Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM Basvuru Sartlari

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yazirous1903

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen yazirous1903 » Çrş May 14, 2014 1:14 am

Universite hakkinda bilgi verebilmemiz icin hangi bolumu okumak istedigini soylemen lazim

koraydonmez

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen koraydonmez » Çrş May 14, 2014 9:31 am

ben isletme okuyorum hazirlik sinfindayim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 14, 2014 9:51 am

Daha iki baslik asagida ayni soruyu sormustun ve cevap verdik. Stuttgart disinda butun universitelerin basvuru sartlarini asagidaki linkten tek tek inceleyebilirsin:

http://www.deutschstudent.de/news_cats.php?cat_id=17
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Deadly Impact

TUM Basvuru Sartlari

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cmt May 17, 2014 4:24 pm

[quote]wand tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

cok fazla birsey degismez. TUM da lisans icin on kabul olayi yok, sadece master icin var.[/quote]

Yap gidip almanyada dil egitimi alayim diyorum hesabinda 8040€ gormek istiyo Almanya ve dil okuluda 7700€ istiyo konaklama kitaplar vesayre dahil danismanlik hizmeti verende 1350€ istiyo neredeyse 60bin tl para yapiyor. Her Almanya\'da dili egitimi alan bu parayi oduyor mu bana cok fazla geldi[/quote]
Bu rakamlari in sadece Alman devletinin bloke hesap icin yillik yatirilmasi gereken 8040 euro olani dogru. Digerleri cok ucuk zaten mantiken sacma.. Almanya bir yil icerisinde bir ogrencisinin ortalama Almanya da harcicagi parayi hesaplayip 8040 euro yatirilmasini istiyor. Yani sen o 8040 euronun 7000 nini dil kursuna veririsrn geri kalanlada 1 sene g[url][/gecinemeyecegine gore... Danismanligada o kadar para verme bence deutschdentin danismanligiyla hallet hem maddi hemde vize alma surecinde daha yararli olur senin icin. Dedigim gibi danismanlik sirketleri parasini aldiktan sonra senin maddi durumunu hic onemsemeden gidip en gereksiz yerlerden ucretlerine ozelliklerine bakmadan konaklama dil kursu vs seyler ayarliyorlar .. Cok arkadasim var danismanlik sirketlerine bir ton para verip ortada kalan .