Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yeminli tercume ve noter onayi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
depardio

Mesaj gönderen depardio » Pzt Mar 03, 2014 1:23 am

diploma ,osym belgesi ve lise transkrip i tecume ettirirken birde noter onayli olsun mu diyecegiz yoksa zaten okul basvurusu icin deyince onlar ne gerekiyorsa yapiyor mu?
bir de bu 3 belgenin toplam fiyati ne olur istanbul da tavsiye edeceginiz buro var mi?

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Pzt Mar 03, 2014 8:51 am

Merhaba. Universite basvurusu icin noter onayi yaptirmana gerek yok cevirilen belgeler icin. Ben bir basvuru icin yaptirmistim digerleri icin yaptirmadim ve digerlerinde hicbir problem cikmadi. Bos yere dunya para verme notere. Ben kadikoyde ares tercumeye yaptirmistim yazicioglu is haninin karsisinda. Belge basi 20 lira almislardi sanirim. 3 belge icin 60 lira yapiyor senin durumunda.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Mar 03, 2014 10:09 am

Aslinin aynidir onayini vurdurdugun belgeler icin notere gerek yoktu benim zamanimda :)

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Pzt Mar 03, 2014 11:48 am

almanyadaki universiteler turk noter onayini taniyorlar degil mi ? referans mektuplari icin universite noter onayi istedi de..
Guney Guldu
Psikolog

depardio

Mesaj gönderen depardio » Pzt Mar 03, 2014 1:11 pm

Dogru mu anladim cevirilerde notere gerek yok mu?
Osym belgesinin internet ciktisinin noter onayli olmasi gerekiyor mu bu arada.

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Pzt Mar 03, 2014 1:56 pm

Benim osym belgem internet ciktisiydi ve sadece bir tanesinin cevirisine noter onayi yaptirdim. Bu sayede digerleri icin onayi konsolosluktan alabilirsin hepsi icin noter onayi yaptirmana gerek yok.

depardio

Mesaj gönderen depardio » Pzt Mar 03, 2014 4:38 pm

benim orjinal diploma okulda kayittan once fotokopisini notere onaylatmistim.onun cevrisini yapicam.diplomanin arkasinda 5 tl harc alinmistir gibi 2 satir yazi var onuda mi cevirmek gerekiyor?

murat9

Mesaj gönderen murat9 » Sal Mar 04, 2014 11:37 pm

ben internette arama yaparken siteyi kesfettim.
forumu yeni incelemeye basladim.
benimde merak ettigim bu osym kazandi belgesi internetten indiriliyor ve uzerinde dogrulama kodu var.bu nedenle bu belgeyi noterden onayli cikartmaya gerek yok heralde..

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Mar 05, 2014 12:20 am

depardio, ben cevirttirmedim onu. gerekli oldugunu dusunmedim diplomanin uzerindeki bilgilerle ilgisi olmadigi icin.

murat9, adamlarin dogrulamayla falan ugrasacagini sanmiyorum. osym\'den alinabiliyor o belge 10 tl karsiliginda. riske atmaya gerek yok bence.

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Çrş Mar 05, 2014 12:34 am

@depardio

o dedigin yaziyi ben de cevirtmedim. universite basvurusunda da, vizede de sorun cikmadi. hatta unideki kaydimi da tamamladim. Ayrica gordugum kadariyla hem uni\'de, hem konsoloslukta, hem de yabancilar polisindeki gorevliler Turk diplomalarini gormeye oldukca alisiklar, neyin ne oldugunu biliyolar yani. O yaziyi niye cevirtmedin diyecek kimse cikmaz karsina ;)
Como el Agua..!

murat9

Mesaj gönderen murat9 » Çrş Mar 05, 2014 2:16 am

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

murat9, adamlarin dogrulamayla falan ugrasacagini sanmiyorum. osym\'den alinabiliyor o belge 10 tl karsiliginda. riske atmaya gerek yok bence.[/quote]

osym den alacagim belge ile internet ciiktisi arasinda ne fark var bir de istanbuldaki burodan alabilirmiyim? dedigin gibi riske atmamak gerek..

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Mar 05, 2014 1:58 pm

osym\'den aldigin belgede imza ve muhur oluyor ki bu da resmi belge oldugunu gosteriyor. internet ciktisini dikkate almazlar diye dusundum ben. ve ne yazik ki burolar vermiyor, ankara bilkent\'teki osym merkezi veriyor. eger tanidigin varsa tc kimlik numarani verirsen baskasi da alabiliyor senin adina.