Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master Basvuru Asamasi ve Evraklar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kapusuz

Mesaj gönderen Kapusuz » Cum Ara 12, 2014 9:18 pm

Merhabalar,
Ben Makine Muhendisliginden mezunum, ortalamam 2,49 , hic almancam yok. Oncelikle Technische Hochschule Mittelhessen de master yapmak icin cabalayorum. Kayit tarihi basladi ve direkt okula yapiyorsunuz kaydi. Amacim THM\'DEN bir Sartli kabul alip Justus-Liebig-Universitaet Gießen de almanca dil egitimi aliP Testdafi gecmek. Elimdeki belgeler
-Lisans Diplomasi (1 adet Noter onayli ingilizce yeminli tercumesi)
-Lise Diplomasi (1 adet Noter onayli ingilizce yeminli tercumesi)
-Osym Sonuc Belgesi (1 adet Noter onayli ingilizce yeminli tercumesi)
-Lise Transkripti (1 adet Noter onayli ingilizce yeminli tercumesi)
-Supplement (Konsoloslukta onaylatilmis ingilizce fotokopi)
-Lisans Transkripti (Konsoloslukta onaylatilmis ingilizce fotokopi)
-CV (Ingilizce)
-Referans Mektubu (3 adet Ingilizce)
-Motivasyon Mektubu (Ingilizce)

Bir de Uniassistten Darmstadt Hochschule ye basvurmak istiyorum. Online basvuru yaptim ve parayi yatirdim. Baska bir sey yapmadim ve kimseye ulasamadim.

Bu bilgilerinde sonunda gelelim aklimdaki sorulara;
1. THM veya Darmstadttan sartli kabul alabilir miyim?
2. THM nin Testdaf olmadan master sartli kabulu vermedigini duydum.Diyelim ki master a ki kabul vermedi. okul seni Bachelor a kabul yapalim dili hallet tekrar master a basvurursun diye cevap vermesi mumkun mu?
3. Amac sartli kabul alip dil kursuna gitmek oldugundan Bachelor basvurularda olumlu sonuc almak daha mi kolay? THM ye ayni anda hem master hem de Bachelor basvuru yapabilir miyim ?
4. Elimde onayli evraklardan sadece 1er adet var hem THM ye hem de uniassiste 2 ayri dosya nasil gonderecem?
5.Basvuru formunda mit der Gesamtnote ve CrP des Studiengangs istiyor. Bu ikisi ne anlama geliyor ? mit der Gesamtnote diplomadaki not mu yoksa almanyaya ozel bir donusum yapicaz mi?

Sorularima yardimci olacak cevaplar vermeniz dilegiyle.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Cum Ara 12, 2014 9:45 pm

Dostum hic almancan yoksa bu okullara basvuruyu kimle yaptin?
Diger okulu bilemiyorum ancak darmstadt fh\'da kursa yazilabilmek, dsh sinavina girebilmek veya on kabul alabilmek icin en az B2 seviyesinde almancan olmasi gerekiyo.

https://www.h-da.de/studium/studienange ... enntnisse/
Mindestvoraussetzungen zur DSH-Kursanmeldung:
•    Zentrale Mittelstufenprufung / B2 (GERR: Gemeinsamer Europaeischer Referenzrahmen) des Goethe-Instituts oder der Volkshochschule (VHS)
oder
•    Abschluss der Oberstufe / C1-Nachweis eines anderen Instituts (Sprachtest in der DSH-Beratungsstelle notwendig)

Mesela erlangen universitesinde dil kursu+on kabul icin 200 saat almanca gormek yeterli
Bence once istedigin okullarin sartlarini iyi arastir ve ona gore once dil kursuna git.

Kapusuz

Mesaj gönderen Kapusuz » Cum Ara 12, 2014 10:04 pm

Almanyaya giden bir arkadas ve internetten arastirmalarim sonucunda bu asamadayim daha ilerlemek istiyorum. darmstadt b2 istiyor dedin Fakat A1 den baslayan okullar da var almanyada.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Cum Ara 12, 2014 10:09 pm

[quote]Kapusuz tarafindan yazilan metin:

Almanyaya giden bir arkadas ve internetten arastirmalarim sonucunda bu asamadayim daha ilerlemek istiyorum. darmstadt b2 istiyor dedin Fakat A1 den baslayan okullar da var almanyada.[/quote]

Tabi ki var. Ancak o unileri belirttigin icin kursa gitmelisin dedim.

Kapusuz

Mesaj gönderen Kapusuz » Cum Ara 12, 2014 10:36 pm

Sen hangi okuldasin ?
Basvuruyu yaptin mi ?_
Bu bilgileri nerden biliyorsun
Bir tecruben oldu mu almanyada master konusunda..?
Basvuru asamasina geldigimden net biligiler ariyorum o yuzden soruyorum.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Pzr Ara 14, 2014 2:15 am

[quote]Kapusuz tarafindan yazilan metin:

Sen hangi okuldasin ?
Basvuruyu yaptin mi ?_
Bu bilgileri nerden biliyorsun
Bir tecruben oldu mu almanyada master konusunda..?
Basvuru asamasina geldigimden net biligiler ariyorum o yuzden soruyorum.[/quote]

Dostum bende basvuru asamasindayim. 2 senedir almanya\'da oldugum icin bilgi sahibiyim az cok.
Dedigim gibi burada herhangi bi okulun dsh kursuna yazilmak istiyosan o okulun sartlarini arastir, ona gore hazirlik yap.
bu yuzden bence profesyonel yardim almalisin