Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da tip fakultesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hueso_E

Mesaj gönderen hueso_E » Cmt Ara 27, 2014 8:01 pm

merhaba
Oncelikle durumumdan bahsedeyim.ben 21 yasindayim Aof ilâhiyat okuyorum.Turkiye\'de tip fakultesi kazanmak icin 18 yasimdan beri ugrastim fakat yine de olmadi ve bu bolumu Almanya\'da okumak niyetindeyim.ayrica soyle bir durum daha var ki bu hedefim icin Almanya\'da ikamet eden sozlumle nikah tarihimizi 1 sene one aldikki aile birlesimiyle gittigimde ogrenci vizesi icin gereken prosedurlerde puruz cikmasi ve red almam ihtimaline karsi zaman kaybetmemek niyetiyle.yani direkt olarak aile birlesimiyle gidip 1 sene dil kursundan sonra okula baslamayi dusunuyorum.Almanya\'da tip fakultesi okuyabilmek icin burda bir saglik bomu kazanmak sarti oldugunu biliyorum ve molekuller biyoloji ve genetik, hemsirelik, fizyoterapi gibi bolumleri kazanabilme yeterliligine sahibim suan.ilk olarak sorum su; 2015 yili icinde bu gibi bolumlerden birini kazandigimda aile birlesimiyle gidecegim icin okullardan sartli kabul almama gerek var mi? Sartli kabul aldim diyelim bunu aile birlesimi vizesinde soylememin bana yarari mi dokunur yoksa zarari mi? Ve son olarak; sartli kabul almazsam direkt gidip dil kursuna baslarsam sadece DSH sonucumla mi tip fakultelerine basvuracagim? Yani demek istedigim dil sinavindan bolum icin gereken notu aldiktan sonra orda yasayan ve evli olan bir yabanci ogrenci olarak 2016 yili icinde de bir saglik bolumu kazanmis olmami ister mi okullar yoksa DSH notum ve gecen seneki(2015) OSYM yerlestirme sonucum gecerli olur mu?
Sabirla okudugunuz icin tesekkur ediyorum cevaplandirirsaniz gercekten cok mutlu olacagim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 28, 2014 1:14 am

Bence hic ogrenci islerini aile birlesime ekleme. Buraya geldikten sonra basvuru yap. Fakat fizyoterapi kazanacagina gore dusuk bir puan alacaksin LYS de. O dusuk puanla Almanya da TIP a giremezsin. Ne tur bir liseden mezun olmustun? AOF de kac donem okudun?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hueso_E

Mesaj gönderen hueso_E » Pzr Ara 28, 2014 6:27 pm

Yanlis anlasildi sanirim demek istedigim bolum ftr fizyoterapi ve rehabilitasyon istanbulda kazanabilirim 440-460 civari.duz lisede okudum son sene devamsizlik nedeniyle bir kolejin aksam lisesine aldirdim kaydimi ve oradan mezun oldum.ben burda 450 gibi bir puan yapabilecek duzeydeyim suan.

hueso_E

Mesaj gönderen hueso_E » Pzr Ara 28, 2014 6:29 pm

Aof de ilk donemimdeyim suan ama onun kaydini sildirebilirim sorun degil benim icin yeterki tip fakultesi olsun Aof ilahiyati her turlu okurum dusuncesindeyim

hueso_E

Mesaj gönderen hueso_E » Pzr Ara 28, 2014 7:27 pm

Physiker;
aksam lisesinden mezun olmamin yaratabilecegi sikintiyi burda henuz gitmeden A2 sertifikam olmasiyla ve Bogazici Universitesi molekuler biyoloji ve genetik dengi bir okul-bolum kazanmamla kapatabilir miyim?
Ben sartli kabulu vize de soylemesem bile alipta gitmek istiyorum yani aile birlesimiyle de gitsem sartli kabul alabilirsem 2016 da yine burda bir saglik bolumu kazanmam gerekmeyecegini dusunuyorum.bu dusuncem ne kadar dogru sizce sayin physiker?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 29, 2014 12:48 am

Aksam lisesinden mezun olduysaniz zaten sizin direk olarak Almanya da egitim hakkiniz yok. Ilk olarak 1 yil Studienkolleg yapmaniz gerekecek:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=83
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hueso_E

Mesaj gönderen hueso_E » Pzt Ara 29, 2014 3:27 pm

Hayir studienkolleg yapmama gerek yok aksam lisesi derken ozel aksam lisesi genel liseler kapsaminda suan 12 yillik duz liseden mezun gibi sayiliyorum ve duz lise mezun haklarina sahibim.yani benim durumum 6. Madde olan 12 yillik normal lise+OSYM 4 yillik (tip veya eczacilik gibi bir bolum) yerlestirme belgesi= hic okumasa bile direkt universite bu olacak.sanirim siz ticaret meslek liseleri kapsamindaki aksam ticaret meslek lisesi diye dusundunuz.ben okulu aradim konustum genel veya diger adiyla duz liseler kapsaminda ozel aksam liseleri dediler diplomamda da oyle yaziyor.

Peki ben
6. Madde olan 12 yillik normal lise+ 2015 OSYM 4 yillik (tip veya eczacilik gibi bir bolum) yerlestirme belgesi= hic okumasa bile direkt universite
Seklinde olan durumumla 2016da dil kursundan sonra universitelere 2015 OSYM sonucuma basvurabilir miyim Dsh veya testdaf tan gereken puani aldiktan sonra?

Ozetle demek istedigim OSYM yerlestirme sonucum Almanya\'da universite basvurulari icin kac yil gecerli?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Ara 29, 2014 3:34 pm

10