Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite onerisinde bulunabilecek ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rockets07

Mesaj gönderen rockets07 » Pzr Kas 11, 2012 11:21 pm

Forum da yeniyim cok guzel bilgiler buldum ancak yinede sorular var kafamda.Ben Almanya da universite okumak istiyorum . Uni ve sehir onerisinde bulunabilecek var mi? Antalya da dogdum buyudum bu yuzden hava sartlari antalya gibi olmasada antalya dan kucuk bir yer olmasini istemiyorum gidecegim yerin.Ayrica sehrin yasam masraflari acisindan cok pahali olmamasini , is bulmanin kolay olmasini da istiyorum.Fakat tam olarak uni ve fh farkini anlayamadim.Biri muhendis , biri tekniker mi yetistiriyor ,yoksa ikiside is dunyasinin farkli kollari icin muhendis mi yetistiriyor. Fh de staj zorunlulugu varmis bu stajlarda ucret aliyor muyuz ? Ucret aliyorsak staj disinda da calisabilir miyiz? Fh de okuyup da master (yazilim uzerine ) yapma olanagimiz var mi ? Almanya ve Amerika da master kabulu olur mu ? Turkiye ye yada baska bir ulkeye gecince fh den aldigim diploma ne olarak geciyor muhendis mi tekniker mi sorusuyla ayni .Bunlarin is alani olarak ve ucret olarak birbirinden farki nedir ? Almanya da hazirlik kursunda calisma izni verilmiyor deniyor bunun disinda durumlar yasanabilir mi? Bana Berlin ,Frankfurt , Munih ,Stutgart ,Koln, Anchen onerdiler hangisi yasam masraflari uygunlugu ve bilgisayar muhendisligi alaninda one cikiyor ?Bu konularda forumda yeterince bilgi var ama hepsini bir arada toplayabilirsem sevinirim orayi oku burayi oku kafam karisti.Bilgisi olanlar yardim ederse sevinirim.Ayrica bu sehirlerden hangisinden 250 saat almanca ile sartli kabul alabilirim.250 saat i de lise + kurs la tamamladim.Seviyem a1 dir ancak cabuk ogrenirim.Sizce almancayi ogrenmek kac ayi mi alir?Her seviye burdaki gibi (a1 a2 b1...) 3 ay mi suruyor.Kurs ucretleri aylik mi ? Bazi universite tanitimlarinda kurslarin 8 hafta surdugu yaziyor ucretler 8 hafta icin mi gecerli ?

Is konusunda ise su sorularim var.Forumda bir konuda hic almanca bilmeyenlerin bile calistiklari isler oldugunu gormustum.Universite ogrencisi olan yani direk kabul alan birinin almanca bilmedigini dusunemiyorum.Tabi eger ingilizce okumaya gelmedilerse.Bide 400 euro maas siniri olmus , 400 euro ile berlin gibi bir yerde gecinmek mumkun mudur yada hangi sehirlerde gecinilebilir ? Vergisi odenmek sartiyla aylik kazanc 400 euroyu gecemez mi ? 90 gun disinda (720 saat) ek izin alarak (yabancilar sube veya hangi kurum ilgileniyorsa) ogrenci olarak calismak mumkun mu ? Yine bu forumda tatil zamanlarinda insanlarin 6 hafta gibi bir surede 2000 - 3000 euro gibi meblaglari koln de fabrikalarda kazanarak alabiliyorlarmis.Dogrulugu konusunda bir bilgim yok tabi sadece burda okudugum bir bilgi.Eger 400 euroya haftada 20 saat calisirsak saatimiz 5 euro ya gelmis olacak ki bu en dusuk maas a denk hangi kurumlarda daha fazlasini kazanabiliriz bilgisi olan var mi ? Reklam vermek dogru mu bilmiyorum ama mc donalds gibi yerlerde saati 6.5 eurodan calisma imkani filan varmis tabi en iyisi sanirim masa basi isleri.Bu 400 euro ne sekilde asilir aileme mumkun oldugunca az yuk olmak istiyorum.

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Pzt Kas 12, 2012 12:34 am

Oncelikle aramiza hosgeldin rockets07 sorularinin cevaplari icin biraz daha sitemizi incelemeni oneririm .Sehir konusuna gelirsek Berlin ve hamburg sana uygun bir sehir bende sahsen berlini istiyorum is imkani-uygun ev-eglence ortami en cok berlinde ve hamburgda gordum.Universite konusunda senin arastirip kendi istedigin bir yere gitmeni tavsiye ederim.Yalniz Almanya\'daki sehirleri antalya gibi zannetme :) Her zaman parti her saat parti olmuyor genelde hafta ici calisip hafta sonu egleniyorlar...3 senelik arastirmalarima dayanarak ve gidip gorerek sana soyluyorum bence almanyanin en uygun sehri berlin...

rockets07

Mesaj gönderen rockets07 » Sal Kas 13, 2012 12:00 am

[quote]TOLGA817 tarafindan yazilan metin:

Oncelikle aramiza hosgeldin rockets07 sorularinin cevaplari icin biraz daha sitemizi incelemeni oneririm .Sehir konusuna gelirsek Berlin ve hamburg sana uygun bir sehir bende sahsen berlini istiyorum is imkani-uygun ev-eglence ortami en cok berlinde ve hamburgda gordum.Universite konusunda senin arastirip kendi istedigin bir yere gitmeni tavsiye ederim.Yalniz Almanya\'daki sehirleri antalya gibi zannetme :) Her zaman parti her saat parti olmuyor genelde hafta ici calisip hafta sonu egleniyorlar...3 senelik arastirmalarima dayanarak ve gidip gorerek sana soyluyorum bence almanyanin en uygun sehri berlin...[/quote]

tesekkur ederim yorumunuz icin ,peki berlin de bilgisayar muhendisligi konusunda sartli kabul alabilecegim bir okul var mi 250 saat almanca ve a1 ile ?Yoksa en dusuk b1 le mi basliyor ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 13, 2012 12:09 am

en dusuk c1 Berlin de.