Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite Mezunu Olarak Almanya\'da Ikinci Universite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Pzt Kas 10, 2014 3:05 pm

Herkese merhaba, internette ve burada biraz arastirma yaptim ancak aradigimi bulamadim. O yuzden burada sormak istedim.

Turkiye\'deki bir universitenin muhendislik fakultesinden mezunum. Almanya\'da, egitim dili Ingilizce olan bir bolumde International Business Management okumak istiyorum. Muhendislik fakultesinden mezun olmam ve yakin bolumler olmamasi sebebiyle Almanya\'da bu bolume kabul edilme sansim hic yok mudur?

Turkiye\'de universite sinavina girip yakin bir bolum kazanmam durumunda basvuru tarihini kacirmis olacagim ve bir sene daha beklemek zorunda kalacagim.

Yol gosterebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Kas 10, 2014 8:46 pm

Lisans mezunuysan burda istedigin bolume basvuru yapabiliyorsun.

Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Pzt Kas 10, 2014 9:09 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Lisans mezunuysan burda istedigin bolume basvuru yapabiliyorsun.[/quote]

Cok tesekkur ederim, basvuracagim bolum de lisans duzeyinde oldugu icin sorun teskil edecegini dusunmustum. Sagolun.

Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Çrş Mar 04, 2015 5:50 pm

[quote]Orcn tarafindan yazilan metin:

Herkese merhaba, internette ve burada biraz arastirma yaptim ancak aradigimi bulamadim. O yuzden burada sormak istedim.

Turkiye\'deki bir universitenin muhendislik fakultesinden mezunum. Almanya\'da, egitim dili Ingilizce olan bir bolumde International Business Management okumak istiyorum. Muhendislik fakultesinden mezun olmam ve yakin bolumler olmamasi sebebiyle Almanya\'da bu bolume kabul edilme sansim hic yok mudur?

Turkiye\'de universite sinavina girip yakin bir bolum kazanmam durumunda basvuru tarihini kacirmis olacagim ve bir sene daha beklemek zorunda kalacagim.

Yol gosterebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler.[/quote]

Herkese tekrar merhaba, daha once yukarida durumumu anlatmistim. Yine cevabini bulamadigim bir sey var.

Basvurmak istedigim bolumle (Hochschule Furtwangen- International Business Management) iletisime gectim, onlar belgelerimi direkt olarak Konstanz\'daki Studienkolleg\'e gondermemi soylediler.

Studienkolleg\'in istedigi belgeler surada yazilmis:

http://www.htwg-konstanz.de/Application ... 667.0.html

Fotokopiler icin tasdikli olmasi gerektigi soylenmis, ornegin lise ve universite diplomalarinin cevirisi yaptirilacak ancak ne sekilde tasdikli olacak bunlar? Konsolosluktan yaptirma sansimiz var mi yoksa illa ki notere bir dunya para verip mi yaptirmak gerekiyor?

Ornegin lise ve universite transkriptimi Ingilizce ve islak imzali olarak alabilirim. Ceviriye gerek yok ancak bunlari da tasdik ettirmek gerekir mi?

Yardimci olabilirseniz cok sevinirim, tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 05, 2015 9:53 am

Direk olarak site uyelerimize Almanya da indirimli tercume ve onay hizmeti veren Siddik beyle kontaga gecebilirsin. Kendisi evraklari tam universitenin istedigi sekilde hazirliyor:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=7245
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Cmt Mar 07, 2015 9:54 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Direk olarak site uyelerimize Almanya da indirimli tercume ve onay hizmeti veren Siddik beyle kontaga gecebilirsin. Kendisi evraklari tam universitenin istedigi sekilde hazirliyor:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=7245[/quote]

Physiker tesekkur ederim ancak bulundugum sehirdeki fahri konsoloslugun belgelerimi onaylayabilecegini ogrendim.

Lise diplomam, universite diplomam ve osym sonuc belgemi Almancaya cevirttikten sonra fahri konsoloslukta onaylatacagim. Bunlarin disinda Ingilizce olarak alabilecegim universite transkriptim ve lise transkriptimi de onaylar mi fahri konsolosluk acaba? Eger Ingilizce belgelerimi de onaylarsa harika olur.

Belgeler Ingilizce ise Almancaya ceviriye gerek yoktur yaziyor basvuru belgelerinin yazili oldugu sayfada.