Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Arkadaslar almanyaya gelmeden once Zeugnisanerkennungstelle\'ye diploma tanitmak gerekli mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mechanical

Arkadaslar almanyaya gelmeden once Zeugnisanerkennungstelle\'ye diploma tanitmak gerekli mi?

Mesaj gönderen Mechanical » Pzr Kas 09, 2008 9:48 am

bilgisi olan arkadaslar bilgilerini paylasirlarsa sevinirim. yani almanyada egitim almadan once turkiyede bu isi halletmemiz mi lazim?

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Cmt Kas 15, 2008 7:33 pm

Hangi diploma? Lise mi Uni mi?

Liseyse oyle biseye gerek yok, Universite ise eger once dene tanimiyorlarsa ki, tanisalar bile bi kac semester tanirlar ancak, burdan yaparsin tanitma islemini, Turkiye\'de olcak bisey gibi gelmiyor bana.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cmt Kas 15, 2008 9:32 pm

uni diplomasi...
anladim yani diyosunki trdeyken bunu yapamam anca asmanyaya gelince uniye baslamadan olacak is bu.

bn mastera basvurcm ama olmazsa bachelor.ve semester taniyolarmis biraz sanirim.

asta dortmunda mail atmistm 4 hafta once ama mail gelmedi mutlu...
varmi snde baska bi mail adresi buranin.
bn once dil kursuna gelmk istiyorm ve orda arastirip basvurmak istiyorum.bloke hesapla gelcm senin gbi.

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Pzr Kas 16, 2008 11:35 pm

Master\'a baslarsin ya ben yanlis anladim Uni\'yi bitirmeden geleceksin gibi dusundum, ama master\'a kabul alirsin yani cok sorun olcagini dusunmuyorum.

En fazla bachelorden bi iki ders vermeni isteyebilirler, ki o bile bence sacma olur cunku senin diploman bachelor olcak zaten, eskiden olsaydi gercekten ziyan olurdu Diplomda vor diplom olarak taniyorlar cunku tr Uni diplomasini..

Ben de maalesef yok astanin mail adresi, artik dil kursu falan bittigi icin baglantim kalmadi hic bi bilgim yok, ama ne ogrenmek istiyorsan ben ogrenirim senin icin,

tavsiye ederim bu kursu onu acikca soylim, hem fiyat olarak uygun hemde yogun bi ders programi var DSH\'ya iyi hazirliyorlar gercekten.

Ve yine dedigim gibi Wuppertal Uniye falan basvur trden basvurularda bedavaya dil kursu imakni veriyorlar bu bulunmaz bir nimet bence, kabul alinca illaki o aldigin uniye gitmen SART DEGIL. wuppertalde dsh ni alirsin gidersin aachen\'a, munchen\'e dortmund\'a karlsruhe\'ye problem yok yani, zaten buraya gelince daha bir suru basvuru yaparsin sikinti yok onda...

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Kas 18, 2008 12:26 pm

ben bu tu dortmundun astasina mail atmistim ama cevap gelmedi.eger sen dortmund asta ile irtibata gecebilecek kadar yakinsan, benm icin biraz bilgi alabilir misin?
ornegin haziran 2009da mezun olacak ve eylul yada ekim 2009 da kursa baslayacak biri icin suan basvuru yapmak erken olur mu diye sorabilir misin? erken olacagini sanmam ama emin olmak istiyorum..

bir de guncel bi mail adresiyle basvuru formu yollarlarsa sevinirim...
ben bu dil kursuna yaklasik 9 ay gitmeyi dusunuyorum yani tum kurlara katilacagim..2010/2011 wintersemestera da egitimime baslamayi dusunuyorum.
iste ben bunlari istemistim mailden ama ya yeni bi adres actilar yada mailime cvp yazmayi unuttular bilemiyorum..

umarim sana zahmet olmaz.