Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite kayidi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Merter

Universite kayidi

Mesaj gönderen Merter » Prş Eki 23, 2014 8:12 pm

Merhaba arkadaslar. Kisaca anlatmak gerekirse haziran ayinda Testdaf sinavina girdim cok sukur gectim simavi ama sonuclari 6 hafta da geldigi icin 15 Temmuz olan son basvuru tarihini kacirdim. O yuzden bos kalmamak ve dilden de uzak kalmamak icin TU Berlin\'de Propaedeutikum a basvurdum. Propaedeutikum 1 Semester suruyor hem dedim o arada Fachsprache yi ogrenirim hemde bos kalmamis olurum ama ne yazik ki Propaedeutikum hic bekledigim gibi cikmadi derslerin cok bos gectigini dusunuyorum. Simdi soru kismina gelmek istiyorum. Ben Sommersemester da TU Berlin\'de endustri muhendisligine basvurmak istiyorum, suana kadar diger universiteler de Sommersemester da kayit aliyor diye biliyordum ama ne yazik ki almiyorlarmis. Olurda TU Berlinde endustri muhendisligine giremezsem, herhangi bir Universite de Makine muhendisligine kayit yaptirirsam sonra Endustri muhendisligine gecerken cok sorun yasarmiyim. Kusura bakmayin biraz uzun yazdim. Simdiden tesekkurler.

GK

Universite kayidi

Mesaj gönderen GK » Cum Eki 24, 2014 11:33 am

sorun yasamassin kesinlikle hatta bosa vakit gecirmek istemiyorsan makine muhendisligi guzel bi secim olur senin icin.

iki bolumunde derslerini ac ki teknik derslerin geneli ayni dersler iyi bi plan yap bi donem icinde verdigin dersleri endustri muhendisligine gecince kesin olarak tanitabilirsin ve bosa gecen bi zamanin olmaz.

Merter

Universite kayidi

Mesaj gönderen Merter » Cum Eki 24, 2014 3:35 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

sorun yasamassin kesinlikle hatta bosa vakit gecirmek istemiyorsan makine muhendisligi guzel bi secim olur senin icin.

iki bolumunde derslerini ac ki teknik derslerin geneli ayni dersler iyi bi plan yap bi donem icinde verdigin dersleri endustri muhendisligine gecince kesin olarak tanitabilirsin ve bosa gecen bi zamanin olmaz.[/quote]
Hocam cok tesekkur ederim. Sormak istedigim bir kac soru daha olcakti, Uni assistin NC mi baya dusuk hesapladigini dusunuyorum 2.8 ki lisede derslerim iyiydi ortalamam 80 ve univetsite sinavinda 350 puan yapmistim acaba bu NC ile TU Berlinde Endustri muhendisligine girmem zor olur mu ? Bide ayni universitede NC si olan 2 bolum yazamiyormusum duydugum kadariyla o konuda bi fikriniz var mi ? Simdiden tesekkurler.

Deadly Impact

Universite kayidi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Eki 26, 2014 2:41 am

[quote]Merter tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar. Kisaca anlatmak gerekirse haziran ayinda Testdaf sinavina girdim cok sukur gectim simavi ama sonuclari 6 hafta da geldigi icin 15 Temmuz olan son basvuru tarihini kacirdim. O yuzden bos kalmamak ve dilden de uzak kalmamak icin TU Berlin\'de Propaedeutikum a basvurdum. Propaedeutikum 1 Semester suruyor hem dedim o arada Fachsprache yi ogrenirim hemde bos kalmamis olurum ama ne yazik ki Propaedeutikum hic bekledigim gibi cikmadi derslerin cok bos gectigini dusunuyorum. Simdi soru kismina gelmek istiyorum. Ben Sommersemester da TU Berlin\'de endustri muhendisligine basvurmak istiyorum, suana kadar diger universiteler de Sommersemester da kayit aliyor diye biliyordum ama ne yazik ki almiyorlarmis. Olurda TU Berlinde endustri muhendisligine giremezsem,
herhangi bir Universite de Makine muhendisligine kayit yaptirirsam sonra Endustri muhendisligine gecerken cok sorun yasarmiyim. Kusura bakmayin biraz uzun yazdim. Simdiden tesekkurler.[/quote]
Herhangi bir uniye kayit yaptirmaktansa tu berline makine muhendisliginden sommersemestr icin kayit yaptirabilirsin. Tu berlinde makinenin yaz semestri varmis normalde ben de elektrotechnik baslicaktim ne yazik ki benim bolumunde yazi semestri yok o yuzden arastirmistim . Bence basla makineye arkadasin dedigi gibi zaten ilk 2 semestr ortak oluyor cogu dersleri . Cogu dersini saydirir gecersin . Ben ole yapicam buyuk bi ihtimal

Merter

Universite kayidi

Mesaj gönderen Merter » Pzr Eki 26, 2014 8:48 pm

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

[quote]Merter tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar. Kisaca anlatmak gerekirse haziran ayinda Testdaf sinavina girdim cok sukur gectim simavi ama sonuclari 6 hafta da geldigi icin 15 Temmuz olan son basvuru tarihini kacirdim. O yuzden bos kalmamak ve dilden de uzak kalmamak icin TU Berlin\'de Propaedeutikum a basvurdum. Propaedeutikum 1 Semester suruyor hem dedim o arada Fachsprache yi ogrenirim hemde bos kalmamis olurum ama ne yazik ki Propaedeutikum hic bekledigim gibi cikmadi derslerin cok bos gectigini dusunuyorum. Simdi soru kismina gelmek istiyorum. Ben Sommersemester da TU Berlin\'de endustri muhendisligine basvurmak istiyorum, suana kadar diger universiteler de Sommersemester da kayit aliyor diye biliyordum ama ne yazik ki almiyorlarmis. Olurda TU Berlinde endustri muhendisligine giremezsem,
herhangi bir Universite de Makine muhendisligine kayit yaptirirsam sonra Endustri muhendisligine gecerken cok sorun yasarmiyim. Kusura bakmayin biraz uzun yazdim. Simdiden tesekkurler.[/quote]
Herhangi bir uniye kayit yaptirmaktansa tu berline makine muhendisliginden sommersemestr icin kayit yaptirabilirsin. Tu berlinde makinenin yaz semestri varmis normalde ben de elektrotechnik baslicaktim ne yazik ki benim bolumunde yazi semestri yok o yuzden arastirmistim . Bence basla makineye arkadasin dedigi gibi zaten ilk 2 semestr ortak oluyor cogu dersleri . Cogu dersini saydirir gecersin . Ben ole yapicam buyuk bi ihtimal[/quote]
Sanirim bende oyle yapacagim tesekkur ederim :)