Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Diploma, Basvuru hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Prş Ara 04, 2014 5:40 pm

Merhaba bu sene LYS\'ye hazirlanmak icin acik ogretim lisesine gectim son sinav 31 Mayis - 1 Haziran tarihlerinde ve 7 Temmuzda sinavlar aciklaniyormus, aciklandiktan 2 ay veya yogunluk olursa 3-4 ay sonrasina diploma veriliyormus (bence kesinlikle sarkacak) yani buda demektir ki eylul ve ekim aylarina kadar beklemem gerek.

Almanya\'ya sartli kabul ile basvurmak icin eylul-ekim gec kalinmis olur mu acaba?

LYS\'den burada kendi istedigimiz bolumde en az 4 yillik bir universite kazanmak gerekiyormus istedigim bolum Ingiliz Dili ve Edebiyati, arastirdim fakat 4 yillik universite ortalama puaninin tam olarak ne kadara denk geldigini bulamadim, cevremde pek universiteli yok.

Forumdan bir arkadasta acik ogretime gecmis benim gibi ve kabul alamamis sanirim danismanlikla ilgili ve acik ogretim puanlamasi farkli oldugu icin diyerek bahane etmisler sanirim, basvuru surecini kendim halledemezsem danismanlik hizmeti olarak ta buradan yaralanmak istiyorum.Acik ogretimden kaynakli bir sorun yada gecikme cikmaz degil mi?

Bunlarin disinda Studienkolleg diye bir durum varmis bunun cok bir eksisi olur mu direk universiteye baslamak gibi bir kaygim yok zaten dil bilmedigimden hazirlik okuyacagim fakat bir an once Turkiye\'den gitmek istiyorum.

Cevaplarsaniz memnun olurum. ;)

cemilturan

Mesaj gönderen cemilturan » Pzr Ara 14, 2014 12:41 pm

Onemli olan bolume girmek Puan onemli degil. 4 yillik okuyotsan Studienkolleg gerekli degil sana dogrudan bolume baslayabilirsin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 14, 2014 11:10 pm

Acik ogretim bitirdigin icin Studienkolleg yapman gerekiyor ilk olarak. Direk universiteye kabul alamiyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com