Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studiumvorbereitung Vizem Bitmek Uzere

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Çrş Tem 10, 2013 1:00 pm

Bu sitede varmi bilmiyorum ama benim cevremde var veremedi bavulunu alip gitti turkiyeye.. Hem testdaf hem dsh yapmalisin bu surede bence boylece ihtimalin artar bonn daki kiliseyi dene bence

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 12, 2013 12:25 pm

Neden dsh denemiyorsun ki? 2013 de 2. yilini bitireceksin anladigim kadariyla. TestDaF yerine dsh yaz ve nc olmayan bir bolume basvuru yap mutlaka. Bu arada umarim B2 sertifikan vardir ve su anda c1 e gidiyorsundur.

1 yillik daha hazirlik icin basvuru yaparsan ve o belgeyle gidersen yabancilar dairesine direk cikisini verirler. Bu donem(ekimden itibaren) universiteye baslaman lazim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Tem 13, 2013 3:34 am

diger sorularini bilmem de turkiyeye donup tekrar vizeye basvurursan durum pek olumlu gorunmuyo bence. sana neden geri geldin dediklerinde almanca sinavini gecemedim cevabi pek olumlu hava yaratmaz diye dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 14, 2013 2:06 am

Almanya ya vizeyi Turkiye konsoloslugunda calisan egitim atesesi vermiyor tabiki. Sayet bir defa sinirdisi edilirsen bir daha vize alman cok zor. Tavsiyem 3 ay cok yogun bir hazirlik kursuna git ve Essen,Ilmenau veya Mannheim gibi dsh sinavlarinin kolay oldugu okullarda dsh dene.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com