Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
TheExtremist

Almanya\'da Master

Mesaj gönderen TheExtremist » Çrş Şub 12, 2014 3:25 pm

Merhabalar, bu siralarda yurtdisi master planim var.Oncelikli hedefim almanya ve kendi kriterlerimden bahsetmek istiyorum ;

- IELTS 7.5
- Yeditepe Universitesi Elektrik Elektronik Muhendisligi (%100 Burslu) Mezunuyum
- Mezuniyet ortalamam 2.86
- Almanca Seviyem = Sifir.
- Yasama giderlerim haricinde okula yillik bir ucret odeyecek durumum yok malesef (Yillik cuzi miktarlar haricinde max. 3000eu gibi)
- MSc programlarini arastiriyorum, 120 kredi ECTS, 2 sene olacak sekilde.
- Onceligim FH-Applied Sciences tarzi okullar.
- Enerji,Enerji Teknolojileri,Yenilenebilir Enerji,Elektrik,Electrical Power Eng. gibi bolumleri dusunuyorum.Bu cerceve dahilinde oneriler de sunabilirsiniz.

Basvurabilecegim okullari arastiriyorum fakat karsima B1 en azindan A2 Almanca kriteri cikiyor, Almanya\'da bu kriter olmadan gidebilecegim bir okul yok mu?

Yonlendirmeleriniz,onerileriniz,gorusleriniz altin degerindedir.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Mert YILMAZ

pardon

Almanya\'da Master

Mesaj gönderen pardon » Çrş Şub 12, 2014 4:29 pm

A2-B1 Seviyesinde ingilizceyi IELTS 7.5 ile karsilamiyor musun zaten? Almanca mi demek istedin?

TheExtremist

Almanya\'da Master

Mesaj gönderen TheExtremist » Çrş Şub 12, 2014 4:44 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

A2-B1 Seviyesinde ingilizceyi IELTS 7.5 ile karsilamiyor musun zaten? Almanca mi demek istedin?[/quote]

Almanca demek istedim, heyecandan yanlis yazmisim,pardon.

Maelstrom

Almanya\'da Master

Mesaj gönderen Maelstrom » Çrş Şub 12, 2014 5:02 pm

Merhaba.
Bende gecen sene seninle ayni bolumden mezun oldum. Ben yaz donemi icin almanyada ingilizce olan master bolumlerine basvurdum. Ancak yaz donemi icin cok fazla bir secenek yok onunde. Eger kis donemi icin basvuracaksan iki kati kadar bolum var o donem icin. Bende TOEFL a girmistim ve yuksek bir puan yaptim ama bunun pek bir getirisi yok sartlari karsilamaktan baska. Bende 2.80 ortalama ile mezun oldum ancak sana durustce soylemem gerekirse ingilizce olan bolumlerde cok fazla sansin yok. Eger yinede basvurayim sansimi denemek istiyorum dersen FH-Kiel de ruzgar muhendisligi var kis donemi icin. Bunun disinda Bremen de elektrik muhendisligi Hamburg da yenilenebilir enerji master lari mevcut. Magdeburg da kimyasal ve enerji muhendisligi mevcut ancak bana bolumumun alakali olmadigi soylendi. Bende senin gibi ingilizce bir bolumde okumak istiyordum ancak gercekten cok fazla talep var. Hindistan, pakistan vb bolumlerden cok fazla ogrenci basvuruyor.GRE,GMAT vesaire bircok sinav verip bunun disinda 2-3 yil is tecrubesi olanlar oluyor. Ortalamanin cok yuksek 3.5 ve ustu olmasi gerek ingilizce bolumlere rahat girebilmen icin. Ben sahsen 3 tane almanca bolumede basvurdum ve hepsinden kabul aldim. 9 ay dil egitimi goruyorsun ve almanca gercekten muhendislik alaninda cok onemli bir dil. Zaten almanyada 2 yil master icin yasayacaksan bir sekilde almanca ogrenmek zorundasin. Neden almanca bir bolume gitmeyesin ozaman? Ben parami bosa harcadim 300 euro ya yakin basvuru parasi ve ceviriler, kargo paralari vesaire odedim ingilizce bolumler icin. Onunde bir fikir olmasi acisindan sana bunlari soyluyorum. Eger daha fazla bilgi almak istersen her turlu sorunu sorabilirsin. Basarilar dilerim onundeki yolda.

ENM

Almanya\'da Master

Mesaj gönderen ENM » Prş Mar 06, 2014 5:50 pm

[quote]Maelstrom tarafindan yazilan metin:

Merhaba.
Bende gecen sene seninle ayni bolumden mezun oldum. Ben yaz donemi icin almanyada ingilizce olan master bolumlerine basvurdum. Ancak yaz donemi icin cok fazla bir secenek yok onunde. Eger kis donemi icin basvuracaksan iki kati kadar bolum var o donem icin. Bende TOEFL a girmistim ve yuksek bir puan yaptim ama bunun pek bir getirisi yok sartlari karsilamaktan baska. Bende 2.80 ortalama ile mezun oldum ancak sana durustce soylemem gerekirse ingilizce olan bolumlerde cok fazla sansin yok. Eger yinede basvurayim sansimi denemek istiyorum dersen FH-Kiel de ruzgar muhendisligi var kis donemi icin. Bunun disinda Bremen de elektrik muhendisligi Hamburg da yenilenebilir enerji master lari mevcut. Magdeburg da kimyasal ve enerji muhendisligi mevcut ancak bana bolumumun alakali olmadigi soylendi. Bende senin gibi ingilizce bir bolumde okumak istiyordum ancak gercekten cok fazla talep var. Hindistan, pakistan vb bolumlerden cok fazla ogrenci basvuruyor.GRE,GMAT vesaire bircok sinav verip bunun disinda 2-3 yil is tecrubesi olanlar oluyor. Ortalamanin cok yuksek 3.5 ve ustu olmasi gerek ingilizce bolumlere rahat girebilmen icin. Ben sahsen 3 tane almanca bolumede basvurdum ve hepsinden kabul aldim. 9 ay dil egitimi goruyorsun ve almanca gercekten muhendislik alaninda cok onemli bir dil. Zaten almanyada 2 yil master icin yasayacaksan bir sekilde almanca ogrenmek zorundasin. Neden almanca bir bolume gitmeyesin ozaman? Ben parami bosa harcadim 300 euro ya yakin basvuru parasi ve ceviriler, kargo paralari vesaire odedim ingilizce bolumler icin. Onunde bir fikir olmasi acisindan sana bunlari soyluyorum. Eger daha fazla bilgi almak istersen her turlu sorunu sorabilirsin. Basarilar dilerim onundeki yolda.[/quote]

Merhaba Maelstrom ve diger tecrubeli arkadaslarim,

Ben endustri muh mezun olacagim haziranda. Ortalama 3,10 civari. Gecen sene 1 yil Regensburg sehrinde Erasmus yaptim. ORada Siemenste staj yaptim. Ama sadece universitenin verdigi B1 sertifikasi edindim baska bir sinava girmedim Goethe testdaf vs. yok.
Wintersemester icin basvuru yapmak istiyorum fakat bu basvuru belgeleri beni yedi bitirdi. Bir turlu anlamiyorum,
*Hochschulzugansgberechtigung nedir? tmm anadolu lisesi mezunuyum vs. ama bu bir belge midir yani ne gondericem ben bu adamlara?
*Klasik olarak her yerde hemen hemen ayni basvuru belgeleri.
*Bir de bu mesela diplomanin transkriptin almanya not karsiliklarini verecek miyiz?

daha okdr cok sorum var ki. hmmm

tesekkur ederim simdiden.

yazirous1903

Almanya\'da Master

Mesaj gönderen yazirous1903 » Cum Mar 07, 2014 1:47 am

Hochschulzugangsberectigung osymden gelen universite kazandi belgen
Diplomanin not denkligini vermene gerek yok universitelerin ortak bir database i var oradan her universitenin kullandigi not sisteminin alman not sistemine cevrilmesi ders icerikleri falan tarzinda bilgiler var basvurunu degerlendirirken onlar hallederler herseyi..