Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

okul secimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fatihx

okul secimi

Mesaj gönderen fatihx » Prş May 07, 2009 7:56 pm

Merhaba arkadaslar suanda bergisch-gladbach da fhdw uni. ssitesinde ogrenciyim. ancak ozel bir uni oldugu icin testdafi wermeden girmistim. Cesitli (denklik vs.) sebeplerden dolayi ayrilmak zorundayim okuldan.Mekatronik Muhendisligi okuyorum 3 ders werdim toplamda. . Su anda Fh Jena \'dan ve hannover uni.den Zulassungbescheid \' im var ancak ikiside testdaf istiyor. nisan da testdafa girdim ama hala aciklanmadi acikcasi mundlich den pek umudum yok.

Haziranda hatta gecemezsem temmuzda da girmek istiorm testdafa. Hangi yolu secsem bir turlu karar weremedim. Akademik bir kariyer yapma gibi bir niyetim yok. Ancak fh mi uni mi hatta tu mu die gidip geliorm.. fh jena gidersem bana temmuza kdr dil kursu ypacaklarini ve haziran ve temmuzda testdafa gireceimi solediler. Hannover icin se austosa kdr testdaf ve dier belgelerle beraber kayit icin cagiriyolar. sizce nasil bir yol izlemeliyim ? Suanda wirtschaftsinformatik orencisi olarak gozukuorm ve basvurularda okulun ismini verince bide vorpraktikum istediklerinden red cevabi gelior genelde.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

okul secimi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 08, 2009 1:24 am

Kariyer dusunmuyorsan okuluda pek dusunme derim.
Ve ilerde Turkiye\'ye doneceksen hic dusunme,donmesen bile okudugun bolum de gayet iyi acikta kalmazsin..
FH Jena\'yi hic duymadim kalitesi nedir,nerededir bilmiyorum ama Hannover Uni orta dereceli bir uni..
Sinavlar icin birsey diyemem hersey senin elinde =)

romeo-87

okul secimi

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum May 08, 2009 1:40 am

Dedigin gibi ozel uni oldugu icin senden testdaff ve dsh sinavi istememisler.ama normal bir uniye gitmek istiyorsan mecburen bu sinavlardan birisini vermek zorundasin.sitede fachhochschule ile uni arasindaki fark ile ilgili ayrintili bilgiyi bulabilirsin,ayrica almanca sinav ornekleride mevcut.acikcasi oyle yada boyle ozel uniyi birakip devlet okuluna gidecegini yazmissin zaten.yapman gereken once seviyeni belirlemen,dil seviyen hangi niveauda ?zaten normal uniye basvurdugunda sana einstufungtest yapip seviyeni anlarlar,sonrasinda ise ileriki seviye icin dsh yada testdaff kursuna baslarsin.basvururken madem vorpraktikum istiyorlar okulun ismini verme.zeugnissanerkennungdan gelen belgeyi gotur ona gore bolum basvurunu yaparsin.

fatihx

okul secimi

Mesaj gönderen fatihx » Cum May 08, 2009 2:44 am

kariyer dusunmuyorum derken en fazla master yaparim yani. doktora vs dusunmuorum... testdafa ztn girdim temmuza kdr da gecicem ins. Ancak sitedeki fh uni farkini vs de okudum ama bir turlu karar weremiorm hangisi benm icin daha iyi olur diye. ki mekatronik nerde okunsa daha iyi olur boyle almanca bilgiyede ulasamadm. ayrica Zulassungbescheid im oldugu icin benden sadece testdaf istiyolar direk girebiliorm o iki okula.. :help