Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yardim ve oneri istiyorum

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
okurmus

Mesaj gönderen okurmus » Sal May 27, 2014 2:07 am

size cok acik bir sorum olucak beni kendi kardesiniz gibi gorun lutfen ve bana acik bir sekilde cevap verirseniz memnun kalirim. Ben meslek lisesi makina mezunuyum sizde bilirsinizki matematik ve fizik egitimim cok berbaet bir derecede bunun ustune 2 yillik onlisans mezunuyum makina bolumu ve almanyada makina muhendisligi okumak istiyorum size olan sorum ise hayal dunyasindami yasiyorum almanca yok ingilizce yok ama hirs var azim
Var hayal var salak bir insan degilim fakat turkiyede makina muhendisligi okusam zorlanirim acaba isin kolayina kacip kendmi hayal dunyasinda surkluyomuyum sizce matematik ve fizik derslernde cok cok basarili degilim 2 yillik universite hayatimda turev integral ilk defa gordum fizik adam gibi ilk defa gordum ama muhendislik okuyan arkdaslarim sayesinde en yuksek notlari aldim sizce ne yapmaliyim ben ne dusunuyosaniz onu soyleyin ve kardesiniz olarak gorun beni tesekkurler simdiden

sway

Mesaj gönderen sway » Sal May 27, 2014 10:17 am

Bende meslek lisesi elektr mezunu ve onlisans elektrk mezunuym. Simdi dortmndda dil.kursi yapiym. Sonrasnda inslh uni...
Istedikten sonra yaparsin. Ama benim tr de okuma sansim olsaydi okurdum.. Tabiki buranin avanjlari fazla

okurmus

Mesaj gönderen okurmus » Sal May 27, 2014 12:38 pm

Istedikten sonra tabiki yaparim kendime guvenim var ama insanda on yargi olusuyo dedigim gibi bi hayal kuruyosun sonra bi anda ya olmazda diyosun? Bilmedegim bir ulke bilmedigim bir dil insana garip geliyor

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal May 27, 2014 4:36 pm

Gitmeyi dusundugun universitenin sinavlarini bir yerden bulabiliyorsan bul, goz gezdir. Birisi gelir yapamazsin der, oburu gelir yaparsin der. Bana gore ikisi de sallamis olur. Kendini en iyi sen bilirsin. Ayrica Fachhochschuleler\'de daha rahat okuyabilirsin Teknik Universitelere gore, onu da aklinda bulundur.

Turkiye\'de makina muhendisligi okusam zorlanirim demissin, buradaki Teknik universiteler sinavlari karsilastirdigim kadariyla Turkiye\'deki universitelerden oldukca zor(Teknik bolumler icin, digerlerini bilemem). Ama calisirsan yaparsin. Benim arkadaslarimdan matematikten cakmayan adamlar 2., 3. denemede 4,0 ile matematik derslerini verdiler. Donup sordugun zaman pek bir sey bilmiyorlar ama dersi verdiler.

Iyi dusun karar ver, sonra keske yapsaydim deme.

okurmus

Mesaj gönderen okurmus » Sal May 27, 2014 9:36 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Gitmeyi dusundugun universitenin sinavlarini bir yerden bulabiliyorsan bul, goz gezdir. Birisi gelir yapamazsin der, oburu gelir yaparsin der. Bana gore ikisi de sallamis olur. Kendini en iyi sen bilirsin. Ayrica Fachhochschuleler\'de daha rahat okuyabilirsin Teknik Universitelere gore, onu da aklinda bulundur.

Turkiye\'de makina muhendisligi okusam zorlanirim demissin, buradaki Teknik universiteler sinavlari karsilastirdigim kadariyla Turkiye\'deki universitelerden oldukca zor(Teknik bolumler icin, digerlerini bilemem). Ama calisirsan yaparsin. Benim arkadaslarimdan matematikten cakmayan adamlar 2., 3. denemede 4,0 ile matematik derslerini verdiler. Donup sordugun zaman pek bir sey bilmiyorlar ama dersi verdiler.

Iyi dusun karar ver, sonra keske yapsaydim deme.[/quote]
Cevabiniz ve fikirleriniz icin tesekkur ederim ben calisirsam yapacagima inaniyorum Almanya icin dusuncem hep Allah kismet ederse gelip makina muhendisligi diplamasini alirsam benim icin cok buyuk bir faydasi olucak kariyer amacli egitim amacli her yonden katkisi olucak ben sizin dediginiz Fachhochschuleler\'i duydum fakat pek bir bilgim yok o konuda nedir ne degildir bilmiyorum sizin bir bilginiz varmi detayli bicimde

johannical

Mesaj gönderen johannical » Sal May 27, 2014 9:54 pm

Hirsin varsa kardes cevrenden yararlan.Muhendis arkadaslarinla ve tabii kendin fizik ve matematik eksiklerini gider.Bendede vardi.Ben ilkokul 5 konularinda bile kendimi test etmistim neyim eksik diye.Ama sunu bil almanyada okumaui secetek basite kacmiyosun.Okul sana bedavadan diploma vermiyo.Sadece okuma hakkin var gel yiyosa oku diyo kisaca :D bunlari yap ve bu arada almanca ogren tabiiki..benim en buyuk hatam turkiyedeyken, almanyaya gidince hallederim ya dememdi..ve ilk 2-3 ay kimseden yardim isteyemeden disari adimimi bile atamadim.cok sacma bi ruh hali olusmustu..fakat sonra herseyi kendi hallediyo insan.

Kolay gelsin yolunda basarilar dilerim.

okurmus

Mesaj gönderen okurmus » Sal May 27, 2014 10:22 pm

[quote]johannical tarafindan yazilan metin:

Hirsin varsa kardes cevrenden yararlan.Muhendis arkadaslarinla ve tabii kendin fizik ve matematik eksiklerini gider.Bendede vardi.Ben ilkokul 5 konularinda bile kendimi test etmistim neyim eksik diye.Ama sunu bil almanyada okumaui secetek basite kacmiyosun.Okul sana bedavadan diploma vermiyo.Sadece okuma hakkin var gel yiyosa oku diyo kisaca :D bunlari yap ve bu arada almanca ogren tabiiki..benim en buyuk hatam turkiyedeyken, almanyaya gidince hallederim ya dememdi..ve ilk 2-3 ay kimseden yardim isteyemeden disari adimimi bile atamadim.cok sacma bi ruh hali olusmustu..fakat sonra herseyi kendi hallediyo insan.

Kolay gelsin yolunda basarilar dilerim.[/quote] tesekkur ederim dusunceleriniz icin siz ne bolumu okuyosunuz peki?

johannical

Mesaj gönderen johannical » Sal May 27, 2014 10:50 pm

Ben liseyi motor bolumu anadolu.meslek okudum.sonra ytu myo makina. Simdi suan dil yapiyorum.dil yeterliligi olunca makina muh.