Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Cok temel ancak benim icin hayati bir soru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ozgurdag

Mesaj gönderen ozgurdag » Pzt Ara 22, 2014 6:17 pm

Merhabalar Arkadaslar araniza yeni katiliyorum. Lafi uzatmadan soruma geceyim umarim yardim edebilirsiniz.
Ben Ankara Universitesi 3. Sinif muhendislik Fakultesi ogrencisiydim fakat Alman kiz arkadasimla evlenerek Almanya\'ya geldim ve 3 yillik oturum iznim var. Benim sorum Almanya\'da 1.siniftan baslayarak tekrar muhendislik egitimi alabilirmiyim? Atese onayli 2010 a ait lise diplomami ve OSYS kazandi belgem var ayni zamanda cevirileride onayli. B1 Goethe Almanca sertifikamda var. Acaba benim okumamda herhangi bir engel var mi yoksa bosuna mi ugrasiyorum?

emerti

Mesaj gönderen emerti » Pzt Ara 22, 2014 6:23 pm

Eger lise not ortalaman kotu degilse alabilirsin tabiki, neden alamasin? Sonucta liseyi basariyla tamamladin, elinde gerekli belgeler var. Liseden transkript isteme durumu var mi okullarin bilemiyorum ama okullarin sayfalarindan bu bilgilere ulasabilirsin.

B1 ile bazi universitelere sartli kabul alip, okullarin dil kurslarina gidersin. Dil kursu sonunda DSH, TestDAF artik ne gerekliyse o belgeleri de edinerek bolume baslayabilirsin. Sartli kabul veren universiteleri, siteden aratarak bulabilirsin.

En guzeli direk TestDAF kursuna git ve TestDAF\'da her bolumden 4 puani hedefle. Eger bunu yaparsan, Almanya\'da okuyamayacagin bolum yok.

ozgurdag

Mesaj gönderen ozgurdag » Pzt Ara 22, 2014 9:41 pm

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin. 1. Siniftan baslamak istedigimi belirtecegim zaten ve OSYS kazandi belgemi verecegim ama 3 sene once kazandigim icin acaba bir sorun olur mu yani gecerli midir hala kazandi belgem ?

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Sal Ara 23, 2014 3:32 am

gecerli olmasi lazim hatta ayni bolumu okursaniz ders saydirma imkaninizda olabilir. okuyacaginiz universite ve bolum belli ise onlarin ders iceriklerini bulup simdiye kadar verdiginiz derslerden uyan varmi diyede karsilastirabilirsiniz belki sayarlar bilginiz olsun.
gdld