Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

hochschule yatay gecis

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aokay

hochschule yatay gecis

Mesaj gönderen aokay » Çrş Kas 14, 2012 8:58 pm

Herkese merabalar ve iyi gunler.ben gecen sene eylul ayindan beri almanyadayim.ilk donem testdafi verdim ikinci donemde lmu da misafir ogrenci oldum.bu sene isletme okumak isterken kendimi tum\'da orman muhendisliginde budum :) nasil oldu diye sorarsaniz danisman hatasi biraz benim okuldaki notlarim dusuklugu ve benim munihte kalmak istemem.bende ikinci donem hochschule munchene basvurcam bwl icin.benim sorum hochscule kavraminin turiyede karsiligi var mi?yani ben olduda yatay gecis yapmak istesem o okulu tanir mi?geciste sorun yapar mi?bilgisi olan varsa cok makbule gecer

Kullanıcı avatarı
welly275

hochschule yatay gecis

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Kas 14, 2012 11:49 pm

[quote]aokay tarafindan yazilan metin:

Herkese merabalar ve iyi gunler.ben gecen sene eylul ayindan beri almanyadayim.ilk donem testdafi verdim ikinci donemde lmu da misafir ogrenci oldum.bu sene isletme okumak isterken kendimi tum\'da orman muhendisliginde budum :) nasil oldu diye sorarsaniz danisman hatasi biraz benim okuldaki notlarim dusuklugu ve benim munihte kalmak istemem.bende ikinci donem hochschule munchene basvurcam bwl icin.benim sorum hochscule kavraminin turiyede karsiligi var mi?yani ben olduda yatay gecis yapmak istesem o okulu tanir mi?geciste sorun yapar mi?bilgisi olan varsa cok makbule gecer[/quote]

yatay gecisi nasil olur nasil yapilir bilmem de hochschule karsiligi uygulamali bilimler universitesi oluyo. lisans, master, doktora hepsini yapabiliyosun orda da.

GK

hochschule yatay gecis

Mesaj gönderen GK » Prş Kas 15, 2012 12:39 am

bolum degistirdigin icin 1. semester icin basvuruyorsun yani normal basvurcaksin yatay gecis derken bunu kastediyorsun sanirim.

aokay

hochschule yatay gecis

Mesaj gönderen aokay » Prş Kas 15, 2012 1:07 am

yok ben yanlis anlattim.hochschule icin normal basvury yapicam.sormak istedigim onumuzdeki sene mesela olduda basarili olamadim bu universitenin turkiyedeki uniler tarafindan kabul gorup gormedigi?yatay gecisten kastim bu.hocschuleden turkiyeye yatay gecis

GK

hochschule yatay gecis

Mesaj gönderen GK » Prş Kas 15, 2012 3:59 am

daha once bole birsey duymadigim icin tam birsey diyemem ama ben hochschulede okuyorum ve egitimin ateseligindeki gorevli bana herturlu taninir niye taninmasin dedi.
sonucta bogazici gibi guzel universitelerin bile almanyada hochschuleler ile anlasmasi var birbirlerine degisim programin cercevesinde ogrenci gonderiyorlar.