Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mannheim Universitesi yuksek lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gkhn11

Mesaj gönderen gkhn11 » Prş Haz 12, 2014 1:54 pm

merhaba bu sene ekonometri bolumunden mezun oldum mannheim universitesinde yuksek lisans yapmak istiyorum almanca hic bilmiyorum arastirdigim kadariyla testdaf sinavini gecmem gerekiyormus testdaf sinavina baslamak icin onceden hangi seviyeye kadar genel almanca kursuna katilmam gerekir ? Bu kurslari mannheim universitesi kendi bunyesinde almanca hazirlik sinifi olarak aciyor mu ve maliyetleri nedir ? bilgi sahibi arkadaslar yardimci olursa sevinirim. Simdiden tesekkur ederim

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Prş Haz 12, 2014 2:08 pm

Yanlis bilmiyorsam sifir almanca ile kabul vermiyor Mannheim baska bi okuldan sarttli kabul alip testdafi verdikten sonra mannheima basvuru yapabilirsin bende oyle yapmayi dusunuyorum. b2 duzeyinde almancan olmasi lazim testdaf icin galiba. Bende mannheima gitmeyi dusunuyorum
Uzun zamandir kurs bakiyorum 400 eurodan assa bulamadim aylikti galiba oda ama bilen varsa daha ucuzunu cok yardimci olmus olur

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Prş Haz 12, 2014 2:50 pm

Wuppertal ve Clausthal a bakabilirsin. TU Clausthal 220 euroydu aylik yanlis hatirlamiyorsam. Wuppertalda donemlik 500 euro gibi bir ucret aliyordu.

gkhn11

Mesaj gönderen gkhn11 » Prş Haz 12, 2014 4:15 pm

b2 seviyesine gelene kadar olan dil kursu ucretiyle testdaf sinavi hazirlik kursunun ucretleri ayni olmaz diye tahmin ediyorum.Sartli kabul alabilmem icin yapmam gerekenler hakkinda bilginiz var mi ?

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Cum Haz 13, 2014 11:15 am

Kurslar arasindaki fiyat farkini bilmiyorum nerden baksaniz yillik en az 1500-2000\'dir. Forumda zaten yazili bolumunuzle hangi okulda master yapabilirsiniz bulun okulun web sitesinde international bolumunde yaziyordur zaten kabul sartlari