Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tuncelli

Bloke Hesap

Mesaj gönderen tuncelli » Cum Eyl 05, 2014 12:48 pm

Arkadaslar, Bloke hesap ile ilgili bir sorum olacak.

Almanya da universitede okuma suresince, bloke hesaba her sene donem basinda (eylul, ekim gibi) yillik yaklasik 8040 Euro bedeli yatirmak zorunda miyiz ? Bloke hesap ile ilgili okumus oldugum makaleler icerisinde vize alim asamasinda bu bedelin yatirilmasi ile ilgili cok yazi var ama bu islemin her sene yapilmasi gerekip-gerekmedigi ile ilgili bir aciklamaya rastlayamadim.

Bu konuda bilgisi olan arkadaslardan son durum nedir ogrenebilirsem memnun olurum. Bu durum Eyaletlere gore degisiklik gosterebiliyor mu onu da merak ediyorum.

Tesekkurler..

pia

Bloke Hesap

Mesaj gönderen pia » Cum Eyl 05, 2014 12:56 pm

sehirden sehire degisiyor diye okumustum ben. Sanirim yabancilar ofisiyle ilgili bir olay.

Haco de Lucia

Bloke Hesap

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Cmt Eyl 06, 2014 2:53 am

Kesinlikle sehirden sehire degisiyor. Bazi yerlerde hasapta tekrar 8040 euro gormek istiyolar, bazi yerlerde 2000-3000 yeterli oluyor. Hatta bazi yerlerde, ornegin Siegen\'de hic birsey istemiyolar..
Como el Agua..!

tuncelli

Bloke Hesap

Mesaj gönderen tuncelli » Cmt Eyl 06, 2014 11:01 am

Eger sehirden sehire degisiyorsa, Karlsruhe, Darmstadt ve Aachen sehirlerinde uygulama nasil? Orada okuyan arkadaslar bilgi verebilir mi?

_Tayfun_

Bloke Hesap

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Cmt Eyl 06, 2014 12:23 pm

Bunu bende merak ediyordum... Ayni sekilde Berlin icin bilgisi olan var mi?

tuncelli

Bloke Hesap

Mesaj gönderen tuncelli » Cum Kas 14, 2014 1:17 pm

Arkadaslar, Bloke hesap konusunda kimse geri donus yapmadi !!
Halen okuyan arkadaslardan asagidaki konuda bilgi vermelerini rica ediyorum.

Ilk sene actirdigimiz ve para yatirdigimiz Bloke Hesabina her sene ayni bedeli yatirmak zorunda miyiz? Eyalete gore degistigi soyleniyor ama kesin bir bilgiyi bu siteden ogrenemedim.

Karthus

Bloke Hesap

Mesaj gönderen Karthus » Cum Kas 14, 2014 2:21 pm

Bloke hesap yabancilar polisinde istenir universitede degil o yuzden oturum uzatmaya gittiginde yapilmasi gerekir eylul ekim gibi bi zorunluluk yok
Yasaya gore evet her sene hesabinda 8040euro blokeli olmasi lazim
Fakat bazi sehirler 1-2bin euroya ses cikarmiyor.
Benim oturdugum yerde hesabimda 7100kusur vardi cikardi kadin hesap makinesini ve sonra sana bu parayla ancak 10 aylik oturum verebilirim dedi.Calisma iznim yoktu artik var,kira masrafim yok abimin eve Anmeldung yapmistim.Bunlari belirttim Kadin umursamadi bile ben de ozaman tamamlamak icin ek sure ver 2 ay az bi oturum suresine 80euro veremem dedim
RASTAFARI