Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Muhendislik Tamamlama Egitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Prş May 07, 2009 11:27 pm

arkadaslar daha oncede forumda baslik acmistim teknik egitim fakultesi ogrencileri almanyada fark derslerini vererek muhendislik okuyorlarmi diye ama bugun bir hoca ila yazistim oda benim mailimi bir bu isleri yapan bir yere yonlendirmis az once bana su mail geldi bilgilerinize ihtiyacim var;
1. TEF diye bir fakulte almanyada ve AB ulkelerinde yok. burada Teknik ogretmenler 6 yillik uygulama muhendisligi diplom mezunu olurlar.
2-Bu nedenle muhendislik egitimi tamamlama egitimide yok (Hic bir AB ulkesinde)
3-Sizin durumunuz icin 1. secenek 4 yillik TEF bitirmek ve Eletronik alaninda almanyada uygulama muhendisligi alaninda Master yapmaktir. 2. secnenek darmstat yada baska bir univeristede Elektronik muhendisligi okumaktir. Her iki secenek icinde dil bilginizin yeterli olmasi gerekir(yabanci dil Almanca veya Ingilizce olabilir) Burada herhangi bir Univeristeye devam edebilmeniz icin tofel yada DSH, yada TeSDAF sinavlarini gecmeniz gerekir. Yada Almanya\'da bir yil en az 600 saat dil egitimi almaniz gerekir. Bu belgeleri turkiyede bile alsaniz universiteler sizin kaydinizi gerceklestirdikten sonra dil seviye sinavina alir , eksik gorulurseniz universiteye devam ederken ek dil egitimi de almaniz gerekir. Kosmos Education Consulting firmasinin buradaki rolu size Univeriteye kabul almak ve istemeniz halinda konaklama ve dil egitiminiz icin kayit gerceklestirmektir. Universitelerin kendi bunyelerindeki dil egitimleri de ucretlidir.
4-alman univeristelerinin hic birinin Turkiyede denklik problemi yoktur. Lutfen YOK\'ten teyit ediniz.
5-Fakultenizin karsiligi olmadigi icin ancak master halinde proplem olmaz. Fakat Muhendislik fakultelerinde okudugunuz okulun derslerinin kabul edilmez 1. siniftan baslarsiniz.
6-Vize benzeri islemleriniz icin kurumumuz temsilcilerinden biri ile sozlesme yaparak ise baslayabilirsiniz. Bizim size Universiteden kayit kabul ve dil okuluna yerlestirmemiz sonunda istediginiz yerde kalabilirsiniz bu vize icin sorun yaratmaz. Sozlesme yaptiktan sonra temsilcimiz tum islemlerinizi takip edecektir.
7-Siz univeristeden kendiniz kabul alabiliyorsaniz zaten bize ihtiyaciniz yoktur. Bu kolay olmadigi icin kurumumuz egitim danismanlik faaliyeti yurutmektedir.
8-Siz nereye basvurmaktan bahsediyorsunuz? Bunu anlamadim. soyledigim gibi bu siz yapabiliyorsaniz problem yoktur.

Kosmos Education Team

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 08, 2009 12:51 am

[quote]hedosss tarafindan yazilan metin:

1. TEF diye bir fakulte almanyada ve AB ulkelerinde yok. burada Teknik ogretmenler 6 yillik uygulama muhendisligi diplom mezunu olurlar.

2-Bu nedenle muhendislik egitimi tamamlama egitimide yok (Hic bir AB ulkesinde)

3-Sizin durumunuz icin 1. secenek 4 yillik TEF bitirmek ve Eletronik alaninda almanyada uygulama muhendisligi alaninda Master yapmaktir. 2. secnenek darmstat yada baska bir univeristede Elektronik muhendisligi okumaktir. Her iki secenek icinde dil bilginizin yeterli olmasi gerekir(yabanci dil Almanca veya Ingilizce olabilir) Burada herhangi bir Univeristeye devam edebilmeniz icin tofel yada DSH, yada TeSDAF sinavlarini gecmeniz gerekir. Yada Almanya\'da bir yil en az 600 saat dil egitimi almaniz gerekir. Bu belgeleri turkiyede bile alsaniz universiteler sizin kaydinizi gerceklestirdikten sonra dil seviye sinavina alir , eksik gorulurseniz universiteye devam ederken ek dil egitimi de almaniz gerekir. Kosmos Education Consulting firmasinin buradaki rolu size Univeriteye kabul almak ve istemeniz halinda konaklama ve dil egitiminiz icin kayit gerceklestirmektir. Universitelerin kendi bunyelerindeki dil egitimleri de ucretlidir.

5-Fakultenizin karsiligi olmadigi icin ancak master halinde proplem olmaz. Fakat Muhendislik fakultelerinde okudugunuz okulun derslerinin kabul edilmez 1. siniftan baslarsiniz.

Kosmos Education Team[/quote]

danismanlik firmasi =) .. sadece su maddelerden bile ne kadar sacmaladiklari ortada.. veya ben yanlis mi anliyorum.. 1. secenekte demis , burda teknik ogretmenler 6 yil bilmem ne yaparlar diye.. umarim burda dedigi almanya degil, tr dir.. yoksa oha diycem..

2. secenekte evet isim olarak yok ama ders tanitma diye biseyi duymamislar heralde..sanirim sen egitim fakultesinde okuyordum ve ayni bolumun muh. fakultesine gecmek istiyordun.. bu almanya da mumkun ama saydirdigin ders neticesinde..

3. secenegi okurken gercekten cok sasirdim.. elektronik ogretmenligi bitiren birisine hic bir universite hele darmstadt gibi teknik bolumlerde almanyanin en iyisi olan unilerden biri hic master icin kabul vermez..

" Yada Almanya\'da bir yil en az 600 saat dil egitimi almaniz gerekir " sakami yapiyor bunlar ;) yoksa ben mi yanlis okuyorum..

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cum May 08, 2009 1:03 am

physiker TR de degil Almanyada imis bu firma:) abim bir hoca ile tanissiyormus heralde mail adresini verdi mail at diye bende hocaya mail attim hocada sana ancak su kadar yardimci olabilirim diye benim ona attigim maili hocada aynen bu firmaya atmis bu firmada bana bunlari yazdi bizim teknik egitim fakultesinin orada karsiligi olmadiginin dolayisiyla muhendislik okumam icin ancak 1.siniftan baslamam gerektigini yani burada aldigim onca dersin (muhendislikle icerigi ayni olmasina rahmen) orada taninmayacagini soylemis bende cok sasirdim butun planlarimi alt ust etti ya

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 08, 2009 1:16 am

sen mesela makina ogretmenligi gibi bi bolumde okuyorsan ve almanya da makina muhendisligi okumak istiyorsan ortak dersleri sayarlar.. bunu her uni yapar..ama az ama cok.. ama sifirdan baslatmaz.. ama mesela bitirip geldiysen master a almazlar.. bachelor dan belli bi seviyeden baslatirlar.. hele ki darmstadt gibi bi uni nin boyle bi kabul vermesi imkansiz.. sadece yazilanlara ozellikle turkiye de yaptigini dil kursu burda sayilacak veya burda 600 saat ders yaparsan biseyler olacak.. sadece gulup gectim.. o hocaya mail olarak bu sitenin linkini yollayin bari =)

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cum May 08, 2009 1:23 am

kardesim adamlar direk karsiligi yok diye dersleri saymazlar demis bu konuda beni olur olmaz etkiledi bu konu hakkinda bana yardimci olabilirmisin darmstadt tan bu konu hakkinda bilgi alabilirmiyiz yani dersleri saydirip saydiramayacagimiz yonunde hani ben ona gore burada kursa basliyacagim veya orada kursa gidecegim

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum May 08, 2009 1:48 am

senin bir korkun olmasin derslerini kesinlikle sayarlar ama physikerin dedigi gibi hepsini saymalarini bekleme.daha oncede dedigim gibi trde ogretmenlik kazanip yada okurken gelipte burada muhendislik okuyan cok var.

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cum May 08, 2009 1:51 am

illaki hepsini saymalarini beklemiyrm ama 1. siniftan baslamakta kabul edilir birsey degil tabikide valla bu sitede olmasa halimiz arap yanlis bilgiler dolup tasacagiz adeta

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 08, 2009 11:50 am

hayir kesinlikle en bastan baslamazsin.. istersen hangi uni de okumak istiyorsan o bolumun bu isleriyle ugrasan prof una kendi transkript ini gonder sana kaba saba bi cevap verebilir.

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cum May 08, 2009 3:32 pm

bence bu yontem cok iyi olur en azindan net bir bilgi almis oluruz okuldan

berk2099

Mesaj gönderen berk2099 » Sal May 26, 2009 8:43 pm

hedos dostum bende ayni problemle karsi karsiyayim su trasnkripti ingilizzce ye cevirip gereken cevabi sitede paylasmak istiyorum....

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt Eyl 26, 2009 2:01 pm

selam yaklasik 10 gundur almanyadayim dil kursuna basladim dil kursu sonunda yukarida yazdigim gibi turkiyede ogretmenlik okudum derslerin hepsini bitirdim ama staj eksikliginden dolayi diplomami alamadim yani su anda turkiyede ogrenci gorunuyorum!!benim sormak istedigim dil kursunu bitirdikten sonra burada okula baslayacagim turkiyede ogrenci gozukmem sorun yaratirmi yani orada ogrenci olmam buradaki universiteye kayit olurken sorun cikarirmi? elimde 4 yillik gecmis oldugum butun derslerin transkripti ve osym belgem var yorumlarinizi bekliyorum

zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Cmt Eyl 26, 2009 4:09 pm

Marmara Teknik egitim fakultesi matbaa ogretmenligi mezunuyum. Wuppertal de Print und Media Technology bolumu kesinlikle masterden baslatmiyor. Burasi muhendislik fark almalisiniz diyorlar. Bunu yasayan en az 3 kisi taniyorum. Hepsi de fark vererek mezun oldular. Ama az ama cok :help Gurkan hakli!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 26, 2009 4:59 pm

[quote]hedosss tarafindan yazilan metin:
selam yaklasik 10 gundur almanyadayim dil kursuna basladim dil kursu sonunda yukarida yazdigim gibi turkiyede ogretmenlik okudum derslerin hepsini bitirdim ama staj eksikliginden dolayi diplomami alamadim yani su anda turkiyede ogrenci gorunuyorum!!benim sormak istedigim dil kursunu bitirdikten sonra burada okula baslayacagim turkiyede ogrenci gozukmem sorun yaratirmi yani orada ogrenci olmam buradaki universiteye kayit olurken sorun cikarirmi? elimde 4 yillik gecmis oldugum butun derslerin transkripti ve osym belgem var yorumlarinizi bekliyorum[/quote]

dsh yi verdikten sonra uni kaydi yaptirirken hangi belgeleri vermen gerekiyor, sanirim soylememe gerek yok biliyorsundur.. bu belgeleri alacagin yer kendi universiten turkiye deki.. ayrica askerlik vs islemleri icin turk konsolosluguna gittiginde ogrenci dosyani acmazlar.. turkiyede mezun olacaksin artik bi an once..

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt Eyl 26, 2009 11:27 pm

gurkan benim tam olarak sormak istedigim tr deki universiteyi bitirmesem burada transkript ile ders saydirabilirmiyim (kayit olabilirmiyim) eger bitirir isem bu seferde askerlik sorun olmazmi zira ikinci universite olacak cunku?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 27, 2009 1:12 pm

tabiki sadece transkript le ders saydirtabilirsin.. ayrica imkanin varsa bi de ders iceriklerini gosteren bir kagit vs al turkiyedeki uni den..

yukarda dedigim gibi , ogrenci dosyasi actiramazsin tr de bi uni de kaydin varsa.. yani askerligi ertelettiremiyorsun.. o yuzden bi an once ne yap et bitir bence staj olayini hallet ve diplomani al.. % 99 unu bitirip de kayit sildirmek bayagi can yakar..

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Pzr Eyl 27, 2009 1:36 pm

anladim sagolasin bu donem halletmeye calisacagim o zaman