Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Dishekimligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gleakan

Almanya\'da Dishekimligi

Mesaj gönderen gleakan » Pzt Tem 15, 2013 1:32 am

turkiyede 8 yillik dishekimiyim..istanbul universitesi mezunuyum..esim alman vatandasi almanyaya yerlesme ihtimalimiz var,,diplomam orda taninmiyormus diye biliyorum..sistem ne sekilde oluyo tekrar okumam gerekiyomu ,gerekiyosa kac sene? ve basvurumu nereye yapmam gerekiyo,heralde bide dil sinavi denen bisey var onu gecmem gerekiyo sanirim..ama onemli olan benim orda meslegimi yapabilecekmiyim,yapabileceksem ne sekilde oluyo bunu bilen varsa yardimci olabilirmi? simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

Almanya\'da Dishekimligi

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Tem 15, 2013 3:48 am

anabin.de den baktigim kadariyla 2001 den bu yana turkiyeden dis hekimi olarak alinan diplomalar direk gecerli degil. bunun icin yeterlilik sinavina girmek gerekiyomus. dolayisiyla almanca olcagini tahmin ediyorum sinavin. dil bilgisi sart yani, bunun yaninda calisirken de sart malum turkler disinda hasta geldiginde anlasmak zor olur.

anabin.de de denklikler icin her eyaletin farkli kurumu var. oralar denklik konularinda yetkili olarak gosterilmis. o kurumlardan daha detayli bilgi alinabilir.

gleakan

Almanya\'da Dishekimligi

Mesaj gönderen gleakan » Pzt Tem 15, 2013 11:03 am

dil olayinda zaten anlasabilcek kadar almancam var ama cok ileri duzeyde degil yani mesala tibbi derecede almancam zayif..sadece yeterlilik sinavi oluyorsa calisir ,ierletirim almancayi girerim ama, bikac yerden 2 -3 yil daha okuman gerek gibisinden laflar duydum..boyle bisey varmi acaba diye soruyum demistim.
daha detayli bilgiyi anabin.de den yetkili kurumu ogrenip orayla iletisime gecmem gerekcek sanirim dedignize gore.

Kullanıcı avatarı
welly275

Almanya\'da Dishekimligi

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Tem 15, 2013 11:36 am

aynen. gidecegin eyaletin yetkili kurumlari en iyi cevabi verir.

gleakan

Almanya\'da Dishekimligi

Mesaj gönderen gleakan » Pzt Tem 15, 2013 1:19 pm

cok tesekkurler welly275.

killthem

Almanya\'da Dishekimligi

Mesaj gönderen killthem » Pzt Tem 15, 2013 5:12 pm

http://www.anerkennung-in-deutschland.d ... entist.php

Bu sitede ne yapacaklariniz adim adim yaziyor . Almanca b2 sertifikaniz olmasi lazim . Her eyaletin kendi denklik kurumu var.

gleakan

Almanya\'da Dishekimligi

Mesaj gönderen gleakan » Çrş Tem 17, 2013 1:24 am

[quote]killthem tarafindan yazilan metin:

Bu sitede ne yapacaklariniz adim adim yaziyor . Almanca b2 sertifikaniz olmasi lazim . Her eyaletin kendi denklik kurumu var.[/quote]

muthissin cok saol,bu link isime yaradi

killthem

Almanya\'da Dishekimligi

Mesaj gönderen killthem » Çrş Tem 17, 2013 1:39 pm

[quote]gleakan tarafindan yazilan metin:

[quote]killthem tarafindan yazilan metin:

Bu sitede ne yapacaklariniz adim adim yaziyor . Almanca b2 sertifikaniz olmasi lazim . Her eyaletin kendi denklik kurumu var.[/quote]

muthissin cok saol,bu link isime yaradi[/quote]

O.degil meslektaslar arasi dayanisma olsun . Ben daha bu yoldan gecmedim ama gecmeyi dusundugum icin cok arastirdim .