Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Muhendislik Tamamlama Egitimi Icin Lutfen Yardim!!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt Nis 25, 2009 3:34 am

selam arkadaslar ben elektronik ogretmenligi 4.sinifta okuyorum.Turkiye\'de yasal olarak var olmasina ragmen hic gerceklesmemis olan muhendislik tamamlama egitimi icin almanya mannheim deki universitelere basvurmak istiyorum yani fark derslerini alarak muhendislik tamamlama egitimi almak istiyorum almancam hic yok,.bir siteden on basvuru sartlarina baktim dil diplomasi istiyorlar osym belgesi ..vs.istiyorlar benim dili orada ogrenmek gibi bir sansim varmi , zaten universitede okuyorum osym ye tekrar girmeme gerek varmi birde boile bir egitimin verilip verilmedigi hakkinda bilgisi olan varsa lutfenn yardimci olsunnn cok makbule gecer..tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Nis 25, 2009 4:19 am

Sitemize hosgeldin...
Bolumun hakkinda bilgim yok ancak egitimine Almanya\'da devam edebilirsin..
Bircok universite Almanca sarti kosuyor en az B1 istiyorlar genellikle, bu yuzden sifir Almanca ile kabul veren universitelere basvurursun yada Ogrenci adayi vizesiyle gelirsin (once dil kursu ardindan universite )
Ilk soyledigim yontem daha iyi..
Almanca sinavlarini verdikten sonra istedigin herhangi bir Uni\'ye basvurabilirsin.

OSS\'ye tekrar girmene gerek yok 4. siniftasin zaten derslerini saydiracaksin,ne kadarini kabul ederlerse ona gore kacinci semesterdan baslayacagina karar verecekler..

Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Nis 25, 2009 1:51 pm

simdi bolumun elektronik oldugu icin buraya geldiginde bolum degisip elektronik muhendisligine gecebilirsin.yani burda mesela. tr de bilgisayar ogretmenliginde olupda burda bilgisayar muhendisligi secenler var.dil meselesi yukarida tekinin yazdigi gibi sartli kabul yani sifir almanca ile alanlar var ama.yani orda imkanin varsa almanca kursu yapmanda fayda var bence.

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt Nis 25, 2009 3:44 pm

kardeslerim gercekten tesekkur ederim ben siteye yeni uye oldum dogrusu bu kadar kisa surede cevap alabilmem mukemmel birsey.. Benim simdi ne yapmam lazim olay akisi nasil olmali yani orada abim var manheimde hangi universite ile temasa gecmem lazim bu konuda yol gosterirseniz sevinirim.tesekkurler

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Nis 25, 2009 5:35 pm

manheim universitesi icin gerekli bilgileri asagidaki linkte bulabilirsin:

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=24

ayrintili bilgi bu linkte mevcut,iyice inceledikten sonra sorularin olursa yine burda sorabilirsin.kolay gelsin arkadasim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 25, 2009 6:00 pm

slm, seninle benzer durumda olan bi arkadasimiz bizim danismanligimizla bu sene geldi almanya ya.. tr de makina ogretmenligi bitirmisti, burda makina muh. diginden kabul aldi.. sen de aynisini yapabilirsin fakat hic almanca bilmedigin icin mannheim universitesinden direk kabul alamazsin. manheim universitesinin tanitimina da baktiysan orda ne kadar almanca bilmen gerektigi yaziyor.. dil sinavini burda verdikten sonra, notlarini ing. veya almancaya cevirttirirsin gidersin mannheim uni sinde elektronik muh, bolumune orda bolumun sorumlusu bi prof veya bi kac prof la konusursan sana ne kadar ders taniyacaklarini anlatirlar.. hatta biraz da pazarlik diyelim bu ise =) ama her halukarda almanca sartini yerine getirdikten sonra direk muh. lige belli bi semesterdan baslayabilirsin.. veya bitirdikten sonra fachhochschule lere basvuru yaparsan, elektronik ogretmenligi bitirip ordan da belki de bachelor degil, direk master elektronik muh. bolumune kabul alabilirsin ama tabiki bu kesin degil..

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Cmt Nis 25, 2009 6:57 pm

Physiker Mannheim sifir almanca ile kabul veren nadir unilerden biridir..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 25, 2009 11:30 pm

bana beni ovme tubaa.

ama hatirlattigin icin sagol, mannheim uni de dil kursuna sifir almanca ile kabul ediliyor =)

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Pzr Nis 26, 2009 1:11 am

arkadaslar bilgileriniz icin cok sagolun ben simdi bu ise nasil baslamam lazim physiker sen bizim danismaligimizda demissin bu konuyu onlara tasiyabilirmiyiz birde sizce muhendilik bakimindan mannheimdeki benim su anki konumuma gore en uygun hangisi. benim uni haziranda bitiyor bu ise nasil bir start vermem lazim sence?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 26, 2009 4:31 pm

danismanlik ile ilgili tasima olayini anlamadim isin acigi..

okulun bittikten sonra alacaksin diplomani ve uni tanitimlarinda bahsettigimiz gibi basvuru yapacaksin.

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Pzr Nis 26, 2009 5:16 pm

sen demissin ya bizim danismanligimizda bende danismanlik firmasi filan sandim sanirim sen site olarak danismanliktan bahsediyormusussun

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Pzr Nis 26, 2009 5:23 pm

yalniz soyle birsey var benim okul staji var yani seneye ilk yarim donem (hocalarla konusup staja gitmeden yapmis gibi olacagim) dolayisiyla okul staj eksikliginden dolayi diplamayi haziranda degilde seneye ocakta alacagim transkrip yeterli olurmu sanirim mezun olmak sarti aranmiyor oradaki uniler?

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Nis 26, 2009 7:22 pm

evet kardes gurkan site danismanligindan bahsetmis, bu sekilde sitedeki arkadaslardan faydalanan cok... bu konu hakkinda egitim danismanligi kisminda gerekli tum bilgileri gorebilirsin, yoksa sormak istedigin sorulari uygun basliklarda sorabilirsin...

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Pzr Nis 26, 2009 9:50 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
bana beni ovme tubaa.

ama hatirlattigin icin sagol, mannheim uni de dil kursuna sifir almanca ile kabul ediliyor =)[/quote]

yakin zamanda makaleleri okumustum, ordan hatirladim =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 26, 2009 10:06 pm

[quote]hedosss tarafindan yazilan metin:
yalniz soyle birsey var benim okul staji var yani seneye ilk yarim donem (hocalarla konusup staja gitmeden yapmis gibi olacagim) dolayisiyla okul staj eksikliginden dolayi diplamayi haziranda degilde seneye ocakta alacagim transkrip yeterli olurmu sanirim mezun olmak sarti aranmiyor oradaki uniler?[/quote]

hayir aramiyorlar fakat yarim donem staj yapacakmisin sadece.. bu yuzden okulu o halde birakip gelmek biraz mantiksiz degilmi ? en azindan bi donem daha bekle oyle basvur derim..

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Pzr Nis 26, 2009 10:10 pm

staj yapacagim okulla konustum ikna ettim bir sorun yok yani staja gitmesemdemde sorun olmayacak kagit uzerinde olacak yani sadece

yalcin14

Mesaj gönderen yalcin14 » Pzt Nis 27, 2009 8:20 pm

selamlar,
oncelikle boyle bi forumun varligindan ve yardimlarinizdan dolayi tesekkur ederim.benim yardima ve bilgilerinize ihtiyac duydugum konu almanya\'da egitim adi altin da universite deisimi.
duisburg-essen universitesi ile asagida ki gibiyapmis oldugum yazisma da bir kac kisim da bilgilerinize ihtiyacim var.
\'\'If you will get admission you\'ve got to take part in additional language course during your studies. To be exempted from this language course you should have completed at Studienkolleg or have a TestDaF 5 or DSH-2 or DSH3 certificate\'\'

bu kisim da eger universite kabul alindiktan sonra belirtilen saat lik almanca dil kursumu ve istenen test lerin sinavlarina universiteye normalbi sekilde devam ederken bu kurs ve sinavi alabilme imkanim olabilecegini mi soylemek istemis...
tesekkur ederim ..saygilar

Dear Yalcin Tahtabacak,

thanks for your interest in our University.
Regarding your questions:
1. you have to apply at the International Office to get admission to study at the University of Duisburg-Essen. This application can be made online:
2. The degree courses of the ISE study program offered at our University are 50% English and 50% German.
2.a) English: According to your former studies maybe an exemption from additional English language courses is possible. For this exemption you\'ve got to consult Mrs. Eckold (andrea.eckold@uni-due.de), Tel.: 0203/379-4477.
2.b) German: to get an admission to our degree program you\'ve got to have at least level A2 of the European Reference Framework, Bachelors should have learned at least 300h German, Masters 400h German. If you will get admission you\'ve got to take part in additional language course during your studies. To be exempted from this language course you should have completed at Studienkolleg or have a TestDaF 5 or DSH-2 or DSH3 certificate.
3. For recognition of former courses at EMU you can make an application as well. If your courses are equivalent there should be no prolem to start in a higher semester or at least you probably would not have to finish all courses. For subject-specific details you can contact the consultant of the department Electrical and Electronic Engineering, Prof. Hirsch, holger.hirsch@uni-due.de, 0203/379-3370.

I hope this helps. In case of further questions do not hesitate to contact us again.
Best wishes,
your SCIES-team,
Sonja Dieckmann

yalcin yalcin schrieb:
Dear Ms. Dieckmann,
I am studying at Eastern Mediterranean University in Electrical and Electronic engineering department, and I am in 3rd class at department. I would like to continue my university education at Duisburg-Essen university. (EMU) Eastern Mediterranean University\'s median is in English, same as Duisburg Essen Univ, I studied 1 year preparatory schoolfor english level at university, EMU electrical and electronic engineering department is also in Substantially Equivalent Programs in ABET (http://www.abet.org/subequi.shtml ).
I want to ask these;
1. what is the procedure for registration for Duisbur Essen Univ. in Electrical and electronic Engineering?
2. As I mentioned that I study in e.electronic engineering 3rd class and it is also education language is English (100%). Is the any profecieny exam necessary?
3. if I transfer from EMU to Duisburg Essen, will you except me which is taken courses in EMU?
,
I look forward to hearing you.
Kind Regards.

YALCIN TAHTABACAK

yenigeldim

Mesaj gönderen yenigeldim » Pzt Haz 01, 2009 8:05 pm

ben marmara teknik egitim fakultesi makine egitimi bolumu, tasarim ve konstruksiyon ogretmenligi a.b.d. mezunuyum.

askerden yeni geldim..

almanyada makine muhendisligi master\'i yapmak istiyodum ama forumda gecen gun muhendislik tamamlama diye birsey okudum..

bunun hakkinda biraz bilgi edinmek istiyordum sizden, yani tamamlama suresi ne kadar, tamamlama icin almanca sart mi, sart ise oncelikle dil kursuna gitmemize izin veriyolar mi?

ayrica master yapmak mi yoksa muhendislik tamamlama mi daha mantikli acaba?

acikcasi duisburg uni de master istiyodum ama toefl istiyo mu orasi giris kabulu icin bilmiyorum. benim kafamda kabul edilip oncelikle almanca dil kursunda almanca ogrenmek ve sonra mastera baslamak vardi..

muhendislik tamamlamayi gorunce ikilemde kaldim.

yardimci olursaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 01, 2009 8:24 pm

makina ogretmenligi mezunu isen , makina muhendisligine kabul alabilirsin duisburg tan.. teofl varsa, ing bolum de var veya yoksa bi sene almanca ogrenip sinavi gecip oyle baslayabilirsin.. direk master a kabul edilmezsin.. ama gordugun ve burdaki program da olan dersleri saydirabilirsin.. bu arada almanca sinavini gectikten sonra sadece duisburg da degil de ozellikle fachhochschulelerle gorusmeni tavsiye ederim, bi ihtimal onlar direk master a alabilirler..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Haz 01, 2009 8:29 pm

tamamlama suresi ne kadar: bunun icin bir sure vermek cok zor. ancak derslerin uyuyoyrsa uyan derslerini kabul ederler. bence yarisini kabul ederler. buda demek oluyorki 6 semesterin 3 u
tamamlama icin almanca sart mi: egitim dili almanca ise tabiki almanca bilgilni belgelemen lazim. okumak istenen bolum hangi dilde egitim veriyorsa bu belgelenmek zorunda. sadece almanca icin degil yani bu. ingilizce icinde ayni.
oncelikle dil kursuna gitmemize izin veriyolar mi: dil kursuna gitmek icin uniden izin almiyorsun. gidebilirmiyim gidemzmiyim seklinde. onlar senin dil yeterliligine bakarlar. bunu belgelerle sagliyorsan sorun yok, saglamiyorsan uniye baslayamazsin.
master yapmak mi yoksa muhendislik tamamlama mi : eger master yapip muhendislik okuyan biri gibi imza yetkin varsa master bence daha mantikli.