Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Kararsizligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
EmreKoo

Dil Kursu Kararsizligi

Mesaj gönderen EmreKoo » Sal Haz 18, 2013 4:17 pm

Arkadaslar merhabalar. 25 Haziran\'da vize gorusmem var ve bir tanesi haric tum belgelerim hazir. Olmayan belgem ise dil kursu belgesi cunku hala bir secim yapamadim. Duisburg - Essen universitesi\'nden sartli kabul aldim ve Bottrop sehrinde teyzemin yaninda kalacagim. Bottrop Duisburg ile Essen arasinda, iki sehre trenle 10-15 dakikalik mesafede. Simdi iki secenegim var siz olsaniz hangisini secerdiniz:

1 - Dusseldorf\'ta ki Goethe . ucreti 1000 euro. ulasim 2 tren degistirerek oluyor.

2- Rheinland Privatschule. ucret 449 euro. ulasim direk tek trenle.

Simdi dogal olarak Rheinland diyebilirsiniz ancak Rheinland Goethe ile ayni seviyede bir kurs mu ? Yoksa ben Goethe\'yi gozumde cok mu abartiyorum. Zaten is asil kisinin kendisinde bitiyor ama kursun kalitesi de goz ardi edilemez diye dusunuyorum. Bu secimimde bana yardimci olabilirseniz cok mutlu olurum. Her sey bitti sadece bu kaldi =)

irhemt

Dil Kursu Kararsizligi

Mesaj gönderen irhemt » Sal Haz 18, 2013 6:38 pm

goethenin kalitesi kesinlikle tartisilmaz ama almanca ogrenmek icin asil is sende biter dedigin gibi. Ben olaya daha cok %30 kurs %70 caba zeka vb kisisel ozellikler olarak bakiyorum. Yani goethe iyi ama mucize de bekleyemezsin program degil ki beynine yuklesinler. Ben olsam Rheinland i bilmem ama goethe\'ye gerek duymam, yine de secim senin; en iyi egitimi almak istiyorum parasi da onemli degil param da bol zaten diyorsan tabiki de goethe dusunulebilir.

EmreKoo

Dil Kursu Kararsizligi

Mesaj gönderen EmreKoo » Sal Haz 18, 2013 6:50 pm

Evet bende ayni senin gibi dusunuyorum. Tam olarak merak ettigim nokta su aslinda. Goethe ile Rheinland arasindaki kalite farki ne kadar? Yani tabi bu direk cevap verilebilecek bir soru degil aslinda ama iste bir kararsizlik olustu. Ama buyuk ihtimalle ulasim kolayligindan dolayi Rheinland\'i secicem. Galiba duisburg - essen ile isbirligi icinde ayrica. Tesekkurler yanitin icin bu arada =)

irhemt

Dil Kursu Kararsizligi

Mesaj gönderen irhemt » Sal Haz 18, 2013 10:43 pm

bak forumda ara bul, " Wie ist die Rheinland privatschule" basligi altinda bu dil kursunu uzun uzun tartismislardi

irhemt

Dil Kursu Kararsizligi

Mesaj gönderen irhemt » Sal Haz 18, 2013 10:48 pm