Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil saat sayisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ugurkaraman88

dil saat sayisi

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Pzt Mar 16, 2009 3:00 pm

mrb arkadaslar ben istda dil kursuna yazilcam A1 ve A2\'yi alcam toplam 576 saat veriyolarmis ve 4ay suruyormus ama bana bagliymis 3 ayda da bitebilirmis. bnde burdan bu kadar saat almanca aliyorum die belge alicam... bu belgeyle baswuru yapabilirmiyim_?? eger yapabiliyorsam darmstat universitesine,FH frankfurt\'a basvuru yapmayi dusunuyorum ama almancam olmadigi icin bu unilere bu kadar saat yeterli oluyormu bilmiyorum sitesine bakamadim benim icin bakabilirmisiniz sartlara_?? bide eger 3ay da biterse okullara basvuru da gec kalirmiyim_?? acil yardimlariniz bekliyorum..simdiden tesekkurler..

ugurkaraman88

dil saat sayisi

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Pzt Mar 16, 2009 8:52 pm

arkadaslar eger bilgilendirirseniz sevinirim..

Serhan

dil saat sayisi

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Mar 16, 2009 9:37 pm

fh-frankfurt seviye tespit sinaviyla dil kursuna aliyor ve bu sinavada johan goethe universitesinde giriyosun ve johan goethe dil kursu kabul sartlari ayni sekilde fh-frankfurtta da gecerli oyle okudum cunku.
ve johan goethe frankfurt uni dil okulu kabul sartlarindan birisde en az b1 seviyesinde olmak saat onemli degil... B1 seviyesinde olmalsin seviye tespit sinavinda b1 yapmalisin ok.
darmstadt unisini bilmiyorum...

ugurkaraman88

dil saat sayisi

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Pzt Mar 16, 2009 10:04 pm

ok serhan saol darmstadt\'i bilen varsa veya almancasi olan arkadaslar yardimci olursa sevinirim...

romeo-87

dil saat sayisi

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Mar 17, 2009 12:55 am

Normalde 600 ile 800 arasi almanca ders saatini gosteren bir belge gostermelisin.zaten en az 600 ders saati gormussen b1 sinavina girebilecek kapasitede olursun.

yorumcu

dil saat sayisi

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Mar 17, 2009 2:19 am

ugur seni takip ettigim kadari ile bir turlu kendine bir yol bulamadin. yanlii anlama. suan hic bir kesinligin yok. surekli degisik seyler arayisindasin.
bak sana tavsiye vereyim.
senin suan frankfurtta ablan var bildigim kadari ile. anladigim kadari ile ablandan kursa gidip gelmek istiyorsun. universitede okuyacagin bolumu simdilik bosver. suan onemli olan dil kursu.dil kursunuda frankfurtta ozel dil kursundan galiba ilk asamada alman gerekli. o halde belirli bir seviyeye kadar ablandan bu ozel dil kursuna git. yanliz sunu unutma ozel dil kursuna gittiginde yol parasi ile kurs parasi aylik ne kadara geliyor. bu ozel dil kursu olmaz mesela ilk baslarken uni dil kursu da olabilir. bunu ayliga vur ne kadara gliyor.
gerisi zaten ablanda kalmadiktan sonra ve cokta uzak olmadiktan sonra farketmez. burda maddiyat neresi uygunsa oraya git. sonucta gittigin heryerde kira vessaire parasi gidecek.
benim dedigim heidelberg univeristesin dil kursu bilgilerini incele. sitede var.
bak hemen hemen ayni paraya geliyorsa heidelberg unisindeki dil kursuna git. ablanda kaldinmi cok yavas ilerler almancan. arada cok fark yoksa ablanda bence kalma.
DSH sinavina yakinda bir uniye basvurup sinavi gectikten sonra okuluna baslarsin.
senin yaptigin gibi ozel mi universite dil kursumu. darmstadt mi mannheim mi dersen bu isin icinden cikamazsin.
kolay gelsin

ugurkaraman88

dil saat sayisi

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Sal Mar 17, 2009 12:23 pm

Haklisin ya zaten boyle yapa yapa nerdeyse butun unileri ogrendim aslinda ben karar veriyorum ama sonra dagitiyolar kafami ablamalar da orda biseyler soyleyip kafami karistirio...nese cok saol arkadasim en iisi boyle heralde