Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

meslek lisesi cikisli olmak?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
RNT

Mesaj gönderen RNT » Pzr Oca 26, 2014 1:10 pm

Iyi gunler arkadaslar,
Benim bir arkadasim Dusiburg-Essen Universitesine basvuru yapmak istiyor ancak kendisi meslek lisesi mezunu mimari cizimler olarak. Daha sonra sinava girip iki yillik yapi denetimi kazanmis. Suan son doneminde ve buraya insaat muhendisligine girmek istiyor.
Meslek lisesinden mezun olmasi bir sorun teskil ediyor mu? Ayrica insaat muhendisligi Bolumu disinda bir yedek bolum daha isaretleme sansi var, nc olmayan bolum isaretlese sansi artar mi?
Almancasi da olmadigi icin tabii ki once bir sartli kabul alabilir
Yardimci olursaniz cok seviniriz
Simdiden Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Oca 26, 2014 6:53 pm

myo diplomasi olacagi icin kendi bolumuyle alakali bolumlere direk giris hakkina sahip olur. basvuracagi bolumde NC sistemi varsa da diploma notu onemli olur.

RNT

Mesaj gönderen RNT » Pzr Oca 26, 2014 6:58 pm

cok tesekkur ederim ve eger bu son donemini bitirmeden gonderse simdiye kadar ki notlarini diplomalarini oluyor mu ?
ben kendim Duisburg-Essen de okuyorum ve sordum, bitirmeden de gonderebilir dediler ancak aklima bir an meslek lisesinden mezun oldugu geldi biraz supheye dusunce de bir de buraya sormak istedim. Meslek lisesinde ancak normal lise gibi 4 yillik okumus

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Oca 26, 2014 7:01 pm

dediklerim diplomayi aldiktan sonra gecerli. oncesi icin olacagini sanmam ama okul bu konuda daha iyi bilgi verir.

RNT

Mesaj gönderen RNT » Pzr Oca 26, 2014 7:23 pm

tesekkur ederiz cevap icin :)