Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Basvurular

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Basvurular

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 07, 2008 9:46 pm

Arkadaslar uni lere nasil basvuru yapilacagi , universite tanitimlarinda anlatilmistir.. ama tanitilmayan unilerde veya basvuru surecinde yasadiginiz her turlu sorunu burda baslik acarak sorabilirsiniz..

alp22

Basvurular

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eki 08, 2008 2:32 pm

buraya yaziim.simdi sorum su.dielim adam garantor bulamadi.bloke hesap actirip kendi gitmek istiyo.nerden baksan yani onceki anlatilanlara gore 10 000 euro para lazim.turkiyede ya da almanyaya gitmeden almanya da bu tur egitim kredisi veren kurulus ya da bankalar var mi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Basvurular

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 08, 2008 2:35 pm

bu islerin uzmani plataniq hacim.. B)

kendisi genis ayrintili bir bilgilendirme yapacaktir..

ama 10bin euro degilde sanirim 7200 euro yillik diye biliyorum
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

student22

Basvurular

Mesaj gönderen student22 » Çrş Eki 08, 2008 2:36 pm

ha kardes cok guzel bir soru sordun beni msevgilidme gelmek istiyor abisi garantor oalrak gorulmeli 680 eurodan bahsediliyor bu yani nasil olsun onudna ailesi var, bu para nerden buluncak bloke mi herneyse.. gelenler nasil geliolar :S

alp22

Basvurular

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eki 08, 2008 2:40 pm

sagol platonik de sitede yonetici mi.ozelden herhalde mesaj atmaya gerek yok di mi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Basvurular

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 08, 2008 2:44 pm

[quote]student22 yazdi:
ha kardes cok guzel bir soru sordun beni msevgilidme gelmek istiyor abisi garantor oalrak gorulmeli 680 eurodan bahsediliyor bu yani nasil olsun onudna ailesi var, bu para nerden buluncak bloke mi herneyse.. gelenler nasil geliolar :S[/quote]

aylik 680 euro , almanya da garantor olacak kisinin kendi masraflari disinda yabancilar polisinde davetiye yollarken kanitlamasi gerekiyor.. zaten gonderilern davetiyenin ustunde o kisinin , davet ettigi kisinin garantoru oldugu yaziyor..

eger garantor isi olmuyorsa, tr den kendisi bloke hesap acilacak..

nasil acildigina dair bilgileri, bugun veya yarina platoniq arkadas buraya ekleyecek.. bloke hesapla ilgili sorularinizi artik o arkadas cevaplayacaktir..

bu arada alp, platoniq bu sitede uye ve bi kac gune kadar sitede mod olacak.. kendisi de bu yolla almanya ya gelmis ve konunun gercekten uzmani sayilir;)
www.deutschstudent.com

alp22

Basvurular

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eki 08, 2008 3:08 pm

hani ona da hayirli olsun dielim.ya platonik bu sinirli arkadas diil mi.bi suru kizmis ts de ayni sorulari soranlara.:)

mevolvi

Basvurular

Mesaj gönderen mevolvi » Çrş Eki 08, 2008 4:03 pm

yok o suan konustugun.

maniaturk

Basvurular

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Eki 08, 2008 4:54 pm

[quote]alp22 yazdi:
hani ona da hayirli olsun dielim.ya platonik bu sinirli arkadas diil mi.bi suru kizmis ts de ayni sorulari soranlara.:)[/quote]

Onu da yeniledik merak etme artik kizmiyor :D

Neyse bizim arkadaslar vardi ordan burdan topluyorlardi gerekli parayi sonra da her ay cekebildigi miktari cekip geri dagitiyordu :D

pLotoniC

Basvurular

Mesaj gönderen pLotoniC » Cum Eki 10, 2008 2:42 am

Arkadaslar bi kac gune kadar tum destegimle yardim edicem...

pLotoniC

Basvurular

Mesaj gönderen pLotoniC » Cum Eki 10, 2008 2:45 am

:D:D yok ya sinirlerimi aldirdim :D saka bi yana da ts den SIKILMISTIK artik o yuzdendi yani, burda olmucak ya. basvurularda yardimci olucaz, gerekli ince detaylari yazicaz, nasil basvuru yapilir hangi dil seviyeleriyle yapilir hepsini tek tek her universitenin kendi sartlarina gore degerlendiricez arkadaslar..

pLotoniC

Basvurular

Mesaj gönderen pLotoniC » Cum Eki 10, 2008 2:49 am

bloke hesap konusunu genis capli ele alicam. cok basit bir ayrinti var onu da paylasicam sizinle, daha gecen gun yeni oturum aldim ve bu konu hakkinda polisle de konustuk... neyse bu konuda sikintiniz kalmayacak rahat olun..

cantona7

Basvurular

Mesaj gönderen cantona7 » Pzt Eki 13, 2008 4:38 pm

Almanya\'da uni okumak icin burdan bi uni kazanmik sart diye biliyorum...Buna 2 yilliklar veya ozel uniler dahil mi?

Mechanical

Basvurular

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Eki 13, 2008 6:36 pm

Selam beyler,ben bi konuda soru soracagim bilen arkadaslara..
Mutlu bana dortmund ve bochum unilerinin studium kabul almadan dil kursuna kabul alabilecegimi ve almanyaya geldigimde master studium\'a basvurabilecegini demisti.
ben ama mesela bu sekilde bir yol izleyince kabul aldigimda dil kursum bitince,trye donup bu kez tekrar vizeye basvurup studium vizesi almam gerektigini duydum.

yani dil kursu vizem mesela 9 ay sonunda dolunca,trye donup ogrenci vizesi almam gerekiyomus tekrar,dogru mu arkadaslar??

bir de ben mesela 9 aylik dil kursuna yazilmak istiyorum.ama anca 3 aylik vize mi veriliyo bu dil kursu icin? uzatma isi nasil oluyor?
cevaplayan arkadaslara tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Basvurular

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 13, 2008 10:07 pm

[quote]cantona7 yazdi:
Almanya\'da uni okumak icin burdan bi uni kazanmik sart diye biliyorum...Buna 2 yilliklar veya ozel uniler dahil mi?[/quote]

2 yillik bi uni ile kolay kolay hic bi alman unisinden kabul alamazsin.

ama turkiyden herhangi bir 4 yillik ozel uni kazanirsan, burda kazandigin bolume yakin bolumlerde okuyabilirsin..
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Basvurular

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 13, 2008 10:12 pm

[quote]Mechanical yazdi:
Selam beyler,ben bi konuda soru soracagim bilen arkadaslara..
Mutlu bana dortmund ve bochum unilerinin studium kabul almadan dil kursuna kabul alabilecegimi ve almanyaya geldigimde master studium\'a basvurabilecegini demisti.
ben ama mesela bu sekilde bir yol izleyince kabul aldigimda dil kursum bitince,trye donup bu kez tekrar vizeye basvurup studium vizesi almam gerektigini duydum.

yani dil kursu vizem mesela 9 ay sonunda dolunca,trye donup ogrenci vizesi almam gerekiyomus tekrar,dogru mu arkadaslar??

bir de ben mesela 9 aylik dil kursuna yazilmak istiyorum.ama anca 3 aylik vize mi veriliyo bu dil kursu icin? uzatma isi nasil oluyor?
cevaplayan arkadaslara tesekkur ederim.[/quote]

ilk olarak bochum unisi sifir almanca ile kabul vermiyor.. dortmund u bilmiyorum..

sayet bu yolu izlersen ogrenci adayi vizesi alirsin.. eger okuyamak istedigin master bolumu dsh istiyorsa, dsh sinavini verip uni ye baslarsin, bi daha turkiye ye git gel yaptirmazlar:) ama ilk alacagin vize elbetteki 3 aylik olacak.. sayet boyle bi yol izleyeceksen, neden 9 aylik bi kurs yapmak istiyorsun ki ? 12 aylik yaptir, dsh ya hazirlanacagim de ama istersen sonra 9 ay da birak.. 3 aylik vize aldiktan sonra gelip burda bi senelik oturum aliyorsun.. bu bi sene icinde dsh yi vermezsen, bi kurs a kayit olman gerekiyor.. ondan sonra 3 aydan 3 aya uzatiliyor oturumun..

hangi bolumde veya ingilizcemi master yapmak istiyorsun, yazsaydin daha iyi yardimci olabilirdik--
www.deutschstudent.com

tatanka

Basvurular

Mesaj gönderen tatanka » Pzt Eki 13, 2008 10:47 pm

Merhabalar

Ben hannovere gidiyorum dil kursu icin bir leibniz universitesinden de kabul kagitim var tabi dil sartli..Ama ben bu kabul sadece vizede kullanicam..Asil okumak istedigim uni berlin teknik insaat muh..

Acaba berlin teknik Insaat muh..kabul sartlari neler ..Ben studedcollege yapmicam sanirim ..

Liseyi 11 sne okumam ragmen 1 sene tr de unide hazirlik okudugum icin Leibniz uni. gerek yok dedi ama tabi berlin teknik baska birsey diyebilirmi bilmiyorum!

Berlin teknik katilim sartlarini rica ediyorum..Ne yaparsak kabul\'umuz yukselir nedir yani kritlerler

Ayri bir mat fizik sinavi mi var !!!

Simdidedn tesekkuler

Buarada siteden belliki cok kisi fayda gorucek..Allah razi olsun wallahi : )

maniaturk

Basvurular

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Eki 13, 2008 11:01 pm

[quote]tatanka yazdi:
Merhabalar

Ben hannovere gidiyorum dil kursu icin bir leibniz universitesinden de kabul kagitim var tabi dil sartli..Ama ben bu kabul sadece vizede kullanicam..Asil okumak istedigim uni berlin teknik insaat muh..

Acaba berlin teknik Insaat muh..kabul sartlari neler ..Ben studedcollege yapmicam sanirim ..

Liseyi 11 sne okumam ragmen 1 sene tr de unide hazirlik okudugum icin Leibniz uni. gerek yok dedi ama tabi berlin teknik baska birsey diyebilirmi bilmiyorum!

Berlin teknik katilim sartlarini rica ediyorum..Ne yaparsak kabul\'umuz yukselir nedir yani kritlerler

Ayri bir mat fizik sinavi mi var !!!

Simdidedn tesekkuler

Buarada siteden belliki cok kisi fayda gorucek..Allah razi olsun wallahi : )[/quote]

Merhaba oncelikle aramiza hosgeldin.. :)

Oncelikle her eyaletin ogrenci konusunda alimlari farklidir. Anerkennungsstelle denen yerlerde karneni gonderip Studienkolleg okuyup okumaman gerektigini ogreniyorsun. Normalde benim bildigim 2 yil okumus olman gerekiyor. Neyse o meseleyi Almanya\'ya geldiginde Berlin\'in bagli oldugu Anerkennungsstelle\'den sorusturabilirsin. Ama eger Studienkolleg yapman gerekiyorsa giris icin Almanca, Ingilizce, fizik, matematik vs. bolumlerden sinava giriyorsun ama merak etme almanca harici genelde diger derslerin giris puanlari dusuk yani orta seviyede bir ogrenci gecebilir.

Neyse TU-Berlin\'in Insaat Muhendisligi bolumune baktim biraz once. Bolumde NC var yani herkesi almiyorlar. Ders notu cok onemli. Kis semestrinda 80, yaz semestrinda 20 kisi aliyorlar. Mesela gecen sene 2,6 imis sinir puani... Tabiki alman not sistemine gore...

cantona7

Basvurular

Mesaj gönderen cantona7 » Pzt Eki 13, 2008 11:12 pm

[quote]Physiker yazdi:
[quote]cantona7 yazdi:
Almanya\'da uni okumak icin burdan bi uni kazanmik sart diye biliyorum...Buna 2 yilliklar veya ozel uniler dahil mi?[/quote]

2 yillik bi uni ile kolay kolay hic bi alman unisinden kabul alamazsin.

ama turkiyden herhangi bir 4 yillik ozel uni kazanirsan, burda kazandigin bolume yakin bolumlerde okuyabilirsin..[/quote]

Ozel unilere kayit yaptirmak mi gerekiyo yoksa cok pahaliya gelir...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Basvurular

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 13, 2008 11:15 pm

ee haliyle ozel uniler pahali biraz.. sen sordugun icin soyledim..

2 yillik bi devlet okulunu kazanirsan, alman unileri kabul verir ama vize alman cok zor..
www.deutschstudent.com