Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul yolu..ve vize mevzuati

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Cmt May 09, 2009 6:46 pm

Almanyada dogup ilkokulu orda bitirmeme ragmen ailem yurda kesin donus yaptigi icin bende Turkiye ye yerlesip burada universite egitimine kadar devam ettim.Kendime ait bir isyerim var ve turist olarak Almanyaya gidip geldim.Bazi universiteler ile yazismalarim var ancak 2 yillik mezunuyum.Almancam da fena degil.TESTDAF yada DSH sinavini biraz egitim alirsam basaracagimi dusunuyorum.Ilk sorum dil okuluna kayit icin bana belge geldi ve bu ucretin hepsini odemek zorundamiyiz.Ikinci sorum Bloke hesabi bu hesabi acmadan Turkiyedeki banka hesaplarimi gostersem yeterli olurmu.Zira Ogrenci vizesi onaylanmaz ise bu dil kursuna yatirilan ucret ve Bloke hesabina yatirilan para ne oluyor? Okumak istedigim bolum isimin geregi Informatik.Bu dalda 7 yildir hizmet veren bir sirketim var.Bilgisi olan arkadaslara Tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt May 09, 2009 7:08 pm

dil kursundan davet geldiyse zaten orda nasil odeyecegini yazar.. kendi hesabindaki parayi gostermenin bi onemi yok, ya almanya da garantor ya da kendin bloke hesap actiracaksin.. sayet vizeye red yersen bloke hesaba yatirdigin parayi geri alirsin, kurs ile nasil bi anlasman var bilmiyorum ama kaution aliyorlarsa o kalir geri kalanini da alirsin elbette.

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Cmt May 09, 2009 7:20 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
dil kursundan davet geldiyse zaten orda nasil odeyecegini yazar.. kendi hesabindaki parayi gostermenin bi onemi yok, ya almanya da garantor ya da kendin bloke hesap actiracaksin.. sayet vizeye red yersen bloke hesaba yatirdigin parayi geri alirsin, kurs ile nasil bi anlasman var bilmiyorum ama kaution aliyorlarsa o kalir geri kalanini da alirsin elbette.[/quote]

Adima yollanmis bir mektup var ama bu dil kursu biraz pahali sanki.1820 Euro 20 haftalik.Birde hesap numarasi vermisler acikcasi adamlarin kim oldugunu bilmiyorum ozel bir kurs ama ne olur ne olmaz o yuzden gidince yatiririm diye dusunuyorum.Cevabin icin sagol Duisburg a cok geldim.Bizim zamanimizda Turk bakkallari heryerde yok idi simdi hersey daha guzel bizimkiler orayi fethetmis saten:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt May 09, 2009 8:48 pm

20 hafta o para gercekten cok.. hatta bayagi bi cok.. hangi kursmus bu merak ettim.. duisburg hep turk =) sanirim sen merkezde gezmisin, marxloch veya hochfeld e gitsen gorurdun =)

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Pzr May 10, 2009 11:54 am

20 hafta o para gercekten cok.. hatta bayagi bi cok.. hangi kursmus bu merak ettim.. duisburg hep turk =) sanirim sen merkezde gezmisin, marxloch veya hochfeld e gitsen gorurdun =)[/quote]

Ozel bir kursa sanirim.Heidelberg de...Bana tavsiye edecegin daha billig Heidelberg civarinda bir kurs varmi?

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr May 10, 2009 12:58 pm

[quote]Novemberrain tarafindan yazilan metin:
20 hafta o para gercekten cok.. hatta bayagi bi cok.. hangi kursmus bu merak ettim.. duisburg hep turk =) sanirim sen merkezde gezmisin, marxloch veya hochfeld e gitsen gorurdun =)[/quote]

Ozel bir kursa sanirim.Heidelberg de...Bana tavsiye edecegin daha billig Heidelberg civarinda bir kurs varmi?[/quote]

buyrun kardes:

http://www.deutschstudent.de/forum/vie ... rowstart=0