Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Carl_Johnson

almanyada master

Mesaj gönderen Carl_Johnson » Prş Kas 06, 2014 10:24 pm

Merhaba, gelecek sene icin almanya\'da bachelor egitimine baslamayi dusunuyordum fakat vazgectim, hacettepe almanca tercumanliginin almanca hazirligindayim B1+ ile bitiriyorum bu yili basarili oldugum takdirde. IELTS 6.5 ingilizcem var. Ayni zamanda tekrardan universite sinavina calisiyorum, hacettepeyi birakip tekrardan universite egitimine baslayacagim turkiyede.

Iyi bir universitenin bilgisayar muhendisligi ya da bilkent CTIS (computer technology and information systems) bolumunu okumayi dusunuyorum (Bilkent CTIS 4 yillik bachelor of science diplomasi veriyor). Almanya\'da master egitimi icin anladigim kadariyla buradaki okunan universitenin kalitesinin hicbir onemi yok, sadece hangi ortalama ile mezun oldugumuza bakiyorlar. Bilkent CTIS bolumu ise fachochschule mantiginda egitim veriyor, 31% lab dersleri, teorik dersler az bilgisayar muhendisligine gore ve bu sebeple bilgisayar muhendisligi kadar zorlamayacagini dusunuyorum.

Bilkent CTIS bolumunden iyi bir ortalama ile mezun oldugum takdirde sadece alakali fachochschule bolumlerinden mi master icin kabul alabiliyorum? Yoksa normal universitelerden Computer Science icin akademik anlamda sartli kabul alabiliyor muyum eksik dersleri verme sozuyle? O da olmazsa turkiyede bilgisayar muhendisligi uzerine master yapip almanyada bu master\'in ve bachelor programi\'nin transkriptiyle ikinci masterimi yapabiliyor muyum?

ve son sorum: Bilkent CTIS toplamda 5 aylik staj hakki veriyor bize 3. egitim yilinda, almanyada staj yapabilir miyim? Bunun icin en az hangi duzeyde almanca lazim? Eger staj yapabiliyorsam stajdan para kazanma sansim var midir?

Ilginiz alakaniz icin tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

almanyada master

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 08, 2014 11:15 pm

teoriden daha cok teknik ve uygulamali bir egitim alman daha avantajli bir durum burdaki "universitelerde" master basvurusu icin.

Staj konusu tamamiyle senin universitenin ayarlayacagi stajla ilgili. Direk olarak kendi universitende sormalisin bunu.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Carl_Johnson

almanyada master

Mesaj gönderen Carl_Johnson » Pzr Kas 09, 2014 8:16 pm

Fakat soyle bir sorun var, bilkent CTIS\'te calculus dersi gibi muhendislik dersleri yok, bu durumda computer science icin basvurdugum zaman eksik dersleri nasil tamamlayacagim? bana kabul verirler mi?

sadece information systems, information technology gibi alanlarda mi master yapabiliyorum? cok cok iyi bir ortalamayla RWTH munih teknik Informatik masteri yapma imkanim olur mu?

ve bilkent CTIS ygs1 puaniyla aliyor.

bilkent CTIS yerine ted universitesi bilgisayar muhendisligi filan da dusunuyorum, ne onerirsin physiker? ve tedu yeni kuruldu diplomasi almanyada gecerli sayilir mi?

bu arada bilkent mavi diploma veriyormus, diplomanin yaninda diploma eki denilen alinan dersleri filan anlatan bi diplomayla mezun ediyormus onun bir artisi var mi?

daha once boyle bir bolumden cikip master yapanlar oldu mu deutschstudent ile? ya da alakasiz bolumlerde master yapanlar?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

almanyada master

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 11, 2014 12:31 pm

Ortalaman iyiyse direk master a kabul ederler ve bir ihtimal lisans dan bir kac dersi tekrar etmeni de isteyebilirler. Iyi bir ortalama ile her universitede master sansin olur tabiki. Diploma supplement denilen olay zaten artik butun universitelerde var. Ayni bolumden mezun olup, TU Berlin de Elektrik muhendisligi masteri okuyup bitiren bir arkadasimiz oldu daha once.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com