Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

MASTER DUZEYINDE YATAY GECIS...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
chemiker

Mesaj gönderen chemiker » Pzr Oca 06, 2013 3:40 pm

Merhaba arkadaslar forumda yeniyim ve genel olarak merak ettigim bir konuyu size sormak istiyorum...Almanyaya lisans duzeyinde yatay gecis yapilabildigini biliyorum ki benim sorum baslikta da belirttigim gibi ; turkiyedeki bir universitede yuksek lisans yapan bir ogrencinin almanyadaki bir universitenin master duzeyindeki programlara gecip gecemeyecegi uzerinedir...Avusturyada boyle bir olanak varmis ve yuksek lisans duzeyinde de gecisler mumkunmus...Almanyada boyle birsey varmi fikri olan arkadaslar paylasirsa ve varsa eksigim bu konuda tamamlayabilirlerse cok sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 06, 2013 5:50 pm

gecis mumkun
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

chemiker

Mesaj gönderen chemiker » Pzr Oca 06, 2013 6:03 pm

Tesekkurler...Bununla ilgili bilgi edinmeye calisiyorum fakat pek biseye rastlayamadim sitelerde vs.de olsun...Genel olarak yatay gecisten bahsediliyor master duzeyinde ayrinti genelde yok...Onerebileceginiz bir yer var mi acaba?