Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Informatik bolumu hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
qtion

Mesaj gönderen qtion » Prş Oca 30, 2014 6:07 pm

Merhaba, ismim Can. Suanda 17 yasindayim ve Turkiye\'de TM (Esit Agirlik) olarak lise egitimi goruyorum. Universite egitimi icin Almanya\'yi ve Informatik bolumunu istiyorum, bir suredir bu konu hakkinda arastirma yapiyorum ve aklima takilan birkac soru var.

Sorularim sunlar:
1) Informatik bolumunde fen(biyoloji,kimya,fizik) dersleri veriliyor mu?
2) Dedigim gibi Turkiye\'de esit agirlik alaninda okuyorum ve bu alanda fen dersleri gorulmuyor. Informatik ise Turkiye\'de birkac farkli bolum adiyla MF(Matematik-Fen, Sayisal) bolumlerin MF-1 ve MF-4 kategorilerinde mevcut. TM kategorilerinde ise "Isletme Enformatigi" adinda bir bolum var. Bildigim kadariyla Turkiye\'de kazanilmis bolume es veya benzer bir bolume herhangi bir Alman universitesinde kayit yaptirabilme imkanim var. Merak ettigim konu ise Isletme Enformatigi bolumune girdigimde Almanya\'da herhangi bir universitede Informatik bolumune basvuru yapabilir miyim?

Simdiden cok tesekkur ederim, cevaplarinizi bekliyorum...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Oca 31, 2014 1:14 am

hosgeldin foruma.

1) informatikteyim ve sadece fizik gorduk onu da havadan. hoca sorulari verdi gibi bisey oldu. kalan olmamistir sanirim.

2) wirtschaftsinformatik diye geciyo isletme enformatigi dedigin bolum almanyada. ayni fakulte altindayiz biz mesela. hocalar bazi dersleri ortak isliyo. es deger olarak gecer mi dersen bi fikrim yok. ama burda bazi arkadaslardan duydugum kadariyla wirtschaftsinformatige giren kisilerin isterlerse informatige girebileceklerini de soylemislerdi.

qtion

Mesaj gönderen qtion » Cum Oca 31, 2014 2:20 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

hosgeldin foruma.

1) informatikteyim ve sadece fizik gorduk onu da havadan. hoca sorulari verdi gibi bisey oldu. kalan olmamistir sanirim.

2) wirtschaftsinformatik diye geciyo isletme enformatigi dedigin bolum almanyada. ayni fakulte altindayiz biz mesela. hocalar bazi dersleri ortak isliyo. es deger olarak gecer mi dersen bi fikrim yok. ama burda bazi arkadaslardan duydugum kadariyla wirtschaftsinformatige giren kisilerin isterlerse informatige girebileceklerini de soylemislerdi.[/quote]

Bu konuda ayrintili bilgi alabilecegim pek nadir insan oldugu icin, bir suredir bu konu kafami kurcaliyordu. Simdi buyuk olcude aydinlandim. Cevabiniz icin cok tesekkur ederim

qtion

Mesaj gönderen qtion » Pzr Şub 15, 2015 12:43 pm

Selam, uzun bir aradan sonra sanirim kafamdaki soru isaretleri buyuk olcude azaldi ve Wirtschaftsinformatik bolumunde okumaya karar verdim.

Ama kafamda baska bir soru isareti var suanda;
Bu bolum nerde okunmali? Neresi iyidir?

Biraz arastirma yaptim ama pek objektif sonuclar bulamadim, fikirlerinizi bekliyorum arkadaslar...

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzr Şub 15, 2015 1:12 pm

Wirtschaftsinformatik

Rang Fachhochschule Prozent
1 Karlsruhe 10,5
2 Berlin (HTW) 9,2
3 Pforzheim 8,3
4 Reutlingen 8,1
5 Bonn-Rhein-Sieg 7,9
Rang Uni Prozent
1 Darmstadt (TU) 19,5