Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bayerische Formel

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

bayerische Formel

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Haz 29, 2015 2:02 pm

kabul alanlariniz oldumu arkadaslar aranizdan ?

Florenzi

bayerische Formel

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Haz 30, 2015 12:20 am

Bu formulu Uniassist\'te uyguluyo.
Lisans bitirme ortalamam 3.12 idi.
2.3 olarak hesaplamislarfi.

mbekir705

Re: bayerische Formel

Mesaj gönderen mbekir705 » Çrş Tem 31, 2019 5:58 pm

benim not ortalamam 3 olsa bu hesaplamaya göre 2.5 oluyor. ayrıcalık tanınan üniversitelere nereden erişebiliriz acaba? verilen link çalışmıyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 01, 2019 3:47 pm

mbekir705 yazdı: Çrş Tem 31, 2019 5:58 pm benim not ortalamam 3 olsa bu hesaplamaya göre 2.5 oluyor. ayrıcalık tanınan üniversitelere nereden erişebiliriz acaba? verilen link çalışmıyor
Ayricalik taninan üniversiteler?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mbekir705

Mesaj gönderen mbekir705 » Prş Ağu 01, 2019 5:34 pm

Physiker yazdı: Prş Ağu 01, 2019 3:47 pm Ayricalik taninan üniversiteler?
"
bayerische Formel
Mesajgönderen MBau » Sal Ağu 05, 2014 10:10 pm

Alman universitelerinin bu formulu nasil kullandiklarina bugun kendim sahit oldum. Ilerde bu formulden dolayi red yiyecek arkadaslara deneyimlerimi sunmak istiyorum.

Yaklasik bir hafta sonra uni-Assist\'ten gelen redde itirazim dun belli oldu. Kendilerinin kullandiklari Bavyera Formulun\'de, Physiker\'in da dedigi gibi, Nmin=2 Nmax=4 olarak alinmisti. Yani arkadaslar benim dort yil boyunca bir yerlerimi yirtarak aldigim notlar Alman sistemine 3.0 gibi komik bir nota cevirilmisti. Bunun sebebi altta sundugum yasadaki 2. fikranin 1. ve 2. maddesidir.

http://www.kmk.org/fileadmin/pdf/ZAB/Ho ... sNot04.pdf

1. Maddede anlatilan su; eger transkriptinizde genel hesaplanmis bir not varsa o not baz alinir.
2. Madde anlatilan su; eger asagida linkini verdigim sayfada universitenizin adi Notensystem der Hochschulen kutucugunu tikladiginizda karsiniza cikiyorsa, notlarinizin Alman sistemine donusturulmesinde o sayfada verilen, universitenizin gercekten kullandigi, anlamli skala kullanilir.

http://anabin.kmk.org/bildungswesen.htm ... st&land=36
"
2. madde ile başlayan satırdan bahsetmiştim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 02, 2019 1:36 am

mbekir705 yazdı: Prş Ağu 01, 2019 5:34 pm "
bayerische Formel
Mesajgönderen MBau » Sal Ağu 05, 2014 10:10 pm

Alman universitelerinin bu formulu nasil kullandiklarina bugun kendim sahit oldum. Ilerde bu formulden dolayi red yiyecek arkadaslara deneyimlerimi sunmak istiyorum.

Yaklasik bir hafta sonra uni-Assist\'ten gelen redde itirazim dun belli oldu. Kendilerinin kullandiklari Bavyera Formulun\'de, Physiker\'in da dedigi gibi, Nmin=2 Nmax=4 olarak alinmisti. Yani arkadaslar benim dort yil boyunca bir yerlerimi yirtarak aldigim notlar Alman sistemine 3.0 gibi komik bir nota cevirilmisti. Bunun sebebi altta sundugum yasadaki 2. fikranin 1. ve 2. maddesidir.

http://www.kmk.org/fileadmin/pdf/ZAB/Ho ... sNot04.pdf

1. Maddede anlatilan su; eger transkriptinizde genel hesaplanmis bir not varsa o not baz alinir.
2. Madde anlatilan su; eger asagida linkini verdigim sayfada universitenizin adi Notensystem der Hochschulen kutucugunu tikladiginizda karsiniza cikiyorsa, notlarinizin Alman sistemine donusturulmesinde o sayfada verilen, universitenizin gercekten kullandigi, anlamli skala kullanilir.

http://anabin.kmk.org/bildungswesen.htm ... st&land=36
"
2. madde ile başlayan satırdan bahsetmiştim.
Paylastigin linkler acilmiyor.
www.deutschstudent.com

mbekir705

Mesaj gönderen mbekir705 » Cum Ağu 02, 2019 1:13 pm

Physiker yazdı: Cum Ağu 02, 2019 1:36 am Paylastigin linkler acilmiyor.
işte ben de ondan bahsediyorum, linkler açılmıyor. :D

Erswelle

Mesaj gönderen Erswelle » Prş Oca 09, 2020 1:26 am

Arkadaslar merhaba,

ben 2003 yili öss slstemine göre üniversiteye girdim. Bölüme Yerlesme Puanim 320,546 idi. O dönem bir lisans programi tercihi yapabilmek icin minimum 185 puan alinmasi gerekiyordu. en yüksek öss puani 300 idi ve buna max. 80 okul puani ekleniyordu.

3 yildir almanya'da yasiyorum. esim alman ve burada tekrar okumak istedim. Diploma notum türkiye'deki 4'lü slsteme göre 2,45. Bayerische formelde cevirince 3,3'e tekabul ediyor. Bu nedenle Master okumak benim icin burada imkansiz. ben de bu sene Bachelor'a basvurmayi planliyorum ama bu puan cevirme isleri kafami karistirdi. Bilgisi olan yardimci olabilirse sevinirim.

sorularim sunlar:

1) Bachelor'a basvururken ÖSS'deki bölüme yerlesme puanim (320,546) mi dikkate alinacak? Yani bayerische Formel'de bu puani referans alarak mi notumu hesaplayip bir bölüme basvurabilmek icin kac puanim var ögrenecegim, yoksa Bachelor mezuniyet notumu mu yine dikkate alacaklar?

2) Eger ÖSS yerlesme puanina göre hesaplamam gerekiyorsa;
a) Nmax 380 ve Nmin 185 seklinde mi hesaplamaliyim, yoksa
b) sadece össe max ve min puanlari olan (yani okul puanlari eklenmemis haliyle) Nmax 300 Nmin 100 seklinde mi hesaplamaliyim.

3) bölüme basvuruken bu hesaplamayi okul kendisi mi yapiyor, yoksa ben mi hesaplayip notum budur demeliyim?

Yani bin yil önce lisansa yerlesme hakki kazanmisim 11 yil önce uniden mezun olmusum, Türkiye'de bin kez sistem degismis, okullar bizi ilgilendirmez bize tüm bu hesaplamalar icin öss sistemini kendi dönemindekine göre ispatla mi diyorlar?

Acikcasi 15 Ocak'a kadar basvuracagim ve bölümü vs. her seyi belirledim, Uniassist'e evraklari yükledim sadece parayi yatirmak kaldi ve bu karmasa yüzünden bos yere zaman ve para :) kaybetmek istemiyorum. bilgili olan bir arkadas cevap verebilirse cok sevinirim.

herkese basarilar :)

Selamlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 09, 2020 11:10 am

www.deutschstudent.com

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Sal Kas 02, 2021 2:52 pm

Uniassist tarafından Nmin'i 2 alınıp bunu 1'e düzelttirebilen var mı?