Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Biyolojiden Dise

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hayvanadam

Biyolojiden Dise

Mesaj gönderen hayvanadam » Çrş Ara 19, 2012 5:42 pm

Arkadaslar ben turkiyede biyoloji mevunuyum.
80 puanla DSH2 aldim.
Anadolu Lisesi mezunuyum ortalamam 4,90.
2003 OSS den 308 puan almistim. (max puan 380di o zaman)
Simdi dis ve tip gibi bolumlerde universiteler hangi puanlari ya da neyi goz onunde bulunduruyor.
Bana kabul alma sansimi degerlendirir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Biyolojiden Dise

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 20, 2012 10:25 am

Universite, lise ve oss puanlarini goz onune aliyorlar. Sansiniz olabilir tabiki bence basvurulari yapin. TIP icin zaten yaz donemi basvuru yapabileceginiz pek bir universite yok. Gelecek kis donemine bilhassa Rostock Medizin basvurusu yapmanizi tavsiye ederim.

hayvanadam

Biyolojiden Dise

Mesaj gönderen hayvanadam » Prş Ara 20, 2012 9:20 pm

Ben tavsiye icin cok tesekkur ederim.
Ama universiteler ve / veya uni-assist hangi oranlarda lise diploma ve OSS puanlarini alip bir not veriyor olabilir.
Benim telefonda ogrendigim kadadiyla lise notunu modifizierte bayerische Formel ile donusturuyorlar. ekstra bir sey yok.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Biyolojiden Dise

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 20, 2012 10:45 pm

Eskiden oyleydi ama yeni yonetmeliklte oss yi de aliyorlar, tam olarak hangi kisaslara gore hesapliyorlar yeni yontemle henuz ben de bilgi alamadim ama haber bekliyorum egitim bakanligindan, cevap gelince burda paylasacagim.

hayvanadam

Biyolojiden Dise

Mesaj gönderen hayvanadam » Cmt Ara 22, 2012 4:13 am

kafami karistiran bir soru daha var.
Bu Hochschulezugangberechtigung bizde neye karsilik geliyor.
Bunun souldugu yere neyi yazmam gerekir?
OSS puani ya da lise diploma notu aklima geliyor ama nedir dogrusu?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Biyolojiden Dise

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 23, 2012 5:16 am

Medizin DSH 3 istemiyor muydu ? hmmm
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

alsemender

Biyolojiden Dise

Mesaj gönderen alsemender » Cmt Nis 20, 2013 2:52 am

arkadaslar benimda ayni konu ile ilgili bi sorum var.
ben de turkiyede biyoloji bitirdim ve 2013-2014 kis donemi icin almanyada zahnmedizine basvurmak istiyorum. uni not ortalamam 3.34 tu. lise notumda 4.28 di. uniassist in hesaplamasina gore 1,9 oluyomus.
soruma gelecek olursam bu not ortalamasiyla hangi unilere basvurmaliyim? hangilerinde sansim var? yukarida okudugum kadariyla rostock uni dusuk nc ye sahip bu benim icinde gecerli midir? bide suan almanyadayim burda bi disdoktorunun yaninda staj falan yapsam sansimi arttirir mi sizce oyle biseyler okudumda biyerlerde

simdiden cok cok tesekkur ederim yardimlariniz icin :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Biyolojiden Dise

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Nis 20, 2013 3:04 am

nc sisteminde sansini artirman not ortalamana bagli bana gore. okulun onstaj zorunlulugu varsa mesela staj sansini artirman icin degil de kabul icin gerekli sartlardan biri olur. ama kabul asamalarinda tu munchendeki gibi mulakat varsa staj yapmis olman mulakatta yuksek puan almani saglayabilir. universite kabul sartlarina ve kabul verme sistemine bagli diyebiliriz.

denklikle 1,9 ortalamaya sahip olcaksan iyi bi ortalama. almanyada dis hekimliklerinin ortalamasini bilmiyorum ama nc sisteminde bayernde gordugum kadariyla yabanci diplomaya sahip ogrenciler ayri bi kontejandan degerlendiriliyo. bu da kontejanin %10u yapiyo genel olarak sanirsam. bayern disindakilerde var mi emin degilim ama varsa not ortalamalarina bakarken bu kontejanin en dusuk ortalamasina bakman daha aydinlatici olur.

alsemender

Biyolojiden Dise

Mesaj gönderen alsemender » Cmt Nis 20, 2013 3:49 pm

evet sanirim butun unilerde %5 yada 7 gibi bi yabanci kontenjani oluyor ordan bi sansim olabilir belki ama ben hocschulstart.de den ogrendigim kadariyla bayern tarafinda nc 1,6 - 1,7 falanmis ekstra ozelikler arttiriyormus sansi staj vs gibi. yinede bu ortalamayla staj yapmak ne kadar degistirir sansi bilemiyorum. cok bekletmeden kabul edecek biyerler bulmam lazim cunku ortalama dustukce Wartesemester ekleniyormus.
cevabin icin tesekkur ederim welly275 :)