Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Geowissenschaften; SS-WS, fiyatlar ve nc

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Cum Oca 04, 2013 2:59 am

Arkadaslar ben Almanya\'da Yer Bilimleri okumak istiyorum (Lisans). Her universiteyi tum detaylariyla inceledim fakat bulamadigim bir kac cevap var:

1)Uni Heidelberg
2)Uni Bremen
3)TU Freiberg
4)Uni Gottingen

1)Bu universitelerden yaz somestr\'i icin basvuru yapilamayan var midir? (Arastirdim fakat emin olamadigimdan soruyorum. ornegin Heidelberg\'in kis ve yaz ogrenci aldigi yaziyor sitede. Bir baska sitede Yer bilimleri icin almadigi...)

2)Sartli kabul ile gidecegim. Istanbul Goethe Ins.\'e ve Tandem Frankfurt\'a gittim; fakat elimde sertifika yok, katilim belgeleri var. Yani sifir Almanca ile gidiyor gibi olacagim. Fakat okullarin sitesine baktigim kadariyla bu okullar sifir Almanca ile kabul veriyor. Bremen\'in vermedigi yaziyor sitede?

3)Hangi Universite her yil hesabimda 8500 Euro gormek ister, hangisi istemez?

4)Heidelberg\'in sitesinde ogrencilerin okulun yurdunda ucretsiz konaklayabilecegi yaziyor, dogru mudur?

5) Uni Bremen kisitli kabul ile aliyor. benim diploma notum 61,38. Alman not sisteminde asagi yukari nasil karsilik bulur?

6) Bremen disinda Geowissenschaften icin nc isteyen yok gorunuyor. Oyle mi, degil mi Bilen var mi?

7) Sartli kabul ile giden birini kis somestri, yaz somestri etkiliyor mu?

Simdiden tesekkur ederim.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Oca 04, 2013 9:28 pm

3 = uni istemez parayi gormeyi yabancilar polisi ister und 8000 euro felan
4 = merak ettim baktimmail attim ona gore soylerim dogurumu diye
5 = tahmini soyluyorum maksimim 3 tur ( en isi not 1 en kotu 6 )
7 = SARTLI kabul alan ne kadar erken verirse kaydini yaptiri hemen ama genellikle 1 yilda dsh veriyorsun yani kista gelirsen kista yaparsin kaydini
So geht nicht !

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Cmt Oca 05, 2013 3:28 am

Murat, cok tesekkur ederim.