Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Acil universite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rockets07

Acil universite

Mesaj gönderen rockets07 » Sal Kas 06, 2012 3:33 pm

Konuyu yanlis yere actiysam simdiden ozur dilerim.Simdi 3 uniye basvuru yapmak istiyorum.Garantiye almak icin yer filan kalmaz.Berlin teknik universitesi (fh mezunlari tekniker mi oluyor yoksa onlarda muhendis mi ) elektronik + bilgisayar muhendisligi birlikte mevcutmus.( gerci yazilim istiyorum bu daha cok donanima mi kaciyor ).Ayni bolum Stutgartt ta da son yeri kararlastiramadim.Berlin de is bulmasi daha kolay olur diye dusundum.Bide sartli kabul alacagim icin TU Berlin de sanirim hazirlik kursu sadece erasmuslara var.Almanya yi cok bilmiyorum ama unilerin hepsi kalitelidir diye dusunuyorum.Benim istedigim havasi antalya gibi olmasada ,sehir buyuk ,calisma ve yasam imkanlari uygun az tuzlu biyer olsun.Berlin dememin sebebi bu acaba edindigim bilgiler dogru mu ? Sizin de butun almanya yi bilmenizi beklemiyorum ama isteklerimi karsilayabilecek sehirlerde okumak isterim.Ha universitenin arastirmaya onem vermesi proje odevlerine onem vermesi ve buyuk sirketlere anlasmalari olmasida onemli ama yasam olanaklarinin uymasi daha onemli.Ilginiz icin tesekkur ederim

Ustteki stutgartta bir tanidik la mailden alintiydi.Burda 250 saat almanca egitimi aldigima dair belge var fakat ole b1 b2 filan gibi bir belgem yok.Sartli kabul almam gerekiyor.Simdi bana bilgisayar (yazilim oncelik) uzerine uni ve sehir onerebilecek var mi ?Danismanlik olaylarini filanda dusunuyorum ancak yazin ing dil kursu icin maltaya gitmek istedim 300 euro verdim vize onaylanmadi para yandi.Bi kismi yanacakti sozde tamami yandi.Aslinda sormak istedigim cok konu var ancak kafam dagilmis oldugu icin net bir yazida yazamiyorum.250 saat almanca egitim belgesi var seviyesi yok(Liseden 216 saat aldim + tomer a1 40 saat )Bu stutgartt icin yetiyor ama ben suttgart disinda berlin i dusunuyorum.

rockets07

Acil universite

Mesaj gönderen rockets07 » Çrş Kas 07, 2012 5:36 pm

Konuyu soyle anlatayim o zaman.Forum da yeniyim cok guzel bilgiler buldum ancak yinede sorular var kafamda.Ben Almanya da universite okumak istiyorum . Uni ve sehir onerisinde bulunabilecek var mi? Antalya da dogdum buyudum bu yuzden hava sartlari antalya gibi olmasada antalya dan kucuk bir yer olmasini istemiyorum gidecegim yerin.Ayrica sehrin yasam masraflari acisindan cok pahali olmamasini , is bulmanin kolay olmasini da istiyorum.Fakat tam olarak uni ve fh farkini anlayamadim.Biri muhendis , biri tekniker mi yetistiriyor ,yoksa ikiside is dunyasinin farkli kollari icin muhendis mi yetistiriyor. Fh de staj zorunlulugu varmis bu stajlarda ucret aliyor muyuz ? Ucret aliyorsak staj disinda da calisabilir miyiz? Fh de okuyup da master (yazilim uzerine ) yapma olanagimiz var mi ? Almanya ve Amerika da master kabulu olur mu ? Turkiye ye yada baska bir ulkeye gecince fh den aldigim diploma ne olarak geciyor muhendis mi tekniker mi sorusuyla ayni .Bunlarin is alani olarak ve ucret olarak birbirinden farki nedir ? Almanya da hazirlik kursunda calisma izni verilmiyor deniyor bunun disinda durumlar yasanabilir mi? Bana Berlin ,Frankfurt , Munih ,Stutgart ,Koln, Anchen onerdiler hangisi yasam masraflari uygunlugu ve bilgisayar muhendisligi alaninda one cikiyor ?Bu konularda forumda yeterince bilgi var ama hepsini bir arada toplayabilirsem sevinirim orayi oku burayi oku kafam karisti.Bilgisi olanlar yardim ederse sevinirim.Ayrica bu sehirlerden hangisinden 250 saat almanca ile sartli kabul alabilirim.250 saat i de lise + kurs la tamamladim.Seviyem a1 dir ancak cabuk ogrenirim.Sizce almancayi ogrenmek kac ayi mi alir.Her seviye burdaki gibi (a1 a2 b1...) 3 ay mi suruyor.Kurs ucretleri aylik mi ? Bazi universite tanitimlarinda kurslarin 8 hafta surdugu yaziyor ucretler 8 hafta icin mi gecerli ? Simdiden tesekkurler