bestof2na » Pzr Şub 01, 2015 11:47 pm

merhaba, ben meslek lisesinde motor okuyorum (dogus otomotiv /volkswagen,audi,bmw vb. markalarin motorlarini laboratuvar ortaminda goruyoruz) o yuzden otomotiv okurumda universiteyi niye almanyada okumayayim :) universiteyi almanyada okumak istiyorum, tercihim muhendislik, (makina - otomotiv) okul sonrasi almanyada yasamak istedigimden iyi bir is bulmak icin hangi uni.yi secmeliyim. edindigim bilgilere gore TU munih istiyordum ama daha iyileri varmis :D RWTH aachen cok iyi ama cok zormus. siz tecrubeli agabeylerim benim icin universite onerilerinizi duymayi cok isterim. hepinize basarilar dilerim. (onerilerinize acigim) kolay gelsin iyi gunler.

bestof2na

Mesaj gönderen bestof2na » Pzt Şub 02, 2015 2:19 pm

Studienkolleg yapacagim gurkan abi o Allahin emri :D universite onerisi istemistim? :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 02, 2015 4:59 pm

STK yi gec zaten hangisi iyi kendin goreceksin o surecte merak etme.:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Şub 02, 2015 8:30 pm

Ben de Dogus\'ta yaptim stajimi,
EML de motor okumak yada Dogus\'ta staj yapmak ile Almanya da egitim almak farklidir ben de onun icin ugrasiyorum.Ama inan bana Lise derslerine calismadan yuksek ortalama ile Motor bolumunu bitirmek Allah\'in emri olmus.

1 yil bilimsel hazirlik okudum burada(Mat.Fiz.Kim.) gobegim catladi lisede 4 yilda verilen bu dersleri 1 yilda aldim gece gunduz calistim.Ha kotu mu oldu? hayir tabiki.Meslek lisesi okuyarak mahrum oldugum bu dersleri ayrintisina kadar ogrendim oraya gittigimde alt yapi sikintisi cekmeyecegim.
Sana bunu soylememdeki amac benim gibi EML okumussun ayni bolumu hatta. Simdi bana gelip ne kadar mat. fiz. kimya derslerinden alt yapim var desen de kendini kandirmis olursun.Gir YGS LYS sinavina MTOK kazan 1 yil hazirlik oku kendini gelistir hem STK dan kurtul hem de bu dersleri iyi ogrenip saglam adimlarla yuru Almanya\'ya.

Hangi univ. olduguna da o zaman karar verirsin..

O yuzden bunlari bilerek gir bu yola.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..