Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg Essen Uni Basvuru Belgesi -Acil Yardim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mrkilic27

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Cum Ara 06, 2013 12:52 pm

Arkadaslar Merhaba ,

Dusiburg Essen Universitesine master basvurusu yapacagim ancak ortaokul ve lise diplomasi istiyorlar. Ben Lise diplomasini uniden alabiliyorum ancak ortaokul diplomasini nerden bulacagim ?

Birde B1 seviye almanca isteniyor. Ama sartli kabul aliyorlar. Almanca B1 vermeden master derslerine katilamiyor muyuz ? Her kur 3 ay suruyor deniliyor. Yogunlastirilmis bir programla Turkiyede B1 sinavini gecsem olur mu ?

Yardmci olursaniz sevinirim
Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 06, 2013 2:20 pm

komple yanlis basvuru yapmisin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mrkilic27

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Cum Ara 06, 2013 5:23 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

komple yanlis basvuru yapmisin.[/quote]

Nasil yani ya ? :S

B1 kuru Turkiyede tamamlayip mayis ayina kadar sertifkami alacam . Kis somesteri icinde gidecem . Bu yalnis mi ?
Ayrica ortaokul diplomami bulamiyorum okuldan ? Bu problem olur mu ?

Tesekkurler.

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Cum Ara 06, 2013 11:40 pm

ortaokul diplomasi istemediler benden. lise diplomasi ve son sinifin not dokumunu istediler. Ayrica A2 ile baslayabiliyorsun B1 yaziyor nette ama benden A2 istedi. Yalniz senin bolum almanca mi, ingilizcemi?

Mrkilic27

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Cmt Ara 07, 2013 11:52 am

[quote]thecarvin tarafindan yazilan metin:

ortaokul diplomasi istemediler benden. lise diplomasi ve son sinifin not dokumunu istediler. Ayrica A2 ile baslayabiliyorsun B1 yaziyor nette ama benden A2 istedi. Yalniz senin bolum almanca mi, ingilizcemi?[/quote]

Merhaba ,

Benim basvuru yapmak istedigim bolum ingilizce master programi .
B1 istiyorlar sitede.
Ayrica Lise diplomam var ama not dokumu yok . Nerden bulabilirim not dokumunu ?
Ayrica TELC sinavi gecerli oluyor mu ?

Tesekkurler.

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Cmt Ara 07, 2013 9:49 pm

Telc gecerlimi bilmiyorum. Ama olsa sitede yazardi bence ielts ve toefl yaziyor orda. Ama en garantisi sorman lazim. Evet sitede B1 yazio ama bana a2 alsan yeter dedi bende ole yaptim. Not dokumu dedigim bildigin okul karnesi iste. Lise son sinif karneni almanca tercumesiyle gondercen. Arayip sor bence aklindakileri, barbel enger diye biri var o bakiyo masterlara. Ben ona soruyodum aklima bise takildimi?

Mrkilic27

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Pzr Ara 08, 2013 12:20 pm

Cok tesekkurler cevaplarin icin.
Ben baya bir email attim konustum. TELC gecerli mi diyede sordum bakalim ne yazacak.
Birkac sorum var cevaplayabilirsen .
1.Yaz somesterine basvuru yaptim ama dil belgem yok . Adamlar dedi yaz somesterine basvursan bile dil belgeni getirdigin vakit kis somesterinede kayit olabilirsin diye .
2. Benim ismimde ingilizce olmayan karakterler var . Basvurumu yaparken turkce olarak yazdim bu yuzden sistem turkce karakterleri sacma sapan bi sekilde girdi ve ismimin ne oldugu belli degil. Basvuru formu ciktisi aldigimda ustune ismimi kalemle yazabilir miyim ? Yoksa onlar blirler mi ?
3.Sence Ocak sonunda dil kursuna Almanya\'ya gelsem , Temmuz 15 ( kis somesteri son basvuru ) A2 alsam alinir miyim ?
4.Belgeleri Almancaya cevirmem yeterli mi ? Mesela lise not dokumu ayrica noter onayi gerk mi ?

Simdiden tesekkurler .

Telc gecerlimi bilmiyorum. Ama olsa sitede yazardi bence ielts ve toefl yaziyor orda. Ama en garantisi sorman lazim. Evet sitede B1 yazio ama bana a2 alsan yeter dedi bende ole yaptim. Not dokumu dedigim bildigin okul karnesi iste. Lise son sinif karneni almanca tercumesiyle gondercen. Arayip sor bence aklindakileri, barbel enger diye biri var o bakiyo masterlara. Ben ona soruyodum aklima bise takildimi?[/quote]

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Pzr Ara 08, 2013 1:10 pm

evet bende yaz icin basvurmustum. Aradim konustum islerim var dedim kisin gelsem olurmu sorun yok dedi, kabul kagidini tekrar yaza gore ayarlayip gonderdi.Hatta bende basvurduktan sonra aldim a2 yi. sonra gonderdim iste. Bana sartli kabul gonderdi. Sprachkurs yaziyodu, mail attim dedim ben size gonderdim a2 yi sonra tekrar duzeltip normal olarak kis donemi icin gonderdi. Dedigim gibi o kadin ilgileniyo, mailime benimde cevap vermiodu. ben arayip hallediyodum ama tel saatleri var herzaman cikmio tele, ararsan okulu soylerler.noter onayina gerek yok. Bide sen niye bir donem kaybediyosunki. Okul nisan ortasi aciliyor. Sen simdi trde bi kursa gitsen 4 ayin var, a2 belgesini cok rahat alirsin. Cok basit bir sinav, bence bosa zaman kaybetme eger sirf dil belgen yoksa! Hemen bir dil kursuna basla yada bir hoca tut kalan surede alirsin bence dil belgeni, ingilizcede biliosun zaten gramer olarak zorlanmazsin, kelime kasarsin rahat bir seklide alirsin bence.

Mrkilic27

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Cum Ağu 08, 2014 11:22 am

Ya oyle diyorsunda bana dedigi ocak 15 \'e kadar B1 seviyede almanca belgemi gostermek . Yani nisana kadar sure vermiyorki ?
Basvuru tarihinin sonuna kadar belgelememi soyluyorlar. Yoksa ben yaz doneminde baslarim . Bu konusutugun kisinin telefonu nedir ?

Skype adresin varsa bana yazabilir misin ozelden ?

Tesekkur ederim.

evet bende yaz icin basvurmustum. Aradim konustum islerim var dedim kisin gelsem olurmu sorun yok dedi, kabul kagidini tekrar yaza gore ayarlayip gonderdi.Hatta bende basvurduktan sonra aldim a2 yi. sonra gonderdim iste. Bana sartli kabul gonderdi. Sprachkurs yaziyodu, mail attim dedim ben size gonderdim a2 yi sonra tekrar duzeltip normal olarak kis donemi icin gonderdi. Dedigim gibi o kadin ilgileniyo, mailime benimde cevap vermiodu. ben arayip hallediyodum ama tel saatleri var herzaman cikmio tele, ararsan okulu soylerler.noter onayina gerek yok. Bide sen niye bir donem kaybediyosunki. Okul nisan ortasi aciliyor. Sen simdi trde bi kursa gitsen 4 ayin var, a2 belgesini cok rahat alirsin. Cok basit bir sinav, bence bosa zaman kaybetme eger sirf dil belgen yoksa! Hemen bir dil kursuna basla yada bir hoca tut kalan surede alirsin bence dil belgeni, ingilizcede biliosun zaten gramer olarak zorlanmazsin, kelime kasarsin rahat bir seklide alirsin bence.[/quote]