Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kayit icin gerekli belgeler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sidarhalman93

Mesaj gönderen sidarhalman93 » Cmt Ağu 30, 2014 10:18 pm

Selam, su an almanyadayim Koln hukuk bolumune basvuru yapmak istiyorum ve turkiyede zaten hukuk fakultesi ogrencisiyim, universite benden hangi belgeleri ister?

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Cmt Ağu 30, 2014 11:09 pm

Koln Hukuk Fakultesi icin istenen belgeler sunlar:

uni-assist uzerinden basvuru yapman gerek

(15 Ocak yaz donemi icin, 15 Temmuz guz donemi icin son gun)

- Ilgili form
- Lise Diploman
- Transkript (gordugun seminerlerin tanimlariyla)
- Motivasyon yazisi
- CV
- TestAS sonuc belgesi ve bu belge ile girecegin Studienstart International bitirme belgesi
- DSH 2 dil belgesi / TestDaF 4444 / DSD II direkt kabul icin
- Sartli kabulde Almanca kursuna kayit icin C1 / TestDaF 3333 / onDaF B2 dil belgesi. Baslangicta seni test ediyorlar. Gecemezsen kursa kayit olamiyorsun. C1 veya TestDaF 4433 varsa kursa katilmadan direkt DSH\'ya girebiliyorsun. Sartli kabulden 1 sene icerisinde DSH 2 belgeni vermen sart kosuluyor.
- Sartli kabul alirsan Turkiye\'de gordugun derslerin taninmasi icin dilekce verebilirsin. (Antrag auf Anrechnung bisheriger Studienleistungen)

Sana siddetle tavsiye edebilecegim Koln Univ. Alman-Turk ortak Hukuk bolumune girmendir. Bu lisans diplomasi dort yili bitirdiginde Almanya hukuk fakulteleri Erstes Staatsexamen olarak kabul ediliyor. Zweites Staatsexamen basarabilirsen Almanya\'da avukatlik yapabilirsin. Kolay gelsin!

sidarhalman93

Mesaj gönderen sidarhalman93 » Pzr Ağu 31, 2014 1:30 am

cok cok tesekkurler yardimin ve destegin icin evet bende alman turk hukuku bolumu dolayisi ile ozellikle istiyorum. turkiyede 2 yillik hukuk egitimim var zaten benim icin cok baska bir dunya olmayacaktir.. tekrar tesekkurler.. :)