Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'Da universite zor mu ? Sosyal Bilimler icin

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
adolftr

Mesaj gönderen adolftr » Cum Nis 18, 2014 11:47 pm

Merhaba arkadaslar, Almanya\'da yuksek lisans okumak istiyorum sosyal bilimlerde. 2 yilda bitirebilir miyim ? 1 senelik almanca dil egitimiyle ? Agirlikli olarak sozel bolum oldugu icin sikinti yasar miyim ?

adolftr

Mesaj gönderen adolftr » Cmt Nis 19, 2014 12:25 pm

Koskoca sitede universite okuyan yok mu yani ?

supplychain

Mesaj gönderen supplychain » Cmt Nis 19, 2014 2:04 pm

universite kisiden kisiye gore degisen bir zorluktadir . Sen turkiyede iyi bir universite mi bitirdin , yoksa sonradan acilan merdiven alti universitelerden mi mezunsun? Duzenli calismayi sever misin? Kafan ne kadar calisiyor? vs gibi sorulardan HICBIRINI bilmeden kim sana okul kolay veya zor diyebilir ki ?
Daha da onemlisi bunu mu referans alicaksin kendine . Hic bir bilgi bilmeden okul kolay deyince bunu mu kabul ediceksin?

adolftr

Mesaj gönderen adolftr » Cmt Nis 19, 2014 4:13 pm

[quote]supplychain tarafindan yazilan metin:

universite kisiden kisiye gore degisen bir zorluktadir . Sen turkiyede iyi bir universite mi bitirdin , yoksa sonradan acilan merdiven alti universitelerden mi mezunsun? Duzenli calismayi sever misin? Kafan ne kadar calisiyor? vs gibi sorulardan HICBIRINI bilmeden kim sana okul kolay veya zor diyebilir ki ?
Daha da onemlisi bunu mu referans alicaksin kendine . Hic bir bilgi bilmeden okul kolay deyince bunu mu kabul ediceksin?[/quote]

Arkadasim ben universitelerin kolay ve zor oldugunu sormuyorum dikkatli okursan 1 yillik almanca dil egitiminin beni 2 yil boyunca derslerde sorun olmadan gecirebilir mi ? bunu soruyorum . Ayrica sosyal bilimler daha cok sozel oldugu icin dil sikinti yaratir mi bunu sordum. Konunun anahtar kelimesi "DIL".

supplychain

Mesaj gönderen supplychain » Cmt Nis 19, 2014 5:34 pm

o zaman mesajimi soyle degistireyim.

almanca seviyeni , dile yatkinligini , calisma temponu , kapasiteni , gidecegin okulun ismini vs bilmedigimiz icin sana 1 senede kendine yetecek almancayi ogrenebilirsin diyemeyiz.

adolftr

Mesaj gönderen adolftr » Cmt Nis 19, 2014 5:58 pm

[quote]supplychain tarafindan yazilan metin:

o zaman mesajimi soyle degistireyim.

almanca seviyeni , dile yatkinligini , calisma temponu , kapasiteni , gidecegin okulun ismini vs bilmedigimiz icin sana 1 senede kendine yetecek almancayi ogrenebilirsin diyemeyiz.[/quote]

Dile yatkinligim var. Calisma tempomda hicbir sikinti yok . Almanya\'da standart bir sosyal bilim bolumu icin 1 yillik almanca egitimi yeter mi ? yuksek lisansi 2 yilda bitirmeye. Fazla detaya girmene gerek yok. Egitim kocu degilsin sonucta..

Weiner

Mesaj gönderen Weiner » Cmt Nis 19, 2014 6:31 pm

"2 yilda bitirebilir miyim ? "

hayir

adolftr

Mesaj gönderen adolftr » Cmt Nis 19, 2014 7:27 pm

[quote]Weiner tarafindan yazilan metin:

"2 yilda bitirebilir miyim ? "

hayir[/quote]

Ben de bunu merak ediyorum iste . Neden 2 yilda bitmez... 1 senelik almanca egitimi bunu yetmez mi ? .. .Eger dedigin gibi 2 senede bitmezse Ingiltereye giderim hem ingilizce hem de ingiltere de yuksek lisans 1 yil .

Ve almanya\'da hic ingilizce master programlari yok mu ?

mimir

Mesaj gönderen mimir » Pzr Nis 20, 2014 2:41 am

konusma tarzina bakilirsa kafasi cok calisan biri degilsin o nedenle hayir bitmez okul soyledigin surede. insanlara soru soruyorsan onlarin sana cevap vermeleri icin ellerinde veri olmasi gerektigini unutma. yasam kocu degilsin diyecegine otur forumu oku. kimse sana bu ukala tavrini gordukten sonra cevap vermez.

adolftr

Mesaj gönderen adolftr » Pzr Nis 20, 2014 3:03 am

[quote]mimir tarafindan yazilan metin:

konusma tarzina bakilirsa kafasi cok calisan biri degilsin o nedenle hayir bitmez okul soyledigin surede. insanlara soru soruyorsan onlarin sana cevap vermeleri icin ellerinde veri olmasi gerektigini unutma. yasam kocu degilsin diyecegine otur forumu oku. kimse sana bu ukala tavrini gordukten sonra cevap vermez.[/quote]

Arkadasim yorum yazmassan yazma cokta ....... kimse seni buraya yorum yazmaya zorlamadi sen kimsin de bana kafasi cok calisan biri degilsin diyorsun. Daha beni tanimadan etmeden sen kendini ne zannediyorsun .. Gerizekali gerizekali konusmalar. Sordugum soru acik "standart sartlarda 1 yillik almanca egitiminin 2 yilllik sosyal bir bolumun yuksek lisansini 2 yilda bitirmek icin yeterli midir ? "

Senin yorumuna ihtiyacim yok kaybol git forumdan odun kafali .

mimir

Mesaj gönderen mimir » Pzr Nis 20, 2014 5:27 am

[quote]adolftr tarafindan yazilan metin:

[quote]mimir tarafindan yazilan metin:

konusma tarzina bakilirsa kafasi cok calisan biri degilsin o nedenle hayir bitmez okul soyledigin surede. insanlara soru soruyorsan onlarin sana cevap vermeleri icin ellerinde veri olmasi gerektigini unutma. yasam kocu degilsin diyecegine otur forumu oku. kimse sana bu ukala tavrini gordukten sonra cevap vermez.[/quote]

Arkadasim yorum yazmassan yazma cokta ....... kimse seni buraya yorum yazmaya zorlamadi sen kimsin de bana kafasi cok calisan biri degilsin diyorsun. Daha beni tanimadan etmeden sen kendini ne zannediyorsun .. Gerizekali gerizekali konusmalar. Sordugum soru acik "standart sartlarda 1 yillik almanca egitiminin 2 yilllik sosyal bir bolumun yuksek lisansini 2 yilda bitirmek icin yeterli midir ? "

Senin yorumuna ihtiyacim yok kaybol git forumdan odun kafali .[/quote]

sakin ol kucuk adolf kafanin cok calismadigini sorunun uslubun oldugunu soylemistim ve gordugun gibi yanilmiyorum. sen adolfsun buyuk dusun...Atarlanacagina ve insanlara sorumu anlamiyorsun diye ters ters konusacagina dogru duzgun soru sormayi ogren. Ayrica Turkce yazmayi bilmiyorsun henuz, dile yatkinim demissin o nedenle komik geldi. Gurkan forumun tapusunu ustune mi yapti kimi nereden kovuyorsun? bak ben yillardir uyeyim ara sira gelir okurum bu forumu sirf senin bu baslikdaki tavrin nedeniyle cevrimici olup cevap verme geregi hissettim.

Tartisma ya da kavga degil amac uslubun bozuk ve bu sana asla kazandirmaz. Kendini dogru duzgun ifade etmeyi gren. odun kafali falan demissin vs. vs. cok guldum. Neden biliyor musun? Senin gibi birinin asla bir yerlere gelemeyecegini bildigim icin. tam anlamiyla losersin. 1 yillik almancayla y.lisans okunur mu ? sorusuna 250 farkli yanit verilebilir insanlarda sana dogal olarak bir kac soru sormus karsiliginda ayrinti bilmenize gerek yok yasam kocu musun demissin. dusun artik disardan ne sekil de goruldugunu. sen sadece kurs yaparak y.lisans yapabilir miyim diye soruyorsun millette sana sosyal biri misin insan icine cikiyor musun diye soruyor. malum dil konusularak ogrenilir. fakat tavrindan sosyapatin teki oldugun icine kapanik ve iletisim sikintisi yasayan tiplerden oldugun belli o nedenle hayir sen y.lisans icin 1 yil almanca okumus olsanda beceremezsin.

bak senin soruna en acik cevabi verdim(tahmin ediyorum sen disinda herkes ne demek istedigimi anlayacak) bir daha yeter mi diye soracak olursan sana lisans diplomasini veren hocalarinda sorun oldugunu dusunmeye baslayacagim.

aslinda senin ozetin su;

[quote]adolftr tarafindan yazilan metin:

Ve almanya\'da hic ingilizce master programlari yok mu ?[/quote]

senden master ogrencisi olsa ne olur olmasa ne olur? Bulundugun web sitesini okumaktan acizsin. sordugun soruya bak. Tez yazacaksin arastirma yapacaksin ama okumaya gitmek icin soru sordugun insanlara yaklasimin terbiyesizce ayrica kendine bile saygin yok gitmeye calistigin ulkede ingilizce bolum olup olmadigini bile arastirmamissin. Bu kafayla senden tuvalet kapisina kolonyacidan baska bir sey olmaz.

kal saglicakla.
bby.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Nis 20, 2014 8:12 am

Sakin...Yonetici gordugu an geregini yapacaktir
So geht nicht !

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Pzr Nis 20, 2014 1:45 pm

adolftr adli kullanicimiz gecici olarak banlanmistir.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

Kilitli