Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Muhendislik Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hhyzc

Muhendislik Master

Mesaj gönderen hhyzc » Prş Şub 13, 2014 4:19 pm

Merhaba

Metalurji ve Malzeme Muhendisligi mezunuyum. Almanya\'da Master yapmayi dusunuyorum. Almanya\'dan bir tanidik vasitasiyla garantor ayarladim. Suan onumdeki engel herhangi bir universiteden sartli kabul almak. Hangi universitelerin sartli kabul konusunda geri donusu daha yuksek. Birde nasil iletisime gecebilecegim konusunda yardimci olabilir misiniz. Ornek bir basvuru maili var mi? Sartli kabul alan ornek bir sablon. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Maelstrom

Muhendislik Master

Mesaj gönderen Maelstrom » Prş Şub 13, 2014 5:52 pm

Bu konu icin ornek bir sablon yok. Yapman gereken siteden sartli kabul veren ve senin bolumune uygun bunu bulmak. Bundan sonra okullarin sitelerine girip ingilizce secenegini sececeksin. Sonra international student lar icin basvuru bolumleri var bu kisma gir. Orada ne istediklerini dil yeterlilikleri, basvuru formlari, kurs ucretleri vesaire hersey mevcuttur. Buradan ayrica dil okulunun mail adresini alip kafandaki sorulari ingilizce sorabilirsin. Basvuruyuda sitedeki formlari doldurup gerekli belgeleri tamamlayip kargo ile gondererek yapiyorsun. Yani mail ile sadece cogu universiteye soru sorabilirsin. Mail ile basvuru alan universite sayisi cok az hatta ben daha hic gormedim.