Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bewerbung zum Sommersemester

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
buraksahin

Mesaj gönderen buraksahin » Cmt Oca 03, 2015 3:42 pm

Merhaba Arkadaslar ,

Turkiyede istanbul universitesinde endustri muhendisligini 3 sene okuduyup ve universitemi bitirmeden almanyaya geldim . Suan ki zaman dilimi icerisinde basvurularimi yaz donemi icin yapiyorum .Fakat istedigim cogu universiteler (KIT,TU Darmstadt...) yaz doneminde 1. semester\'dan ogrenci kabul etmediklerinden, basvurularimi hoheres Fachsemester icin yapiyorum.Lakin TestDaF sonucum 3,4,4,4 oldugundan bu da basima bayagi bir problem acicak gibi duruyor dogal olarak .

Benim amacim istanbul universitesinde okudugum donemlerde ki derslerimin en azindan 2 semester\'ini kabul ettirebilip , almanyada egitimime devam etmek.Bu zamana kadar cogu universitenin uluslari ogrenci isleri ve bolumdeki hocalariyla kendim konustum ve durumumu izâ ettim.Universite kayit tarihine kadar ya DS2 yahut TestDaF 4 getirmem icin bana muddet verebilceklerini soylediler. Motivasyonumun acikcasi cok yuksek oldugunu soyleyemem bu sinavlar icin , git gide darlanmaya sikilmaya basliyorum malesef bu zamana kadar 3 tane Dsh , 2 tane Testdaf sinavina katildim , malesef hep Dsh1 ve TestDaF 3 elde ettim.Uzun lafin kisasi , benim durumumda ki bir ogrenci Prufungsamt ile konusup universite de hem derslerini saydirip hem de sinavi sonradan teslim etmek icin(sinavi sonradan teslim etmek ile kastettigim universiteye yaz doneminde baslayip, rahat bir sekilde ogrenci olduktan sonra 1 donem icinde basari ile gecilmis sinav belgesini teslim etmek) bir sansi olabilir mi ?

Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim
Burak Sahin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 04, 2015 12:19 am

O tur istisnalar saglaniyor ama yukarda belirttigin unilerde cok zor maalesef.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

stolpert

Mesaj gönderen stolpert » Pzr Oca 04, 2015 4:29 pm

bence teker teker unileri kontrol et, yaz doneminde kabul alan bolumler birbirinden farkli. Sonra bewerbung tarihleri gecmeden mail atip sormani oneririm.
Baska da yolu yok sanirim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Oca 04, 2015 4:42 pm

10 gun kaldi, , dikkat.

buraksahin

Mesaj gönderen buraksahin » Pzr Oca 04, 2015 4:52 pm

Cevaplariniz icin tesekkur ederim , 15 Ocak basvuralarin son tarihi farkindayim , ve suana kadar okumak istedigim universitelerin hepsine basvuralarimi yaptim ve durumumu mail ile izah ettim .Ama gordugum kadarayli kisisel olarak gidip gorusmek daha etkili oluyor . Son aldigim sinav sonucu her ne kadar ic karartici olsa da cok da kotu degil aslinda. Umarim bu arzuma ulasabilirim ...

stolpert

Mesaj gönderen stolpert » Pzt Oca 05, 2015 12:49 am

okullarin international office\'larina gidip belgeleri elden teslim etmek mumkun mudur acaba??

buraksahin

Mesaj gönderen buraksahin » Pzt Oca 05, 2015 1:10 am

[quote]stolpert tarafindan yazilan metin:

okullarin international office\'larina gidip belgeleri elden teslim etmek mumkun mudur acaba??[/quote]

KIT icin evet diyebilirim , birebir kendim gorustum belli bir tarihe randevu verip belgeleri elden getirmemi soylediler .

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Oca 05, 2015 9:57 pm

[quote]stolpert tarafindan yazilan metin:

okullarin international office\'larina gidip belgeleri elden teslim etmek mumkun mudur acaba??[/quote]

evet

stolpert

Mesaj gönderen stolpert » Pzt Oca 05, 2015 11:06 pm

Tesekkurler

nfuat95

Mesaj gönderen nfuat95 » Çrş Oca 07, 2015 11:30 pm

Bildigim kadari ile KIT sartli kabul veriyor. Ama SS\'da ogrenci kabul etmiyor. Ama sen ust semester icin basvuracaksan belki bir sansin olabilir. Ama yine de TU Darmstadt ve KIT gibi top uniler bu kadar esnek davranir mi bilmem. Ayrica DSH1 ve TESDAF3 ile kabul veren okullar var. Bence isi garantiye almak icin DSH1 ile kabul veren okullara da basvursan iyi olur.Boylece bosuna zaman kaybetmezsin, hem Almanyada uniler arasinda Turkiye gibi fark yok. Asagi yukari hepsi ayni cizgide ve oldukca kaliteliler. Boylece egitimine hemen baslarsin ve motivasyonun da artar.