Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da master kabul sartlari

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Sal Şub 18, 2014 12:17 pm

Katala sen beni yanlis anladin galiba. Ben master yapiorum lisansta trde aldigim derslerin bazilarini burda masterda saydirdim.

katala

Mesaj gönderen katala » Sal Şub 18, 2014 1:22 pm

Yani trde aldigin lisans derslerini almanyada master dersleri olarak mi saydirdin?

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Sal Şub 18, 2014 4:31 pm

[quote]katala tarafindan yazilan metin:

Yani trde aldigin lisans derslerini almanyada master dersleri olarak mi saydirdin?[/quote]

Evet tam olarak oyle yaptim :)

eray

Mesaj gönderen eray » Sal Şub 18, 2014 4:38 pm

Thecarvin TR de hangi universite mezunusun?

supplychain

Mesaj gönderen supplychain » Sal Şub 18, 2014 4:54 pm

[quote]thecarvin tarafindan yazilan metin:

Dedigin, okuldan okula ve bu islere bakan hocalara gore degisir. Ben mesela 5 tane ders esledim kredileri de trden aldiim transkripte yazio. Bildiginiz gibi bizim krediler ects ye gore az yazio 8 semester okudum mesela toplasan 180 kredi etmiyo ama ectsye gore 220 falan.Neyse ben trdeki kredilerin yazili oldugu transkripti verdim. 5 dersden 4unu kabul etti hoca. Kabul etmediginin ismi tam tutmuyodu ondan yada yada dedi adam, simdi direk hepsini saymayalim falan die dusundu bilmiorum artik. En baba dersleri saydirdim. Hatta seneye kis donemi 2 3 tane daha yazip vercem bakalim :). Dedigim gibi tamamen hocaya ve okulun prosedurune bagli ama ne olursa arti bide ders vermeleri sacma bence sen 8 donem oku adam burda 6 donem okusun ona ragmen hala denk sayilma. Simdi belki bazilariniz egitim sistemleri daha iyi falan filan die bahsedebilir. Gel gor ki ole bisede yok. O yuzden adama deseler arti ders alman lazim biraz koyar bence.[/quote]

Bence farkli seylerden bahsediyoruz . Masterda zaten o kadar ders olmaz. 5 dersini saydirdin sonra da 3 tane daha saydiracaksan garip olmus biraz. Farkli bolumde mi yapiyorsun masteri ? Cunku eger denk ise sen zaten master derslerini turkiyede vermis olman lazim bu da pek mumkun degil.

Master icin sana cikarilan fark derslerinden bahsediyor olabilir misin?

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Sal Şub 18, 2014 6:15 pm

[quote]supplychain tarafindan yazilan metin:

[quote]thecarvin tarafindan yazilan metin:

Dedigin, okuldan okula ve bu islere bakan hocalara gore degisir. Ben mesela 5 tane ders esledim kredileri de trden aldiim transkripte yazio. Bildiginiz gibi bizim krediler ects ye gore az yazio 8 semester okudum mesela toplasan 180 kredi etmiyo ama ectsye gore 220 falan.Neyse ben trdeki kredilerin yazili oldugu transkripti verdim. 5 dersden 4unu kabul etti hoca. Kabul etmediginin ismi tam tutmuyodu ondan yada yada dedi adam, simdi direk hepsini saymayalim falan die dusundu bilmiorum artik. En baba dersleri saydirdim. Hatta seneye kis donemi 2 3 tane daha yazip vercem bakalim :). Dedigim gibi tamamen hocaya ve okulun prosedurune bagli ama ne olursa arti bide ders vermeleri sacma bence sen 8 donem oku adam burda 6 donem okusun ona ragmen hala denk sayilma. Simdi belki bazilariniz egitim sistemleri daha iyi falan filan die bahsedebilir. Gel gor ki ole bisede yok. O yuzden adama deseler arti ders alman lazim biraz koyar bence.[/quote]

Bence farkli seylerden bahsediyoruz . Masterda zaten o kadar ders olmaz. 5 dersini saydirdin sonra da 3 tane daha saydiracaksan garip olmus biraz. Farkli bolumde mi yapiyorsun masteri ? Cunku eger denk ise sen zaten master derslerini turkiyede vermis olman lazim bu da pek mumkun degil.

Master icin sana cikarilan fark derslerinden bahsediyor olabilir misin?[/quote]

Neden bahsettigimi benden daha iyi biliyo gibisin!! Yazdigim sey gayet acik yani anlamicak ne var bunda. Trde lisansta aldigim bazi dersleri burda masterda saydirdim. 90 kredi okumam gerekiodu simdi 75 falan iste. Baska nasi izah edilir bilmiyorum. Garip olan bise yok. Ben trde fluid mechanics 1 ve 2 aldim. Burdada masterda fluid dynamics die bi ders vardi. Benim fluid mechanics 2 die aldigim dersle konulari birebir ayni mesela. Onu saydirdim iste. Yani fluid dynamics dersini almanyada masterda basarmis sayildim. O dersi almicam burda bidaha. Umarim yeterince aciklayici olmustur.

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Sal Şub 18, 2014 6:16 pm

[quote]eray tarafindan yazilan metin:

Thecarvin TR de hangi universite mezunusun?[/quote]

Trakya

katala

Mesaj gönderen katala » Çrş Şub 19, 2014 1:53 am

Dusuk ortalamayla master kabulu alabilecegim universite ariyorum. Tavsiyesi olan...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 19, 2014 5:39 pm

hangi bolum ve ortalama kaC?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

katala

Mesaj gönderen katala » Çrş Şub 19, 2014 6:11 pm

makine muhendisligi 2.4

katala

Mesaj gönderen katala » Prş Şub 20, 2014 5:56 pm

Yok mu dusuk ortalamayla kabul alan ?

BsO29Ak

Mesaj gönderen BsO29Ak » Cum Şub 21, 2014 2:02 pm

2.60 ortalamayla Trier Universitesi\'nden hukuk yuksek lisansi icin kabul almistim. Bence imkansiz degil kabul alabilirsin.

aleko

Mesaj gönderen aleko » Cum Şub 21, 2014 3:01 pm

2.41 wuppertal Elektrik muhendisligi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 21, 2014 5:33 pm

[quote]aleko tarafindan yazilan metin:

2.41 wuppertal Elektrik muhendisligi[/quote]

su anda dil kursumu yapiyorsun yoksa bolume basladinmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aleko

Mesaj gönderen aleko » Cum Şub 21, 2014 7:26 pm

C1 ile basvurdum . 4 ders lisans tan vermisler dun elime gecti zulassung . Dsh yapicam Mart sonu .

pelint

Mesaj gönderen pelint » Pzr Mar 02, 2014 12:02 pm

arkadaslar merhba;
bende son sinif muhendislik ogrencisiyim. Almanya da ki dil okullarini ve masterini arastiriyorum.Konu ile ilgili olarak en son bizim okulumzdan bir arkadasimiz ortalamasi 2,40 ile berlin teknike gecis yapti ve son sinif olmasina ve master olmamasina ragmen okulu uzadi. Cunku bizim gordugumuz termodinamik akiskanlar vs hepsi orda kabul edilmiyor. Yani master icin once pek cok dersi bastan almak gerekiyor.