Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yuksek lisans not ortalamasi sorunsali yardim lutfen

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
katala

Mesaj gönderen katala » Sal Eki 14, 2014 3:27 am

ITU Makineden 2,36 ortalamayla mezun oldum. Yuksek(Almanca) yapabilir miyim yoksa hayal pesinde mi kosuyorum? Enerji konusunda yuksek yapmak istiyorum. Vize problemim yok Avrupa birligi vatandasiyim ve Almanya\'da yasamayi planliyorum. Dusuk ortalamayla kabul almis kisiler var midir? Zaman ve para harcayip hayal kirikligina ugramak istemiyorum. Tecrubeli arkadaslardan net cevaplar bekliyorum. Tum yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 14, 2014 2:04 pm

Makina muhendisligi icin FH larda yeterli olabilir.

Enerji teknigi bolumunde master yapma sansiniz da var. Asagidaki linkte hangi universitelerde bu bolum okutuluyor bulabilirsin:

http://www.studis-online.de/StudInfo/da ... &special=0

Tavsiyem tek tek bu universitelerin sayfasindan bolumu bul, ordan bolumun bu islere bakan bir hocasi olur. Onlara diploma supplement ini gonder ve direk yetkili bir agizdan "yazili" olarak cevap al. Yoksa normal prosedurle basvuruda gidersen kabul sansin cok dusuk olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

katala

Mesaj gönderen katala » Sal Eki 14, 2014 4:06 pm

Cevabiniz icin tesekkurler. Bolumleri arastiriyorum. Forumda en iyi FH\'larin siralamasi vardi. Onlarin herhangi birinde egitim alan var mi? Physiker iyi FH\'larda da sansim var midir?

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Çrş Eki 15, 2014 11:57 am

Bilgi Uni Elektrik Elektronik Muh\'ten 2.78 ile mezun oldum. Technische Uni Chemnitz Makine\'den master icin kabul aldim ama daha once staj yapmistim burda 2 aylik buyuk ihtimalle o etkili oldu. Ama tabi staja basvururkenki ortalamam da 2.53 tu. Umarim fikir verebilmisimdir :)