Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Informatik okuyanlar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
planck

Informatik okuyanlar

Mesaj gönderen planck » Pzt Kas 03, 2014 12:46 am

Merhaba arkadaslar bu donem Informatike basladim. Programlama disinda bir sorunum yok. Matematik tikir tikir yapiom.
Fakat bu programlama gozumu korkuttu ya. C++ yapiyoruz ve ek olarak haftada iki defa praktikum da var ve praktikum icin verilen sorulari cozmek gerekir. Kazik gibi sorulardir. Yani acikcasi cook zorlaniyorum. Benim daha oncefen hic deneyimim yok acaba ondan olabilir mi? Bizde progmalama deneyimi olanlar bile bu praktikumdan cok sikayetci, cok zor sorular diyorlar. Informatik okuyanlar neler tavsiye eder, ne yaptiniz, ilk basta boyle normal mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Informatik okuyanlar

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Kas 03, 2014 7:16 pm

sorularin zorlugunu gormeden bisey demek zor fakat yeni baslayan birisin ve programlamayi yeni ogreniyosun. normal programci icin cok kolay olan bisey senin icin acayip karmasik zor bisey olabilir. programlama mantigini anladiktan sonra cok rahat ilerlersin. benim de ilk baslarda zor olmustu.

tavsiyem youtubeda videolardan da destek al. bi suru egitim videosu var. kitaptan 1 saat okuyup bulacagini videodan 10 dk da anlayabiliyosun

sadece videoyla da bitmiyo. programlama mantigini kendin cozuceksin. ben bazen yeri geldiginde 5 saat durmadan bi sorunun bir sikkiyla can cekistigimi hatirliyorum. biraz cabayla ustesinden gelirsin. debug olayina simdiden alismaya calis. nerde sorun oldugunu bu sekilde cok kolay sekilde bulursun.

planck

Informatik okuyanlar

Mesaj gönderen planck » Pzt Kas 03, 2014 11:33 pm

Cevap icin tesekkurler. Palindrom, Bitmanipulation, takvim yapma filan gibi programlari yaziyoruz. Walla ilk donem icin biraz agir sorular diye dusundum. Walla ugrasiyorum ama iste bazen tak ediyor :) .