Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bekletilmis uni devam

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mrblack

bekletilmis uni devam

Mesaj gönderen mrblack » Pzt Eyl 01, 2014 9:44 pm

merhabalar
2007 yili kutahya dpu elektrik elektronik muh kazandim
2. sinifta dondurmadan biraktim kaydimi sildirmedim yeni sistemde kayit silinmiyor ben istemedikce dondurma olayina gerek yok suan pasif ogrenciyim
neyse gecen sene agustos ayinda almanyaya geldim b1 sertifikam var ve almancam da suan iyi durumda
ben mannheim de outuroyurm ve yasadigim yere en yakin karlsruhe de tam olarak olmasada elektrik muhendisligi var
lise diploma kaydimi tr den getirttim kayboldu seklinde
sertifikam var
kayit icin ne yapmam lazim ortalamam da iyi sayilmazdi

Frankfurter

bekletilmis uni devam

Mesaj gönderen Frankfurter » Sal Eyl 02, 2014 4:33 pm

Selamlar,

Hochschule Karlsruhe kontenjaninin sadece %8\'ini yabancilara ayiriyor. Orada Elektrotechnik okumak icin icin herseyden once su formu http://www.htwg-konstanz.de/fileadmin/p ... antrag.pdf doldurup adreste belirtilenleri imzaladigin forma ekliyorsun. Bu is icin para odemene gerek yok. Sana BaWu\'de universite okuyup okuyamayacagini veya hangi sinavlari basarman gerektigini bildiriyorlar. Forma ekledigin belgeleri geri gondermiyorlar.

15 Ocak yaz ve 15 Temmuz guz donemi icin yapacagin basvuru icin Konstanz\'tan gelen belge olumlu ise, bununla birlikte asagidaki belgeleri gondermen gerekiyor.

- Ilgili universite basvuru formu eksiksiz ve imzali
- CV
- Lise Diploman
- Transkript (varsa)
- Univ. kazandigina dair belge LYS/YGS
- Dil belgesi DSH-2 veya TDN 4 (Sartli kabul vermiyorlar)
- Motivasyon yazisi
*Yeminli tercumeler Alman resmi makamlari ya da konsolosluk tarafindan onayli olmak zorunda.

Saygilar

mrblack

bekletilmis uni devam

Mesaj gönderen mrblack » Sal Eyl 02, 2014 7:06 pm

merhabalar cvp icin cok tesekkur ederim
lise diplomasinin orjinali yok elimde malum universite aldi kayip seklinde yenisi cikarildi
transkrip var ama lys belgesi icin osym sitesine giris lazim bize sifre verilmedi zamaninda tc numarama tanimlanmis sifre de yok nasil alabilirim bu belgeyi yeniden simdiden cok tesekkurler

Frankfurter

bekletilmis uni devam

Mesaj gönderen Frankfurter » Sal Eyl 02, 2014 7:13 pm

Yapacagin tek sey OSYM\'ye durumunu anlatan bir e-mail/mektup gondermen veya telefon acman.

Diablo35

bekletilmis uni devam

Mesaj gönderen Diablo35 » Pzt Eyl 22, 2014 3:06 am

[quote]mrblack tarafindan yazilan metin:

merhabalar cvp icin cok tesekkur ederim
lise diplomasinin orjinali yok elimde malum universite aldi kayip seklinde yenisi cikarildi
transkrip var ama lys belgesi icin osym sitesine giris lazim bize sifre verilmedi zamaninda tc numarama tanimlanmis sifre de yok nasil alabilirim bu belgeyi yeniden simdiden cok tesekkurler[/quote]

Normalde Turkiyedeki herhangi bir OSYM subesine gidip kimligin ve 2 tl karsiliginda yeni sifreni alabiliyorsun ama Almanyada nasil olur bir bilgim yok :(