Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

karar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ugurkaraman88

karar

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Çrş Nis 15, 2009 5:24 pm

meraba arkadaslar,

Tam herseyi ayarladik basvuru yapacakken hersey tersine donemeye basladi.Bircok kisi muhalefet olmaya basladi ve dogal olarak da benim kafami karistiriyorlar.Sanki herkes orda okumus basindan birseyler gecmis gibi akil veriyorlar.Ben FH universitelerinden birinde makine muh. okumak istiyorum.benim sormak istedigim FH universitelerinin egitimi teknik universitelere gore nasil yani zorluk, kolaylik acisindan.Turk universiteleriyle ortak noktalari varmidir_??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

karar

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 15, 2009 10:19 pm

fh daha pratik bi egitim sunuyor.. universiteye gore daha kolay.. yani makina muh. okuyacaksan matematigi veya teorik kismi uni deki kadar kolay degil.. ama maniaturk un yazisinda dedigi gibi, fh bitirdikten sonra akademisyen olamiyorsun tek fark bu..

zorluk icinse, bi kere dil acisindan bi zorluk cekeceksin o ayri.. ayrica turk universiteleriyle bura arasinda kalite farki oldugu ortada, yani fh da olsa turkiye deki universitelere oranla daha zor elbette.. sen her konusani dinleme artik.. konu hakkinda tecrubesi olmayan herkes kulaktan duyma seyleri papagan gibi tekrarlar.

ugurkaraman88

karar

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Çrş Nis 15, 2009 10:50 pm

Aynen dedigin gibi kulaktan duyma seyleri soyluyolar we ister istemez moralimi bozuyolar pek takmamaya calissamda iste yinede etki birakiyo :) neyse artik buraya kadar geldik bundan sonrasida iyi olur ins.

der Nordostwind

karar

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Nis 16, 2009 1:38 am

hayirlisi olsun kardes
Allah yardimcin olsun

pLotoniC

karar

Mesaj gönderen pLotoniC » Cum Nis 17, 2009 7:48 pm

Arkadasim akademik kariyer gibi bir planin yoksa FH da okuman daha mantikli. Bir cok tanidik biliyorum FH da Makine okuduktan sonra direk is piyasasinda yer bulabilmis. Turkiye\'deki egitimle arasinda fark oldugu asikar, ama FH da okuyacaginla Uni de okuyacagin arasinda ki fark Teori/Pratik farki.

FH bildigim kadariyla buyuk sirketler tarafindan Universitelerin uzun ve yourucu teorik egitiminin ardindan ogrencilerin en verimli zamanlarini teoriyle bogusarak gecirmesi ve pratikten cok az anlamasi haliyle kendilerini iste gelistirene kadar da sure kaybetmesini onlemek sebebiyle desteklenerek kurulmus.

FH iyidir, Makine okuyacaksan da cok iyi gider, hic kafani bulandirmadan sec bence.