Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yurtdisi Kyk bursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mrvct

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen mrvct » Cum Oca 02, 2015 7:18 pm

Mrb arkadaslar , ben Turkiye\'de Almanca ogretmenligi okuyordum hazirlik sinifindaydim . Ancak burs basvurularindan sonra Almanya Goethe uniden kabul aldim ve almanyaya geldm . Burs sonuclarina baktim ve bana burs cikmis . Bu bursu burda alma sansim var mi ? Cevaplarsaniz sevinirim tsk :)

Serhan_

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen Serhan_ » Cum Oca 02, 2015 7:45 pm

Bahsettiginiz yurtici ogrenim bursu sanirsam.
Bursu alabilirsiniz fakat bursu almaya basladiktan sonra Okul degisikliklerini bildirmediginiz tespit edilir ve turkiyede okumadiginiz anlasilirsa bursunuz krediye cevrilir ve borclu olarak cikarirlar isin icinden.
zaten yurtdisinda okumaya basladiginiz icin bursunuzun iptal edilme durumu soz konusu olabilir.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

mrvct

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen mrvct » Cmt Oca 03, 2015 7:44 pm

Anladim . Peki burda burs alma gibi bir durum var mi ?

Serhan_

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen Serhan_ » Cmt Oca 03, 2015 7:47 pm

Bunun icin kyk in yurtdisi ogrenim bursu ve ya kredisi icin basvurmaniz gerekirdi. zaten okullarin hazirlik asamalarinda burs/kredi verilmiyor. universitelerin 1. sinifindaysaniz burs ve ya kredi almaya basliyorsunuz.
Expatrio Referans Linki

atalayx6

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Oca 13, 2015 8:20 pm

[quote]Serhan_ tarafindan yazilan metin:

Bunun icin kyk in yurtdisi ogrenim bursu ve ya kredisi icin basvurmaniz gerekirdi. zaten okullarin hazirlik asamalarinda burs/kredi verilmiyor. universitelerin 1. sinifindaysaniz burs ve ya kredi almaya basliyorsunuz.[/quote]

Ben hem hazirlik aldim hem kyk bursumu duzenli olarak aldim hatta kazandigim yil dondurdum hazirlik sinifimi ve dondurdugum yil da kesilmedi bursum ertesi yil devam edip bitirdim hazirligimi ve hala da aliyorumm bursu :)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Karthus

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen Karthus » Sal Oca 13, 2015 8:31 pm

Yurtdisi KYK bursuyla yurtici bursu arasinda cok fark var.Yurtdisinda hazirlik okuyanlar burs alamiyor fakat bir iki tane sansli gordum. :)
RASTAFARI

Serhan_

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen Serhan_ » Sal Oca 13, 2015 10:52 pm

Yurticinde de hazirlik sinifinda burs verilmiyor diye biliyordum. 1. sinifa baslandiginda burs basliyor. Ayni durum dikey geciste de vardi. Ben intibak sinifini gecmesem bana vermeyeceklerdi kredi :)
Expatrio Referans Linki

atalayx6

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Oca 13, 2015 11:01 pm

Yurticinde de hazirlik sinifinda burs verilmiyor diye biliyordum. 1. sinifa baslandiginda burs basliyor. Ayni durum dikey geciste de vardi. Ben intibak sinifini gecmesem bana vermeyeceklerdi kredi :)[/quote]

2012 de yerlestim MTOK bilimsel hazirlik prograamina ayni anda burs cikti almaya basladim ve dondurdum o yil hazirlik sinifini ve hem hazzirlik okurken aldim hem dondurup aldim :)

Demek ki gozden kacmis benimki ama ertesi yil sinifta benden haric 4 kisi daha vardi burs alan geri kalan 40 a yakin ogrenci de kredi aliyorlardi yani hazirlik okurken alinabiliyor belki sizin dediginiz ingilizce hazirlik icin gecerlidir :)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Karthus

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Oca 14, 2015 2:10 am

Yurticinde de hazirlik sinifinda burs verilmiyor diye biliyordum. 1. sinifa baslandiginda burs basliyor. Ayni durum dikey geciste de vardi. Ben intibak sinifini gecmesem bana vermeyeceklerdi kredi :)[/quote]

Bana ciktigindan ozellikle ne fark var diye bakmistim.Sadece yurticinde mastera baslayacak hazirlik ogrencilerine verilmiyor.Daha dogrusu oyle bisey yazmiyor

10. BURS VEYA OÐRENIM KREDISINDEN YARARLANAMAYACAK OÐRENCILER;

• Universiteye uyum kursuna giden,
• Ogrenim oncesi hazirlik kursuna giden,
• Yurt disi egitim giderlerinin tamami ozel sektor veya kamu kurum ve kuruluslar tarafindan karsilanan,
• 1416 sayili Kanun ile Milli Egitim Bakanligindan burs alan lisans ve lisansustu ogrenim yapan,
• Mevlana veya Erasmus degisim programi ile yurt disina giden ogrenciler, (Mevlana degisim programi ile yurt disina giden ogrenciler muracaatlarini yurt ici alanindan yapmak zorundadirlar, yurt disi alanindan yapsalar dahi isleme alinmayacaklardir.)
• Yurt disinda staj egitimi yapan,
• Dil kursuna giden,
• Ogrenim gorecegi bolumun on hazirlik (intibak egitimi) sinifina devam eden,
• Kurumdan burs veya ogrenim kredisi almis olanlar, (Lisansustu ogrencileri haric)
• Kurumdan halen burs veya ogrenim kredisi almakta olan
• Uzaktan egitim yapan,
• 5102 sayili Yuksek Ogrenim Ogrencilerine Burs/Kredi Verilmesine Iliskin Kanunun 2’nci maddesinin ikinci fikrasinda belirtilen kamu kurum ve kuruluslarindan burs, kredi veya benzer nitelikte nakdi yardim alan,
• Taksirli suclar haric sabika kaydi bulunan,
• Yuksekogretim Kurulu (YOK) tarafindan taninmayan yurt disindaki ogretim kurumlarinda ogrenim goren,
• Kamu kurum ve kuruluslarinda calisan ve ucret alarak yurt disinda ogrenim goren,
• Gercege aykiri beyanda bulunan veya belge veren,
• Kurum yurt ici ve yurt disi Yurt Idare Isletme Yonetmeliklerine gore “Yurttan suresiz cikarma cezasi” alan,
• Yabanci uyruklu,
• Orgun egitim disinda ogrenim goren,
• Burs isteginde bulundugu tarihte okula giris tarihi itibariyle bir ogretim yili kaybi olan, (burstan)
• Ek sure (artik yil) ogrenim goren,

Ogrenciler muracaatta bulunsalar dahi muracaatlari bu tur sebeplerden dolayi basvurulari iptal edilecektir.

Isin sacma yani ciddi anlamda boyle yazmasina ragmen dil kursunda kredi/burs alan gordum.Ben gecen sene dil kursuna giderken cikmadi.Illa Ankara´da dayimiz mi olmasi lazim?
RASTAFARI

sevigli

Yurtdisi Kyk bursu

Mesaj gönderen sevigli » Cum Tem 10, 2015 3:15 pm

yurtdisi egitimlerde , yurtici burs alamiyorsun diye biliyorum